Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śnieg przysypał nawóz..

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:31

Śnieg przysypał nawóz.. A ja mam inne zdanie .wole wysiac 50kg wiecej tydzień póżniej niż ma mi spłynać z wodą ,co rok widze jak jeden przez drugiego sieje jak by s......ki dostali tak jak w żniwa młuca mokre ale chwalą się że już po robocie , trochę rozsądku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śnieg przysypał nawóz.. Dzisiaj, 16:44
  •  

#22 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 12 marzec 2013 - 19:59

Śnieg przysypał nawóz.. idzie nowe a w rolnictwie wiele rzeczy nie lubi się powtarzać więć kolega dobrze zrobił bo z tym azotem to bardzo złożony proces i tak łatwo zmyć się nie da no chyba że ktoś walił dzień lub kilka godzin przed śniegiem na zamarzniętą glebe

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:26

Śnieg przysypał nawóz.. Nowe czy nie wszystkiego idzie się dowiedzieć. Koleś posiał saletrę. Zawiera azot azotanowy i amonowy. Pierwszy jest szybko wymywany przez wodę do głębszych warstw ziemi a drugi nie.
Przypuszczam o ewentualnych stratach z winy zbyt wczesnego siania nawozu nie dowie się wcale lub dopiero przy zbiorze.
A może być i tak że różnicy nie będzie bo nawet jeśli będą obfite opady i tak roślinom zostanie dużo na start.
KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:29

Śnieg przysypał nawóz.. I po co sie kłócić wystarczy siegnąć do wiedzy rolniczej

#25 Share Todiasz

Todiasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:42

Śnieg przysypał nawóz.. Na polach nie mam żadnej górki.. Także za miesiąc lub kiedy zobaczę, że coś będzie się działo napisze jak to wszystko wygląda.

#26 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 marzec 2013 - 20:52

Śnieg przysypał nawóz.. Kolejny temat w którym 3/4 postów gada co się komu wydaje. Wysiałeś więc pewnie wygrałeś, ale okaże się to dopiero w żniwa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#27 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 marzec 2013 - 21:22

Śnieg przysypał nawóz.. Ja to zauważyłem że każdy tu swoje chwali. Ci co nie sypali gania tych co sypali, a ci co sypali starają się udowodnić że dobrze zrobili.
Ja rozsiałem 05.03.2013 na żyto po 200 kg SALETROSANU na trzeci dzień spadł śnieg (teraz jest 10 cm) ale ziemia nie zamarzła do tej pory. Jadąc na pole sądziłem że jako dość młody zawodnik będę ,,nawozowym przodownikiem" a tu skucha sędziwy sąsiad właśnie kończył sypać nawóz.

Edytowany przez janusz20, 12 marzec 2013 - 21:31.

#28 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:55

Śnieg przysypał nawóz.. Vladoo pomijając oczywiste fakty , które potwierdzili już w ubiegłym stuleciu przypomnienie tego głosu z dzieciństwa -bezcenne .

P.S. Najbardziej jednak chciałbym żeby wróciły ceny nawozów z tamtych lat . B)

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 12:01

Śnieg przysypał nawóz.. U mnie duzo osob wysialo nawozy a przede wszystkim saletre 2 tyg temu cholera a tu dzis rano juz 25cm sniegu :/ a jakie zaspy to szok , 2 dawke trzeba bedzie zwiekszyc chyba

#30 Share zetor135

zetor135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:24

Śnieg przysypał nawóz.. witam u nas w wlkp tak z 10 moze 8 cm sniegu tez posialem na rzepak ale ja sie nie martwie zaraz woda go nie zabierze niech sie martwia ci co nie posiali bo po roztopach to z tydzien nie wiada w pole jak snieg sie z topi to zolte naczynia i czekam na chowacza pozdrawiam i nie martwic sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 marzec 2013 - 12:41

Śnieg przysypał nawóz.. Wy posieli to i inni posieją. Te co posieli to myślicie że odrazu buchnie +20 i będzie błoto. Będzie tak samo jak i Wy sieli na przymrozki, a będą codziennie przez jakiś czas i też posieją bez obawy.

#32 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:16

Śnieg przysypał nawóz.. oj nie szybko chyba posiejemy, ja na moje błota z miesiąc nie wjadę, są zaspy ponad 50 cm, więc tydzień topiło się będzie

#33 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:48

Śnieg przysypał nawóz.. Już deszcze zapowiadają więc szybko ten śnieg zniknie a w nocy przymrozki i po 25 marca spore temperatury także saletra po roztopach i to chyba najlepiej wyjdzie. bo ten rzepak który dostał już azot nawet go nie pobierze dopiero jak cieplej bedzie a straty azotu już są duże forma azotanowa ucieknie. więc chyba jeszcze raz niektórzy będą musieli dosypać. ach ta pogoda

#34 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 15:03

Śnieg przysypał nawóz.. jak przyjdzie deszcz to będzie powódź stulecia

#35 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 15:08

Śnieg przysypał nawóz.. Może tak żle nie będzie u mnie zaspy po 150 cm przez dwa dni tak nasypało

#36 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 marzec 2013 - 16:38

Śnieg przysypał nawóz.. U nas śnieg wywiewa w krzaki nie pada z 10 cm na otwartym polu zostaje ledwie po kilka.

#37 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:02

Śnieg przysypał nawóz.. stosujecie na wiosne antywylegacz po posianiu nawowozu ?

#38 Share FARMER76

FARMER76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:04

Śnieg przysypał nawóz.. Witam.Od 8 lat sieje nawóz jak tylko można wjechać do pola(koniec lutego-początek marca-siałem jęczmień w 2006 roku 20 lutego).I jak czytam posty ,że nawóz spłynie lub azot się ulotni tośmiech mnie ogarnia.
2 lata temu wsiałem 400kg saletry na pierwszą dawke,na drugi dzień spadło 15 cm śniegu.Miałem poważne obawy.
Ale w lipcu 4,7 tony było.
Więc teraz się nawet nie zastanawiam -ja już nawóz posiałem -saletrosan na rzepak i saletre na pszenice i wiem napewno,że to nie poszło na marne.Pozdrawiam.

#39 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:07

Śnieg przysypał nawóz.. Podejrzewam że jak byś posiał tylko 200kg saletry ale później żeby jej śnieg nie przykrył to plon był by taki sam.

Edytowany przez asharot, 18 marzec 2013 - 20:08.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 20:10

Śnieg przysypał nawóz.. Zgadzam sie , choc niekiedy moze zostac azot azotanowy wymyty jak bedzie ciagle padac ale to ilosci sladowe sa , nie zbyt duze , ale teraz duzo osob ze znajomych mowi o saletrosanie bo wysiewaja go jak najwczesniej bo ma duzo azotu amonowego a malo azotanowego i tu juz praktycznie nie ma o co sie martwic , byle by sie rozpuscil