Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kordian87

kordian87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 13:29

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Panowie mam problem z MF 6140 cały czas palą mi sie kontrolki od WOM, niskiego Cisnienia (17 bar) i ABCD przy czym u mnie jest tylko CD i co najlepsze one nie gasną nawet jak wyłącze zapłon :wacko: Dodam że oleju jest wystarczająca był wymieniany tak jak i filtry ... prosze o pomoc bo już zgupiałem ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Dzisiaj, 05:19
  •  

#2 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 13 marzec 2013 - 13:56

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu To jest coś z elektroniką . Nie wiem czy seria 61xx ma taki sam komputer jak 30/31xx ale wydaje mi się że sprawdzenie kabli i odpięcie i podpięcie komputera pewnie załatwiło by sprawę. Ale to tylko moje domysły i nie znam sie na seri 61xx więc nie wiem czy będzie to miało jakikolwiek skutek.

Edytowany przez Lukash3060, 13 marzec 2013 - 13:57.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#3 Share bombel315

bombel315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:18

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Tak to moduł. może tylko zwarcie ale jeżeli nie to koszt nowego ok 7tyś :( spróbuj wyciągnąc żółty bezpiecznik który jest przed chłodnicą nad światłami i odczekać 5 min jeżeli to nie pomoże to odłącz akumulator i też poczekaj. jeżeli nic to nie da to serwis.

#4 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:52

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Ludzie przestancie straszyc takimi kosztami 7 tys, Nie raz juz pisali na forum ze w siedlcach za 2000 tys je naprawiaja. A jezeli ktos lubi przerobki to proponuje na przekazniki zrobic i po klopocie. Ja mam tak zrobione w 3095 i 6120. Na poczatku do 3095 chcialem zamowic nowy jak sobie spawarka przez glupote zalatwilem czekalem 3 tygodnie i w koncu mi zadzwonili ze go juz sie nie dostanie (kosztowal by ponoc 5000zl jakos tak) A tak to dwa mam przerobione i wynioslo mnie to 1 tys od sztuki

#5 Share kordian87

kordian87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:28

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu odłączenie akumulatora jak i wyjecie bezpiecznika nie pomaga . Ale gdy by moduł był walniety to chyba by WOM, przedni naped przebitka skrzyni nie działały a u mnie wszystko jest sprawne po za tymi wciaż palącymi sie kontrolkami ... . Jest możliwe że jest gdzieś zwarcie i daje cały czas prąd na te kontrolki ? jesli tak to gdzie go szukać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Dzisiaj, 05:19
  •  

#6 Share bombel315

bombel315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:02

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Pod kabiną i stopkami z prawej strony znajduje się moduł i wszystkie kable, odkręć osłone i tam popatrz może coś tam się dzieje, jeżeli nic nie znajdziesz to zostaje chyba tylko ktoś kto z komputerem się podłączy i może jakiś błąd wykryje.

#7 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:19

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Ale wlasnie za nim zaczniesz wzywac kogos do sprawdzania to zrob tak jak CI wszyscy pisza:) przejrzy wszystkie bezpieczniki, popatrz jak tam przy module jest czy jakis kabelek sie nie uksyl albo gdzie masa nie poluzowala, i jeszcze wyciagni sobie panel z tymi kontrolkami bo tam tez byc moze cos sie stalo i dlatego Ci sie tak dzieje. No chyba ze cos w stajcyjce sie stalo przegladales ja???

#8 Share kordian87

kordian87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:12

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu nie do stacyjki nie zaglądałem ale myślełem o tym ... mam nadzieje że znajde przyczyne i nie bd musiał wzywać serwisu bo nie minoł rok jak za remont rewersu i sprzegła zapłaciłem 8 tys .

#9 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:26

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu Koledzy na jesieni kupiłem MF 6180 nie było dla niego miejsca nocował pod chmurka palił na dotyk po pewnym czasie po paru deszczach zaczeło wszystko wariować... Włączałem przedni napęd a właczyła sie blokada to ja chce ja wyłaczyć blokade i nic dalej świeci zadzwoniłem do znajomego od korbanków podłaczył laptopa do modułu i powiedział ze chyba zalany jest albo wilgotny to ja odkreciłem osłone modułu kable w błocie... kupiłem Kontakt spray wysuszyłem wszystko przeczysciłem i wszystko już działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kordian87

kordian87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 09:58

MF 6140 problem z kontrąlkami pala sie nawet po wyłaczeniu zapłonu problem rozwiązany wina była modułu koszt 1200 zł