Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont alternatora.

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 16:31

Remont alternatora. Dlatego zrobiłem teraz 3 wyjścia, bo przedtem miałem jedno, i nie działało, to jak teraz rozebrałem to od razu dwa pozostałe wyprowadziłem i teraz mam 3.
Sprawdzę jak mi to w Case działa, bo tylko dałem małą żaróweczkę i na wolnych obrotach ledwo świeciła, a jak dawałem gazu to coraz mocniej dawała, le nie sprawdzałem miernikiem.
Ale też mi się zdaje że obojętne do którego kolwiek się wpiąć i powinno działać. Niestety mam 7,2V i koniec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont alternatora. Dzisiaj, 03:50
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont alternatora. Dzisiaj, 03:50
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 08 marzec 2014 - 18:54

Remont alternatora. I będziesz miał 7V, oczywiście napięcia przemiennego. Instalacja gazowa potrzebuje przebiegu zmiennego o częstotliwości zależnej od obrotów. Przynajmniej tak ma większość znanych mi instalacji. Skontaktuj się z producentem tej instalacji i dowiedz się dokładnie czy tak jest jak napisałem. Ponadto wykorzystując sygnał z alternatora musi być możliwość kalibracji elektroniki, bo mogą być różne przełożenia, a co za tym idzie różne częstotliwości napięcia na wyjściu "W" w różnych modelach ciągników. Zostaw to napięcie w spokoju, bo ono jest tu nieistotne. Faktycznie rośnie ono od zera do momentu zadziałania regulatora, czyli do momentu wzbudzenia się alternatora. Później zaczyna działać regulator i napięcie jest stabilizowane. I tego nie przeskoczysz.