KAROL0905

TYTAN 8 vs TYTAN 10

Polecane posty

KAROL0905    2

Przymierzam się do zakupu i nie wiem czym różnią sie te rozrzutniki. I nie wiem czy ten rozrzutnik będzie lepszy na 1 osi czy na 2 (tandem). Z góry dzięki za odpowiedz. ;):P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Tylko tandem, mniej buja ciagnikiem a po drogie to i nacisk jest rozlozony na 2 osie a nie na 1.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No pewnie że tandem...nie bedziesz tak grzązł jak na jesnej no i jazda inna ;) A te tytany maja hydrauliczyny posów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdecydowanie dolny:

1. dociąża ciągnik

2. bezpieczniejsza praca na pochyłych polach, nie grozi wywrotką

3. górny zaczep nie jest zbytnio przystosowany do przenoszenia pionowych obciążeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale tandem to tylko różnica między Tytanem 10, a Tytanem 10 plus, bo miedzy tymi w temacie jeszcze różnica ładownosci jest 2ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ale nie wiem czy mi się dobrze zdaje, ale czy tytan 8 różni się od tytan 10 tym że ma obstawki i jego ładowność z 6,5 t przechodzi do 8 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

rozmiarem ogumienia różnią sie zwykłe wersje ( 1 oś ) a wersje plus maja 2 osi tandem i rozmiary opon są identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tandemie żeby nie grząść w błocie mozna dodadkowo założyć gąsienice na koła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
W tandemie żeby nie grząść w błocie mozna dodadkowo założyć gąsienice na koła ;)

 

Widziałem już trochę zdjęć i jakoś nie widziałem rozrzutnika z gąsienicami... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej kwestii jedna oś wygrywa z tandemem- uwrocia.

Widać to zwłaszcza na łąkach i uprawionej glebie gdy trzeba szybko zawrócić koła robią zwały ziemi (na łąkach zrywają darń) i ogólnie trudniej jest zakręcić.

Ale po za tym tandem zdecydowanie lepszy. Polecam


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

To są gąsienice do koparek... ;) ;)

 

A masz jakieś zdjęcie rozrzutnika z tymi gąsienicami...??? :D

 

Jakoś w to nie wierzę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
W tandemie żeby nie grząść w błocie mozna dodadkowo założyć gąsienice na koła ;)

 

Widziałem dużo tandemów na realu i w necie i nigdy sie nie spotkałem z gąsiennicami ;/

 

Ja bym był za Tandemem mam tandema i mam jedno osiowego i tandemem sie dużo lepiej jeździ nie rzuca ciągnikiem i jak już ktoś mówił że jest nacisk na 2 osie ;] i tandem tak szybko nie siada ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Widziałem dużo tandemów na realu i w necie i nigdy sie nie spotkałem z gąsiennicami ;/

 

Tak samo jak ja...nawet na wystawach takich rzeczy nie było... ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tandem lepszy, mam przyczepe z tyłu jest tandem ale nie na wózku tylko normalnie 2 osie szeregowo na resorach i fakt jak na miejscu się skręca to zerwie darń ale bez przesady, a tandem ma tą zalete o której nikt nie wspomniał wcześniej że jak pęknie jakaś opona to na tandemie da się normalnie jechać na kapciu a jak walnie w polu w roizrzutniku jednoosiowym opona to upalowany, może w dużych rozrutnikach jest inaczej ale takie są moje doświadczenia z rozrzutnikiem 3 t i w miękkim polu ani tego podnieść nie ma czym z ładunkiem ani wytrząść

górny zaczep polecam do ciągnika bez przedniego napędu bardzo dobrze dociąża tylną oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

były na tej stronie co Valtry torf zbierały ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj