Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o firmie WWS?

80 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:07

Co sądzicie o firmie WWS? Chciałam zapytać co sądzicie o firmie WWS-Polska?
Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z nimi. Może jakiś kurs inseminacyjny i własny kontener...
Ale ciekawa jestem jakie macie zdanie na temat tej firmy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o firmie WWS? Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:57

Co sądzicie o firmie WWS? Ja mam dobre zdanie o firmie, praktycznie 90% nasienia jakie mam w kontenerze należy do wws. Przedstawiciel wie co w trawie piszczy, nie chce za wszelką cenę sprzedać, tylko liczy się ze zdaniem hodowcy i stara się pomóc. Mam zrobiony dobór, ustawiony fajny plan kojarzeń, kontener dostałem za grosze, a na każdym nasieniu można zbić cenę :) Ostatnio miałem wycielenia po Shocie - piękne jałówki. Jednym słowem, polecam :)

#3 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2013 - 17:51

Co sądzicie o firmie WWS? q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:12.

#4 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:02

Co sądzicie o firmie WWS? Dzięki za odpowiedzi ;)
Mam chwilowo niewielkie stado i zastanawiam się czy warto iść na kurs inseminacyjny, podobno robią co jakiś czas.
Od jakiej wielkości stada inseminacja własna się już opłaca?
Teraz nie mają już tego Man-o-Mana... ;)

#5 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 14:48

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:12.

#6 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:51

Co sądzicie o firmie WWS? z WWS mam nauczkę kupowałem LARAMEE po 160 zł za 2 lata był po 19 netto

#7 Share damianursus

damianursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:04

Co sądzicie o firmie WWS? nic nie przewidzimy

#8 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:38

Co sądzicie o firmie WWS? to samo jest z ALEXANDER po 19 zł przy zakupie kontenera. po co ściemniać że to super genetyka..

#9 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:15

nic nie przewidzimy

dokładnie nic się nie da przewidzieć,

to samo jest z ALEXANDER po 19 zł przy zakupie kontenera

co do Alexandra, to nie dostaniesz go za 19 zł nawet jak kupisz 20 kontenerów :)
Poczytaj trochę o genetyce, dobrej genetyce, to sam zobaczysz, że nie masz racji.
Spójrz chociaż na pierwszą setkę buhajów top 100 tpi, praktycznie połowa byków należy do wws. Więc nie wiem gdzie tu ściema?

Edytowany przez ogorras, 17 marzec 2013 - 20:22.

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:03

Co sądzicie o firmie WWS? wws ma bardzo dobre byki i dobrze po nich zostają dostawy też szybko robią. Ale ceny są zabujcze i nie bardzo da się coś utargować. Jak ktoś u siebie tylko robi to da się przeżyć ale jak ktoś się inseminacją zajmuje to wws jedynie dla bogatszych klientów a dla reszty trzeba coś tańszego znaleźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:31

Co sądzicie o firmie WWS? Każda firma (z nielicznymi wyjątkami) ma dobre i bardzo dobre buhaje i normalne, że taka genetyka musi kosztować. WWS jednak przegina jeśli chodzi o ceny. Bazują na tym że jak jakiś ich buhaj jest wysoko w top 100 tpi to musi kosztować ok 200 zł ?(zdarzało się i 400 czy 500). NIe zawsze to ma logiczne uzasadnienie, bo często buhaja który jest 5-10 miejsc niżej w top 100 można kupić o połowę taniej. I powiedzcie mi czy to naprawdę warto płacić 2 razy więcej za to że buhaj ma np 2150 TPI a nie 2140? Oczywiście upraszczam sprawę ale ten mechanizm podbijania cen w wyniku wysokiego miejsce w TPI jest nagminny i mnie irytuje. Tym bardziej, że jak już kilkakrotnie tu napisano w genetyce nie wszystko da się przewidzieć. Moim skromnym zdaniem choćby i buhaj był kosmicznie dobry to max powinien kosztować 150 zł (poza jakimiś ekstremalnymi sytuacjami typu, że jest na świecie dostępnych 100 słomek itp)

#12 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 17 marzec 2013 - 21:45

Co sądzicie o firmie WWS? Od dawna współpracuje z firmą WWS i polecam jak najbardziej.Przedstawiciel na mój region jest obcykany w temacie, dobrze doradzi co i jak. Z Konradem współpracowałem na początku ale nie podobały mi się te cienkie słomki z nasieniem nie z racji skuteczności ale z racji niewygody w używaniu. Kurs robiłem u Konrada i też nie mam zastrzeżeń. Jak dla mnie WWS ma lepszą oferte w stosunku cena/jakość

A co do byka Laramee to świetne jałówki po nim wychodzą.

Edytowany przez lemysz1, 17 marzec 2013 - 21:48.

#13 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 22:59

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:13.

#14 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 23:20

Co sądzicie o firmie WWS? Ja tutaj o cenach nie będę się wypowiadał ale wiadomo jako inseminator to jakieś tam zniżki mam. I jeżeli chodzi o ceny dla detalicznego odbiorcy to różnią się znacznie

#15 Share cesusek

cesusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:28

Co sądzicie o firmie WWS? ja o cenach wypowiadal sie tez nie bede to cennika nie mam przy sobie ale ceny nie sa bardzo wygorowane ale np jak za Domingo 80 zl to nie jest duzo jak na takiego dobrego byka z wysokim tpi i bardzo dobrej plodnosci

#16 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 13:45

Co sądzicie o firmie WWS? Doję teraz 2 pierwiastki- po Regis i Tailgate to muszę przyznać że za raz łapnęły jałówkami i pierwiastkami i doją ponad 30litrów na dzień więc oceniam je dobrze. A jeżeli chodzi o współprace to nie biorę od nich nic, bo bardzo dziwna rzecz mnie spotkała bo jak zadzwoniłem kiedyś do przedstawiciela na mój teren i się zapytałem o ofertę i za ile by poszły poszczególne buhaje, to przedstawiciel mnie się zapytał czy wet który działa na moim terenie wie że ja sam inseminuje? zaskoczyło mnie to pytanie i zrobiło się dziwnie, jak zapytałem o ceny i jakieś upusty to powiedział mi ceny katalogowe, jak później rozmawiałem ze znajomymi rolnikami to mój wet inseminował w tym czasie bardzo dużo wws-em, a tak zawsze to miał z bardzo wielu firm, może wynegocjował jakąś dodatkowa zniżkę za wyłączność na terenie czy coś, nie wiem, dziwna sprawa. Teraz jak przeglądam ofertę nasienia sexowanego to widzę że wws za buhaje około 2tys TPI chcę 30-40zł drożej niż za podobne buhaje z Topgen-u, w Konradzie prawie o połowę taniej kupowałem Ole który też około 2tys TPI ma.

#17 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 14:06

to samo jest z ALEXANDER po 19 zł przy zakupie kontenera. po co ściemniać że to super genetyka..

Alexander jest teraz u nich w katalogu po 70zł... chyba pomyliłeś buhaja, że mówisz,że zaproponowali Ci go po 19zł...

ja o cenach wypowiadal sie tez nie bede to cennika nie mam przy sobie ale ceny nie sa bardzo wygorowane ale np jak za Domingo 80 zl to nie jest duzo jak na takiego dobrego byka z wysokim tpi i bardzo dobrej plodnosci

Też patrzyłam na tego buhaja,bo ma wszystko czego szukam: niskie komórki somatyczne, bardzo łatwe wycielenia i jedną chyba z najlepszych długowieczność... ale najpierw muszę wyrobić to co mam ;)

#18 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 18 marzec 2013 - 21:42

Co sądzicie o firmie WWS? To wszystko zależy od przedstawiciela :blink:

#19 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:01

Co sądzicie o firmie WWS? stolarz88

ja tam bym sie tak nie przejmował a zaczął negocjować dobrą cenę z nimi. Są ustępliwi w wielu kwestiach także cenowych a i płatność mają długą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 00:00

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:15.