Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa Hydrauliczna Renault

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:29

Pompa Hydrauliczna Renault Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś wzmacniane pompy do Renault 120.14 ponieważ chciałbym szybciej pracować ładowaczem(teraz jest tragedia) i jednocześnie lżej skręcać kierownicą bo teraz gdy jest zimny lub z dużym obciążeniem np. z paletą nawozu skręcanie jest prawie niemożliwe. Proszę również o jakieś wskazówki lub porady związane z tym problemem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa Hydrauliczna Renault Dzisiaj, 09:15
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:22

Pompa Hydrauliczna Renault Proponował bym zmierzyć ciśnienie na ciepłym oleju ,na wyjściu hydraulicznym,gdyż pompa ,może kończyć swój żywot...A może jakiś zaworek jest przytkany,bądź filtr...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:13

Pompa Hydrauliczna Renault Wiesz może co może być przyczyną bardzo ciężko działającego wspomagania na niskich obrotach lub zimnym silniku lub z obciążeniem na ladowaczu niezależnie od obrotów(skracanie jest prawie niemożliwe nawet przy dużych obrotach)

#4 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:51

Pompa Hydrauliczna Renault pitero16 napisz coś więcej od dawna masz ciągnik, zawsze tak było, czy od nie dawna, masz jeden siłownik do wspomagania? bo ja też mam 120.14 jak ją kupiłem to też miałem problemy ze wspomaganiem jak się okazało handlarz założył zły orbitrol( nie miał w sobie zaworu przeciążeniowego) i w skutek tego padła pompa musiałem wymienić jedno i drugie i teraz jest dobrze. ale gdy założę tur i wezmę tonę na niego to na postoju nie skręcę, ciągnik musi się delikatnie toczyć. a jak 2 to już na prawdę ciężko :D opony mam 480/65/R28

#5 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 16:18

Pompa Hydrauliczna Renault Ciągnik mam od 3 lat i jak narazie wszytko było dobrze. Wszytko zaczęło się od kąt założyłem ładowacz. Na postoju w garazu na zimnym oleju z maxymalnymi obrotami silnika nie da się skręcić kołami, gdy sie jedzie wcale nie jest lepiej nawet przy wyższych obrotach nawet koło 2tysi. Bardzo wolno podnosi ładowacz (jak na moje oko) przy siłownikach podnoszenia 50mm, z przechyłem jest lepiej i jak dla mnie jest dobrze (siłowniki 40mm). Sprawna praca ładowaczem zaczyna się przy około 2 tysiącach obrotów.

#6 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 13 marzec 2013 - 20:36

Pompa Hydrauliczna Renault A po założeniu ładowacza sprawdzałeś poziom oleju? W układ ładowcza idzie trochę oleju + być może był już niski poziom oleju + ewentulane wycieki podczas montażu ładowacza. Jak na moje oko to kończy się pompa, albo jest za mało oleju, ale to nie musi być tylko to. Jeśli oleju jest mało to kiedy jest gęsty, obieg jest nieco wydłużony. Zimny olej wolniej opada w skrzyni i pompa może zaciągać powietrze. A jak powietrze dostanie się do wspomagania to wspomaganie osłabnie. Bez obciążenia tzn bez ładowacza i ładunku koła mają dużo mniejsze opory więc da się jeszcze skręcać. Po drugie jeśli chciałbyś zwiększyć siłę skrętu to pomyśl raczej o większych siłownikach, bo ciśnienia nie podniesiesz w układzie wyłącznie większą pompą.

#7 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:46

Pompa Hydrauliczna Renault a jak z filtrami na zasilaniu pomp jest filtr może on już trochę brudny no i olej jak piszą mało lub do wymiany. ja na postoju też nie skręcę tylko trochę ale niewielki kąt im więcej tym ciężej

#8 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:23

Pompa Hydrauliczna Renault Filtrów nie sprawdzałem a olej został dolany po zamontowaniu ładowacza. Jest jakiś dobry sposób żeby dowiedzieć się czy to pompa jest winna, orbitrol lub coś innego? Dodam ze orbitrol trochę cieknie. Jest to model z jednym siłownikiem skrętu, może to jest przyczyna?

