Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o firmie WWS?

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 07:53

Co sądzicie o firmie WWS? rmiecz8 -hmmm... ja wiem,że jak mąż się zastanawiał nad rozpoczęciem działalności inseminacyjnej i pytał o ofertę, to nikt nie wspominał,że musi brać nasienie za taką sumę... wręcz przeciwnie... zaproponowali mu sprzęt i kontener i łączna suma była zupełnie inna... :P Myślę,że jakby kazali komukolwiek zamawiać nasienie na raz za 5 czy 6 tys, to już dawno nie byliby konkurencyjni i by ich nie było na rynku... ;) A poza tym wiesz, jak nie rozmawiałeś o tej ofercie dla inseminatorów bezpośrednio z nimi to myślę,że nie powinieneś pisać o swoich domysłach, albo o tym co słyszałeś od kogoś... bo równie dobrze 5p gratis to mogło być 55, albo tylko 1p... Jak zabawa w głuchy telefon z dzieciństwa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o firmie WWS? Dzisiaj, 18:55
  •  

#42 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2013 - 18:03

Co sądzicie o firmie WWS? q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:20.

#43 Share RufusRega

RufusRega

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:20

Co sądzicie o firmie WWS? Czołem
No to 5 porcji za fakturę 6000 to troszkę śmieszne nawet jakby porcja po 100 była... Ja za taką fakturę w Konradzie to mam koło 100 porcji w gratisie (tzn za 1pln/szt). Fakt że nie można se wybrać tych droższych, ale np: http://www.semex.com...ang=pl&breed=HO takiego dostałem 100szt ostatnio...

#44 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:41

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:20.

#45 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:12

Co sądzicie o firmie WWS? @rmiecz jako inseminator powiem ci że ponad 90% gospodarstw zapładnia tylko najtańszymi i zapłacenie 60zł za nasienie+ usługa+ dojazd to dla nich dużo.

#46 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:37

Co sądzicie o firmie WWS? Panowie, sam wczoraj rozmawiałem z inseminatorem, który bierze wws nasienie. Gratisów ma zdecydowanie więcej niż te 5 porcji i jak mu to powiedziałem o czym tu piszemy, to się śmiać zaczął, twierdząc, że nie przetrwałby gdyby musiał zamawiać za takie pieniądze nasienie i dostawałby 5 porcji tylko. Tak jak damian40000 wspomniał, większość hodowców patrzy na cenę, aby krowa miała 4 nogi, wymię i dawała mleko, nie na postęp. Znajomy inseminator korzysta z najtańszych byków, a pod indywidualne prośby kl, zamawia lepsze byki. Wiem, że jest zaopatrywane we wszystko co inseminatorowi jest potrzebne, a płaci tylko za nasienie, jak twierdzi, też symboliczne kwoty - uzależnione to jest od przerobu. Prosił abym cen nie ujawniał tylko publicznie..

#47 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:44

Co sądzicie o firmie WWS? Dokładnie Damian - nawet na oborach dojących 70 krów najwyższa akceptowalna cena to 80 - 90 pln za całość, Miecz masz gospodarstwo duże nawet rzekłbym bardzo duże, poza tym siedzisz w tej genetyce po uszy, lecz statystyczne polskie gospodarstwo odbiega od twojego znacznie. U mnie na terenie tylko 2 gospodarzy jest w stanie (mówię o chęci nie o możliwościach finansowych) zapłacić np. za Iotę, Manifolda czy Lonara. Poza tym Arbor miał świetną skuteczność... (też go dostałem jako gratis :P)

Edytowany przez kalar, 06 kwiecień 2013 - 09:45.

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#48 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:19

Co sądzicie o firmie WWS? piszecie półprawdy inseminator w większości chce max zysków , mając dostęp do HF po 9zł brutto powie że niema wielkiej różnicy w jakości buhaja a gratisy są najczęściej właśnie z takiej półki

#49 Share michalT

michalT

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:27

rmiecz8- sami inseminatorzy sie nagle pojawili.... ;)

#50 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:28

Co sądzicie o firmie WWS? Mam dwuch klientów którym zamawiam droższe nasienie na lepsze sztuki. Ale to margines w porównaniu do ogółu hodowców.

