Skocz do zawartości

Zdjęcie

pronar czy belarus

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share technikarolnicza

technikarolnicza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:06

pronar czy belarus witam,
zastanawiam się nad zakupem ciągnika używanego pronar albo belarus o mocy co najmniej 130 km mogę przeznaczyć na to ok 60 tys. jak ciągnik byście polecili?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pronar czy belarus Dzisiaj, 00:16
  •  

#2 Share ziemowitpl

ziemowitpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:15

pronar czy belarus jedno i to samo czy pronar czy belarus chociaz mowia ze jest duzo zwrotow podzespołów które przychodza do pronara wiec powinien być mniej awaryjny

#3 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:46

pronar czy belarus belarus 1221 ....pronar ma bardziej komfortowa kabine w porownaniu do belarusa ale pronarki zdarzaly sie niedobitkami belarusow ...wszystkie trefne mechanizmy ladowali do pronara

#4 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:55

pronar czy belarus No jest to ciężka sprawa.. Dla mnie główna różnica w tych 2 markach to wygląd :)
Mam belarusa, i osobićie polecam :) 600 MTH żadnej poważnej awarii. Tydzień temu mi coś zaczeło się psuć z czujnikiem oleju, ale jak będę miał troszkę czasu to się tym zajme.
Ale ogólnie polecam! (Tylko weź sobie coś z klimą)

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:57

pronar czy belarus W jednym i drugim do kiepskiej jakości drobnych części trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście nie są drogie, łatwo dostępne a ich awaria praktycznie nigdy nie uziemia ciągnika.
KPK Kumurun Team

#6 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 13 marzec 2013 - 19:10

pronar czy belarus Chyba lepsze wykonanie jednak będzie miał mtz belarus

#7 Share Adrian34966 Adrian34966

Adrian34966
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2013 - 19:21

pronar czy belarus Bierz PRONARA tylko ze 60 tyś nie wystarczy ci na 130 KM.

#8 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:55

pronar czy belarus jeden i drugi to to samo ale belarus jest tańszy a pronar ma troszke lepszą kabine wolę belarusa mam 920.3 ma jusz ponad 2000 mtg i pare drobnych awari , ale to drobiazgi a części śmiesznie tanie a za tą kase to coś trafisz

#9 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 marzec 2013 - 20:33

pronar czy belarus własnie nie w pronarze jest gorsza kabina tam jest sam plastik a w belarusie obite całosc materiałem .. przyjemniejszy jest belarus i ma wygodniejsza kabine ... co do czesci ruskie to ruskie kute ubite i mocne i nie jest skałdakiem wszystko made in belarus ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#10 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 13 marzec 2013 - 22:51

pronar czy belarus Jak coś to tylko Belarus 1221 rocznik ok 2000 może się zdarzyć z klimą.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 24 marzec 2015 - 07:47

pronar czy belarus

Ja mam pronara już 14 lat ma 4000 mth i od nowości wymieniałem tylko wom.

#12 Share konrad97

konrad97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:49

pronar czy belarus

jedno i drugie gówno . To zalezy czy wolisz niebiueski czy czerwonyciągnik, bo tylko tym sie różnią . a i jak nie będziesz podczepiał nic mocniejszego na wom to moze być bo jak tam to zaraz paski siąda . Wujek kupił na wiosne kosiarkę dyskową samasza to w Belarusie 1025 już 3 razy tasmy na wom wymieniane bo nie daje rady . A polska 902 za***prza z ta kosiarka jak głupia , tylko niestety hydraulika nie chce współpracować :( ,. Ogólnie ciągnika nie polecam. ale w sumie co tu chcicec wiecej, jak to są chyba najtańsze mozliwe ciągniki . :) W lato nie man a nich roboty jakieś talerzowanie czy coś to trzeba o jakiejs 22 dopiero zaczynać bo w kabinie szklarnia 

#13 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:27

pronar czy belarus

Kondrad97 nie wszystkich obchodzi czy jest gorąco w kabinie czy nie tu chodzi o jakość pracy którą robisz.. przy talerzówce chodzi jak marzenie przy orce.. ja miałem kosiarkę bębnową pottingera 230cm  i mój pronarek 82a śmigał.. a przy dyskowej ma 2 razy lżej ciągnik i jeszcze można szybciej jechać.. 

#14 Share konrad97

konrad97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 14:26

pronar czy belarus

Ta rzeczywiście lżej . No fakt Belarus 1025 przy ruskiej talerzówce dobrze w miarę śmiga itp jak dociążyć przód i spuścić powietrze w miare dobrze idzie . ale wałka on nie ma . Przy prasie Warfamowskiej często wałek się ślizgał . Na wiosne wujek kupił dyskową samasza 3.4m to podczas koszenia jakiś 15ha traw wałek był robiony już chyba 3-4 razy bo taśmy pali a i na obroty się nie wkręca bo bardzo głośno chodzi kosiarka że wystać nei idzie przy niej jak chodzi . A przy Ursusie 902, obroty bez problemu bo cichutko chodzi i ciągnik słychać nie kosiarkę . I na 3 za***prza dobrze, tylko mała góra to trzeba na 2 zredukować bo sprzęgło się ślizga . No to rzeczywiście dobry ciągnik . ale z drugiej strony jaka cena taka maszyna . :) śmiech za 105 konny ciągnik dać 110tyś zł :)

#15 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 09:52

pronar czy belarus

sprawdz lepiej czy nie masz wałka ustawionego na 1000ob/m

Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

#16 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 16:07

pronar czy belarus

Konrad ty to  kosiarkę zniszczysz jeżeli kosiarkę bardziej słychać to aż dziwne na pewno masz na 1000obr/m włączone ustaw na 540obr a będzie normalnie tak jak powinno 

#17 Share konrad97

konrad97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:19

pronar czy belarus

Tak tylko dziwne, że przy belarusie tylko tak głosno chodzi przy ursusie o 25koni mniej chodzi cichutko . Belarus ma po prostu ch*jowy ałek bo kosiarka na obroty się nie wkręca . Przy ruszaniu też ursus na małych obrotach bez problemu ruszy a belarus na full obrotach trzeba włączać i przy ruszaniu przygasa że prawie gasnie . więc cos tu jest nei halo . A obr są na 540 . Bo jakoś pry prasie itp chodzi w miarę . Chociaż  i przy prasie chodzi ch*jowo bo baloty słabo zbija 

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:24

pronar czy belarus

To masz coś  nie tak bo przynajmniej przy polskiej  rotacyjnej 165 nie ma z womem najmniejszego problemu ani na 540 ani na 1000. Nawet na 1000 włączając bez gazu szybko tylko paski ślizgną.

Nic nie chuczy, nic nie wyje sam wałek wom ciągnika przez rotacyjną jest nie do zatrzymania. 

Nie twierdzę że nie ma wad ale  rotacyjna mu nie da rady.

KPK Kumurun Team

#19 Share konrad97

konrad97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 08:25

pronar czy belarus

rotacyjna 165, ta też taką czasami podczepialismi szedł jak głupi, tryby w rotacyjnej siadały . Ale rotacyjna 1.65m a dyskowa 3.40m to raczej jest różnica :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:45

pronar czy belarus

A tego nie napisałeś. osobiście nie mam problemu w womem. Ścina śrubę na wału M10 12,9, rozerwałem żeliwną przekładnię lejka. Przynajmniej nie mam powodów do narzekań.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź