Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śnieg przysypał nawóz..

87 odpowiedzi na ten temat

#81 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:55

Śnieg przysypał nawóz.. jesli tak tak to ok.
myslałem ze liczysz to po obecnych cenach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śnieg przysypał nawóz.. Dzisiaj, 16:03
  •  

#82 Share zetor135

zetor135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:58

Śnieg przysypał nawóz.. do minreal z choinki sie urwales jak chciales doksztalcic tych rolnikow poprzez ODR za prl bylo tak ze jak miales nowy dom ibudynki to ODR byl u ciebie i doradzwtwo na zasadzie kawy i nawet ciagniki oferowali MTZ zeby btylko kupic mineral to w brukseli sie uczy kolego pogospodaruj rok dwa i w tedy pogadamy a ze tato ma odrebna kwestia nie prowokuj na forum

#83 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:02

Śnieg przysypał nawóz.. Farmer -jak myślisz, kiedy w tym roku posiejesz jęczmień i o ile plony będą niższe ? a idąc dalej o ile będą niższe plony rzepaku i pszenicy z uwagi na póżną wiosnę oczywiście ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2013 - 12:03

Śnieg przysypał nawóz.. A dlaczego plony mają być niższe ? Pamiętam lata gdzie rzepaki rozpoczynały kwitnienie po 20 maja , a jego pierwsze zbiory na 4 sierpnia. I wierz mi, plony często były lepsze jak u tych które kwitną w ok końca kwietnia gdzie istnieje duze prawdopodobieństwo przymrozków. Pamiętam również jęczmienie jare siane w ok 10 marca ale i 7 kwietnia . I ten siany w kwietniu był wyjątkowo ładny.

Pozwolę sobie na skorzystanie z fotki ku przypomnieniu http://www.agrofoto....8-rzepak-ozimy/

Edytowany przez xemit, 21 marzec 2013 - 12:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share FARMER76

FARMER76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:54

Śnieg przysypał nawóz.. Wicherek-plony rzepaku,pszenicy wcale nie muszą być mniejsze,zleży jak będzie przebiegać wiosna,temp.,opady ble ble ble:)),ale jęczmień jak będzie zasiany późno to już nie nadrobi
nie wiem jaka byłaby pogoda ale moment siewu będzie późny (cały czas mowa o browarze)przy małej ilości podanego azotu ciężko nadrobić 2-3 tygodnie(jeśli chodzi o siew)

#86 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:17

Śnieg przysypał nawóz.. Ja jestem przekonany że plony rzepaku i pszenicy będą znacząco niższe ,limit nieszczęść pogodowych pewnie jeszcze nie został wyczerpany .

#87 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 21 marzec 2013 - 21:34

Śnieg przysypał nawóz.. na moich polach leży a raczej spadło niedawno ok.35 cm śniegu :o dobrze że w tym roku sieje tylko 1,5ha zasiewów jarych.

a co do nawożenia to chyba nie wcześniej niż ok.10 kwietnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 maj 2013 - 21:16

Śnieg przysypał nawóz.. Ha , a ja wcześniej pisałem, że siałem saletrę 4 marca na zamarzniętą ziemię. Powiem tak tam gdzie bałem się wjechać ciągnikiem mimo zamarzniętej gleby, a tam gdzie nawóz był żucony zboża są o połowę większe, więc nie piszcie o tym , że wcześnie siany nawóz nic nie daje. Naprawdę widać różnicę między zbożami zasilonymi na początku marca, niż tymi w późniejszym terminie. załuję tylko, że nie zasiliłem wszystkich pól w marcu, kiedy ziemia była zmarznięta, bo w kwietniu były problemy.