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:50

Pompa Hydrauliczna Renault Zmierzyć ciśnienie w układzie.

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 14:22

Pompa Hydrauliczna Renault A jak zachowuje się ciągnik wspomaganie kierownicy , jak odłączywszy zasilanie hydrauliki tura .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:58

Pompa Hydrauliczna Renault powinno nie mieć żadnego znaczenia

#12 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:18

Pompa Hydrauliczna Renault Odłączenie tura nie będzie miało żadnego znaczenia ponieważ jest podłączony pod główny rozdzielacz. Jaki może być koszt manometru do pomiaru ciśnienia?

Edytowany przez pitero16, 14 marzec 2013 - 19:48.

#13 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:30

Pompa Hydrauliczna Renault http://www.sklep-gre...5_1307114738686 koszt zegara . Plus do tego zegara sznurek taki cienki przewód z końcówkom z gwintem na zejścia .

Edytowany przez JANCZAK1176, 14 marzec 2013 - 20:32.

#14 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:42

Pompa Hydrauliczna Renault

Filtrów nie sprawdzałem a olej został dolany po zamontowaniu ładowacza. Jest jakiś dobry sposób żeby dowiedzieć się czy to pompa jest winna, orbitrol lub coś innego? Dodam ze orbitrol trochę cieknie. Jest to model z jednym siłownikiem skrętu, może to jest przyczyna?

masz 3 lata ciągnik i filtrów nie zmieniałeś ?? zmień filtry to na pewno pomoże. chociaż ten rurowy na zasilaniu pod ramą koło akumulatora

#15 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:45

Pompa Hydrauliczna Renault To nie będzie pompa na mój rozum ,pompa umiera powoli ??? .Przed mąntażem tura było wszystko ok ,ja podejrzewam ten rozdzielacz pod który podłączony jest tur .Nie trzyma ciśnienia oleju na wyjścia tylko olej zaknaca na powrót . Pompa gubi ćiśnienie i przepływ.Pomiar rozjaśnił by wszystko

#16 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 18:04

Pompa Hydrauliczna Renault Ja mysle ze jesli pompa traci cisnienie to ladowacz tez powinien nie dac rady podniesc np. Palete nawozu (okolo 1200kg) a podnosi w miare dobrze tylko jak dla mnie wolno to robi, zreszta tak samo jak i na pusto.

#17 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 13:31

Pompa Hydrauliczna Renault dla wszystkich zainteresowanych pompy o różnej wydajności i nie tylko do renault można kupić w " hylmet tuchola"

#18 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 28 wrzesień 2013 - 22:27

Pompa Hydrauliczna Renault A czy ktoś ma już u siebie pompę z Hylmetu? Jak się sprawuje? Bo do mojego traktora tzn. 106-54 kosztuje niecałe 1000 zł (Allegro) czyli o 600 zł mniej od najtańszego zamiennika jaki do tej pory widziałem i o około 900 zł mniej od oryginału, więc może warto się zainteresować. Tylko nie wiem jak taka pompa się sprawdza w czasie tzn np. po przepracowaniu 3-4 lat.

#19 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 08:25

Pompa Hydrauliczna Renault Ja mam tą pompę do ładowacza skrzat (podobny do trol) chodzi od wiosny więc dużo ci nie powiem (załadowała ok 60 rozrzutników obornika i 65t wapna)
Wykonanie tej pompy średnio mi się podoba (z zewnątrz) ale ważne że na razie chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 październik 2013 - 20:27

Pompa Hydrauliczna Renault moja obecni po150 mth beż zastrzeżeń pompy są na licencji włoskiej a tańszej nigdzie nie kupisz jest jeszcze 2-3 producentów w polsce a le ceny 30-35 % droższe
i rada tylko nie regenerujcie pomp - to lepiej dajcie na domy dziecka będzie lepszy pożytek
i podstawa to wymiana oleju i filtrów wtedy pompa potrzyma czyli łącznie ok 2000 pln

Edytowany przez misiek38, 06 październik 2013 - 20:29.