piotrekbial1

byki na uwięzi czy luzem [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziomster720    5

Luzem do buhaja? Byk od małego trzymany na uwięźi zważył około 750 kg a jego kuzyn, który miał lepszą masę mięśniową zważył niecałe 650 kg. Ponoć tylko wygląd się zmieniał tzw. napompowywał się. Znowu znajomy byki luzem sprzedaje tylko na tzw. bitą ciepłą a z uwięźi na żywca. Sam bym chciał się upewnić czy tak właściwie jest.

Zapomniałem dodać że cena byka z luzu, była o wiele lepsza... czyli wyszła jakaś nie wielka różnica +/- 100zł między tymi bykami.

Edytowano przez Ziomster720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Najlepsze efekty do okoĺo 250-300 luzem a pòźniej na uwięzi. Sprawdzone w wieloletniej praktyce. Jest już taki temat możesz poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

bykowi na łańcuchu walisz śrut i przyrasta ale głownie tłuszczem, a takiemu na luzie to musisz dac odpowiednio białka. Jak dostanie kiszonke z ququ to dla bilansu nie śrute ze zboża ale rzepakową i sojową owywiście w odpowiedniej proporcji ze zbożem i w tedy przyrasta ale mięsem...

Sam wiem po sobie bo mam i luzem i na łańcuchu, z luzu niby czyste hfy ale duuuzo ładniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

luzem z wyjściem na zewnątrz budynku, oczywiście nie duza powierzchnia, poprostu zeby mogły pochodzić nie biegac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

A jak z wagą? Ok czyli był błąd w żywieniu (źle zbilansowana) i wybiegu (był za duży) . Na szczęście nie było to za mojej ,,kadencji" więc ten z luzu dostawał za mało paszy bo spalił masę. Też uważam że byk Hf może ładnie zważyć. Ok czyli zagadka sprzed 6 lat rozwiązana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Panowie wielki dylemat różne zdania. Stawiam mała obórkę co pól roku bym kupowal 3-4 sztuki. Chce żeby bylo jak najmniej problemów z chodowla. Lepiej bedzie jak bede je luzem trzymal czy lepiej najpierw luzem a pozniej po pól roku na uwięzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

 

Ja hoduje tak do 250 kg luzem a potem na uwięzi tak jak kolega Krzysztof81

i chce wam się potem te byczki łapać i wiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Jak narzazie nie mam innego wyboru bo mam tylko 26 stanowisk. No nie powiem trochę zabawy przy przeprowadzaniu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Chcesz powiedziec żebym bardziej byl za zrobieniem 4 kojcow dokupować po 4sztuki co pól roku i je tak opasać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

A nie lepiej postawić wiatę niz pakować sie w koszty z budowa obory ? Kawalek dachu i z dwie ściany bykom wystarcza. Ja mam zrobione tak ze wchodzą do środka starej chlewni a na dworze jest wybieg bez dachu i o dziwo nawet jak padal śnieg i bylo 14 stopni mrozu wszystkie lezaly na dworze,a rano na środku z pod śniegu tylko lby wystawaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

W moim przypadku właśnie z racji stawiania budynku gospodarczego dostawie mala oborę. Byla w planie właśnie z takimi wybiegiem ale chyba do roku pól roku bedzie luzem a pozniej uwieziowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

tylko luz, z uwieziowka za duzo zabawy u mnie od poczatku do konca sa na luzie i jest git, a kojce mam na 20-30 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Tak z ciekawości się was zapytam:  która rasa nadaję się najlepiej na uwieź. Wszedzień piszą tylko, że ta albo, ta idealna na pastwisko a jakos nic która na uwieź. dzięki za odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszańce

A z czystorasowych to sm

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

w jaki sposób radzicie sobie z załadunkiem bykow  z obory wolnostanowiskowej  na samochod jak lapiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
Napisano (edytowany)

luzem ida....

Ostatnio 8 jalowek ladowalismy chyba ze 3 minuty....

Edytowano przez Mikruss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć ile utrzymałbym sztuk bydła opasowego mam 10 ha III kl 4 ha klasy IV i V i 1.60 VI kldo tego 2 ha łąk, ale będą jeszcze dobierane myśle że tak do 5-6 ha sie dojdzie będziemy z nich zbierać 2 pokosy a co do bydła to byłyby to byczki nie typowo mięsne tylko mieszańce bydło utrzymywane wolnostanowiskowo
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć ile utrzymałbym sztuk bydła opasowego mam 10 ha III kl 4 ha klasy IV i V i 1.60 VI kldo tego 2 ha łąk, ale będą jeszcze dobierane myśle że tak do 5-6 ha sie dojdzie będziemy z nich zbierać 2 pokosy a co do bydła to byłyby to byczki nie typowo mięsne tylko mieszańce bydło utrzymywane wolnostanowiskowo.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj