Skocz do zawartości

Zdjęcie

na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa obrotowego?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marlik20

Marlik20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, muzyka

Napisany 12 marzec 2013 - 14:27

na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa obrotowego? Witam, Planuję zakup używanego pługa obrotowego do JD 6330, zawsze używałem pługa zagonowego i nie wiem co jest dobre a co nie, Cały czas tez zastanawiam się czy to ma być 3 czy 4 korpusowy pług, ziemie mam raczej średnie i ciężkie. Według opinii z takim 4x35cm powinien sobie radzić, na yt widziałem ze ładnie współpracował z Kvernelandem 3x50, Kwota jaką chcę przeznaczyć na pług to ok 10tys,
Proszę o opinie uzytkowników traktorów podobnej mocy z jakimi pługami pracujecie i jak się sprawują, Mile widziane też linki do maszyn które są warte uwagi,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa obrotowego? Dzisiaj, 22:33
  •  

#2 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 15:39

na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa obrotowego? Niedaleko mnie pracuje John Deere 6330 z pługiem Lemkena 4x40 lub 4x45. Pług sprawuje się super, kosztował bodajże 16 tys. zł, i według operatora o niebo lepiej się nim pracuje niż zagonówką, zwłaszcza gdy jest sucho.Ciągnik nie powiem lekko w nim nie ma, ale na tej 3 klasie sobie radzi. Dodam jeszcze że ciagnik jest z turem, i żeby pracować na pełnych obrotach oraz na 4 kołach trzeba nabrać w łyżke piachu :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:23

na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa obrotowego? Przy obrotowych to podstawa ta głowica co się ramie obraca - unikaj pospawanych. I ogólnie jak każdy pług czy cały nie jest w ogóle pospawany, jak patrzą skiby, czy słupice wszystkie jednakowe, na ile węży obrót , najlepiej na dwa bo bardziej delikatnie obraca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:24

na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa obrotowego? Oraz zwróc uwage na stan elementów roboczych, po nowe części do zachodnich pługów się są tanie :)