Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sprinter33

sprinter33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 00:32

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni Witam mam zamiar wymienic wszystkie oleje w moim fendzie 412 z 2005 roku. Ciągnik kupiłem 2 miesące temu i mam problem z wymiana oleju. Chodzi mi o to gdzie sie wlewa olej do skrzyni??? czy jest to ten sam olej co w hydraulice bo sam juz nie wiem sciagłem sobie instrukcje ale tam jest tylko o wymianie oleju hydraulicznego a nic o skrzyni vario prosze o pomoc jesli ktos juz to robił pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni Dzisiaj, 06:11
  •  

#2 Share fendt412vario

fendt412vario

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 06:41

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni w skrzyni jest inny olej niż w hydraulice.Przed spuszczeniem musisz się dobrze dowiedzieć który korek odkręcić bo jest ich kilka a ja nie pamiętam. wlew znajduje się z tyłu w okolicy górnego zaczepu(korek można odkręcić ręką )Ja lałem chyba olej 10w-40 i poszło go ok 35l.Koniecznie wymień filtr skrzyni, znajduje się on od spodu po prawej stronie skrzyni. Jest tam metalowa obudowa a wymienia się wkład.cena orginału ok 450zł, zamiennik 250 zł.Jak pozmieniasz oleje to po odpaleniu pewnie będą zapalać się różne komunikaty i kody błędów to nie panikuj tylko poczekaj niech troche popracuje a później ponownie odpal i pokasuj kody błędów.Jak będziesz miał jakieś pytania co do 412 to pisz na priv. Fendta mam już 6 lat więc wiem o co chodzi.

Edytowany przez fendt412vario, 13 marzec 2013 - 06:52.

#3 Share Lordzicho111

Lordzicho111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:23

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni Co ile motogodzin wymieniacie olej w skrzyni i jakie oleje i filtry stosujecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 20:20

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni Ja w F 716 wymieniam olej w skrzyni i hydraulice co 2000h oraz dwa filtry, ssący i ciśnieniowy. Olej jaki zalewam to AGRIFARM STOU 10W-40 MC PRO dawniej nazywał się TITAN HYDRAMOT 10W-40 MC. Od 11 lat na tym samym oleju i zawsze orginalne filtry silnik i skrzynia, wyjątek to filtry od klimatyzacji . ;)

Załączone pliki

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wojdabr

wojdabr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:15

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni Witam koledzy , potrzebował bym nr do filtrów skrzyni fendt 716 Vario z 2010?