Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateuszz92

Mateuszz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 14:42

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego witam , mam problem ze wspomaganiem w zetorze. Dokladnie chodzi mi o tłumik drgań, może ktos wie jak sprawdzic czy jest dobry??? bo u mnie jest taka sytuacja, że tłumik można zsunąć ręką ale juz go rozciągnąć nie można. trzeba użyć duzej siły.. czekam na odpowiedz i z góry dziekuje :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego Dzisiaj, 12:30
  •  

#2 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:26

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego Witam

Tłumik drgań powinien zarówno w jedną stronę z jednakowym oporem. W każdym bądź razie powinien dać się wysuwać powili jak się pociąga bądź wciska rękami.
U mnie był ten sam problem ze wspomaganiem w jedną stronę chodził ciężej. Powymieniałem łożyska w zwrotnicach,pompa sprawdzona, zawór podkręciłem na wyższe ciśnienie i jeszcze nie było za bardzo efektu. I przyszła kolej na ten amortyzator i po jego rozebraniu okazało się ,że jest zasyfiony gęstą mazią, która nie chciała przepływać między komorami i zaworkami które są wewnątrz amortyzatora. Po wymyciu , złożeniu od nowa i zalaniu oleju da się wyciągać go ręką w jedną i drugą stronę ,z tym ,że w jedną chodzi troszkę lżej niż w drugą. To już raczej kwestia starości ,zużycia. W każdym bądź razie kieruje się lekko w jedną i drugą stronę. Oczywiście zależy jeszcze jaki olej wlejemy do amortyzatora ,im gęściejszy tym ciężej będzie chodzić.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#3 Share Mateuszz92

Mateuszz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:35

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego w takim razie i ja spróbuje go rozebrac i wyczyscic, a propo pompy i zaworu jakie powinno byc cisnienie na pompie i w jaki sposób podkreic cisnienie na zaworze?? dzieki za odpowiedz :)

#4 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:42

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego Ciśnienie na pompie podkręcisz rozkręcając zawór w miejscu plomby, który jest na pompie i podkładając dodatkową podkładkę nad sprężynę. Skręcasz wszystko zalewasz olej i patrzysz czy są jakieś efekty. Jak chwile po zapaleniu na zimnym kreci się lekko a po lekkim rozgrzaniu ciężko to raczej za wiele nie zdziałasz ,bo pompa zużyta raczej.Gdzieś miałem takie dane jakie powinno być ciśnienie na pompie tylko teraz nie mogę znaleść. W każdym razie ja to u siebie robiłem bez manometru podłożyłem podkładkę skręciłem i patrzyłem czy lżej chodzi. Wiadomo robisz to na własna odpowiedzialność. Jako ciekawostkę dodam ,ze kupiłem nową pompę która była z zaworem i wspomaganie działało ciężej niż na starej pompie. I też trzeba było podłożyć podkładkę i kręci się super i nic się złego nie dzieje.
http://www.fmix.pl/z...649540/pc090428

Edytowany przez Radekk, 13 marzec 2013 - 17:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mateuszz92

Mateuszz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:38

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego Skorzystam z Twoich rad i zrobie tak jak mówisz i zobaczymy co bedzie sie dzialo. dziekuje za pomoc, pozdrawiam Mateuszz92 :)

#6 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 20 marzec 2013 - 19:52

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego Kupiłeś polską pompe ? ja kupiłek polską to 2 razy była na gwaranci bo ciekła z pod pokrywki za kzadą razą czeba odkrecać i zawozić 25 km w jedną strone
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 23:01

Zetor 7245 tlumik drgan ukladu kierowniczego Tak mam kupioną polską pompę i rok już działa bez problemu i nie zauważyłem spadku w wydajności bo kreci się lekko. U mnie na razie żadnych wycieków nie zaobserwowałem .
A jakiego Polskiego producenta kupiłeś, bo ja z firmy Hydrotor Tuchola.
Oryginalna zetorowska jak kupowałem kosztowała jeszcze raz tyle co ta więc kupiłem ze sprawdzonej prze ze mnie firmy i nie narzekam.