Edytowany przez damian40000, 06 kwiecień 2013 - 11:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:19

Co sądzicie o firmie WWS? Popieram przedmówców jak rozmawiałem z inseminatorem który jeździ na moim terenie to mówił ,że prawie wszyscy kryją najtańszymi i jak zamawia np. 600porcji masówki z konrada to do tego 30-40 manifolda i podobnie wygląda sytuacja jak zamawia z innych firm. Co do ceny to z tego co mi wiadomo maja w granicach 9-15zł masówkę zależnie od firmy i wielkości zamówienia. A duża część hodowców nie interesuje się w ogóle buhajami genetyka itd. i rozróżnia tylko mięsne i mleczne

#52 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:10

piszecie półprawdy inseminator w większości chce max zysków , mając dostęp do HF po 9zł brutto powie że niema wielkiej różnicy w jakości buhaja a gratisy są najczęściej właśnie z takiej półki

Bardzo przepraszam inseminator robi tym czym klient sobie życzy... więc jak słyszę : panie najtańszym mlecznym... to zamawiam i wożę "najtańsze mleczne" - a prawda jest taka że zarabiam lepiej na droższych bykach... a gratisy i tak w większości robię najlepszym klientom "w gratisie"...

#53 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:28

Co sądzicie o firmie WWS? gratisy w "gratisie"- .......... :D i tylko za dojazd. Panie Inseminatorze ......wstydu oszczędź :lol:

#54 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:13

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:23.

#55 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:58

Co sądzicie o firmie WWS? Coś w tym prawdy jest, ale pamiętajmy, że nikt nie działa charytatywnie, ja jak dostaję rabat na buhaja zdaje sobie sprawę z tego, że firma, która mi go dostarcza musi też na tym też zarobić - to logiczne. Ja się cieszę z upustu i tego, że mam nasienie pod samą oborę przywiezione.

#56 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 07 kwiecień 2013 - 10:12

Co sądzicie o firmie WWS? Powiem wam Panowie że na tego inseminatora każdy wjeżdza że zdziera z was. Zróbcie kurs około 2000zł potem zakupić trzeba kontener 2000zł, jakieś auto, założyć działalność i opłacać ZUS około 1000zł/miesiąc to wtedy pogadamy czy az tak dużo z tego zostaje.
Sam jeździłem swego czasu jako inseminator ale z tego nie da się wyżyć. Paliwo jest drogie, opłaty i inne pierdoły także zrozumcie człowieka że chciałby żeby coś tam jemu z tego zbiegło. A i każdy chciałby żeby był zawsze dyspozycyjny. Za takie coś trzeba płacić.

Edytowany przez lemysz1, 07 kwiecień 2013 - 10:13.

#57 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
    3.Cycki

Napisany 07 kwiecień 2013 - 11:19

gratisy w "gratisie"- .......... :D i tylko za dojazd. Panie Inseminatorze ......wstydu oszczędź :lol:

Wyobraź Pan sobie że jak gratis to gratis i nawet za dojazd wtedy nie biorę... ale nie da się ukryć że robię to klientom na których i tak zarabiam dobrze... krzywdy sobie zrobić nie dam... mam dzieci na utrzymaniu i bilans musi wyjść na plus... ciekawe czemu się pan nie dziwisz że telefon dostajesz za 1pln przecież operator sieci też nie jest instytucją charytatywną... Zresztą te gratisy to fajna broń w nierównej walce ze shiuzem.

Edytowany przez kalar, 07 kwiecień 2013 - 11:23.

#58 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:16

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:24.

#59 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:28

Znam paru inseminatorów słabych jak i bardzo dobrych i Ci słabi to rzeczywiście kasy nie mają ale Ci lepsi to wiem że miesięcznie na czysto wychodzi im po 10000 zł lub więcej także nie do końca się z Tobą zgodzę. Jak dobry inseminator to lepsze stada go biorą i wtedy na zarobki nie narzeka, ale trzeba sie do tego przyłożyć. U mnie kiedyś robił inseminator i on w większości tylko u mnie robił a inne stada po prostu sobie odpuszczał bo u mnie miał dużo roboty i pieniędzy mu wystarczało. Oprócz mnie to obsługiwał tylko około 10 stad. I dodam że obsługiwał najlepsze stada w gminie. Ale robił bardzo dobrze z bardzo dobrą skutecznością i przyjeżdżał jak trzeba było to nawet w dzień 2 razy (normalnie objerzdżał stada rano i wieczorem) np. jak krowa była szykowana pod embriotransfer

Wszystko dobrze tylko u nas nie ma takich stad żeby tyle wyciągnąć. Mają góra po 50 dojnych i to tylko nieliczni, a i konkurencja spora bo około 5 inseminatorów na najbliższym terenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rolnikwdolinie

rolnikwdolinie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:12

Co sądzicie o firmie WWS? śmiać mi się chce za te gratisy, lub promocyjne ceny kilka złotych lub po złotówce. takim nasieniem to można tylko krzywdę w stadzie zrobić. jak zamawiam nasenie to jeszcze nigdy nie dostałem gratisów. zawsze zamawiam tylko to co chce i nie interesują mnie gratisy ale na upusty cenowe nie narzekam przy takich małych ilościach jak zamawiam.