Skocz do zawartości

Zdjęcie

próba kręcona Amazone

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 15:09

próba kręcona Amazone witam, nei znam sie na uprawie, ojciec zmarl i probuje cos zdzialac. mamy siewnik amazonem, niestey nie wiem jaki model bo wszystkie naklejki zdrapane

Ma 25 lejkow. Szerokosc od kola do kola wynosi prawie 3 m.
Szerokosc skrajnych redlic 280 cm. Jaka bedzie szerokosc robocza siewnika?

teraz co do proby kreconej. wiem ze powinno sie zmierzyc obwod kola i tak dalej. ale mam rozne opony w siewniku. jedna ma srednice okolo 66 cm druga jakies 60, ktora brac pod uwage?po stronie skrzyni jest opona ze srednica 60 cm

jak wezme srednice mniejszego to wychodzi obwod ze wzrou jakies 190 cm
szerokosc roboca przyjmuje 3 m( dobrze? skrajne lejki 280 cm + jedno miedzyrzedzie od lejka do lejka 12-15 cm, prawie 300 cm wychodzi)
wiec 33 m \ 1,9 m wychodzi 17,5 obrotu. Biora poprawke na poslizk bede krecil 18 razy, dobrze?

szczegolni chodzi mi czy dobra szerokosc robocza siewnika i ktore kolo brac pod uwage

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
próba kręcona Amazone Dzisiaj, 12:06
  •  

#2 Share Forterra135__Black_Line

Forterra135__Black_Line

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:22

próba kręcona Amazone Kolego najlepiej by było jakbyś fotki porobił tego siewnika, tych kół i w ogóle, tutaj jest dużo znających się ludzi, napewno będą wiedzieć jaki to model, jakieś jego dane techniczne by się znalazło w internecie, czy może inny Kolega miałby taki i podpowiedziały coś :) Pozdrawiam

#3 Share MateoX

MateoX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 15:10

próba kręcona Amazone masa24, siewnik masz szerokości 3m, jaki model trudno powiedzieć. Do próby kręconej bierzesz średnicę koła napędzającego przekładnię czyli koło prawe.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 07:41

próba kręcona Amazone to jak ta szerokosc sie liczy? podobno nie od kola do kola tylko redlice + jedna redlica? wsumie jak tak to i tak wyjdzie kolo 3 m

#5 Share MateoX

MateoX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:58

próba kręcona Amazone

to jak ta szerokosc sie liczy? podobno nie od kola do kola tylko redlice + jedna redlica? wsumie jak tak to i tak wyjdzie kolo 3 m

dokładnie tak, skrajne redlice + jedna redlica ^^

#6 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:02

próba kręcona Amazone Siewnik 3-metrowy musi siać na szer. 3m tzn. skrajne redlice w odległości od siebie 3m-jedno międzyrzędzie. Szerokość międzyrzędzia to 300cm/ilość redlic np. 300cm / 25 redlic = 12cm międzyrzędzie ,a odległość skrajnych redlic wynosi 288cm. Jeżeli jest inaczej to trzeba ustawić rozstaw redlic. Twoje rozumowanie w tej próbie jest w miarę słuszne, tylko po co liczyć obwód koła napędowego jak można go bez problemu zmierzyć dookoła miarką i obliczyć obwód np.2mx3mszer.x16,7obr=1ar(100m2). Dokładniej wychodzi jeżeli kręci się166razy na 10 arów Wyślij mi lub gdzieś zamieść zdjęcie tego siewnika to ci wyślę tabele wysiewu z instrukcją próby kręconej.

#7 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:26

próba kręcona Amazone przesyłam zdjęcie siewnika, prosze o pomoc z rozpoznaniem modelucos mam klopoty z wrzuceniem foty, jakby ktos chcial pomoc to poprosze mailabede wdzieczny

,,reasumujac bede niedlugo sial, jezeli od redlicy do redlicy jest jakies 280 cm to liczyc szerokosc robocza jako 3 m?czyli teraz 33,3 /1,9 obwodu kola =17,5 obrotukrece 17,5 raza , waze to co wypadnie i mnoze x 100 i wychodzi mi normna na 1 ha?

Edytowany przez masa24, 15 kwiecień 2013 - 21:34.

#8 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 08:32

próba kręcona Amazone Mam problem posiadam siewnik amazone d7 40E próbę kręcona robię na 1 ar (18,9 obrotów korbą, denka na 2 ząbek) z której ustawiam na 160kg/ha ale w rzeczywistości wysiewa mi 175kh/ha w czym może być problem? Skrzynia jest napędzana z prawego koła a mieszadło z lewego, czy to że mieszadło podczas próby się nie kręci może mieć jakiś wpływ na wynik próby? Proszę o pomoc, siewnik mam pierwszy rok, czas siać a tu takie cyrki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 15:28

próba kręcona Amazone Czy ktos wie jak zrobić próbe kreconą w siewniku Amazone d4 typ 25?

#10 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 14:26

próba kręcona Amazone Nikt nie posiada siewnika Amazone d4 typ 25 szer 2,5 15 lei?

#11 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 październik 2013 - 07:48

próba kręcona Amazone Już wiem jak zrobić probe krecona nie tylko a Amazone ale w kazdym jednym siewniku

#12 Share IwonaPotocka

IwonaPotocka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:05

próba kręcona Amazone witam mam problem mam siewnik amazone d8 3 m 29 redlic i on ma starsza skszynke kolega ma taki sam ale jest tam nowsza i pytalem jak z pruba powiedzial krec 10 razy zwaz ziarno i razy 14\8 ale zaokraglilem 10 razy kolem waga ziarna razy 15 i wydaje mi sie ze troche zamalo wysiewa i teraz nie wiem co dalej zeby potem za te bledy duzo gadana nie bylo czekam na porady

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 11:50

próba kręcona Amazone szerokość siewnika podzielić na 100, później podzielić przez obwód koła i tyle ile wyjdzie robisz obrotów kołem, ważysz ziarno które wyleciało podczas próby kręconej i tyle ile waży razy 100 . i wyjdzie ci wysiew na 1 hektar.

np szerokość robocza siewnika 3 metry podzielić przez 100 = 33.3 podzielić przez obwód koła np 1.3 metra = 25.6 obrotów kołem warzysz ziarno np 2 kg razy 100 = 200 kg na hektar wysiew.

#14 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:09

próba kręcona Amazone witam
czy to jest normalne że mój amazon d8 oszukuje przy pierwszej próbie kręcenia?
pierwszy pomiar sporo się rożni od pozostałych (kolejne 5 wyszły podobnie)

dzięki za wszelką pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 10:54

próba kręcona Amazone może głupia odpowiedź ale czy czasem za pierwszym razem nie jest tak że z niektórych "lejków" ( nie wiem jak nazwać to przy odłączonych lejkach) leci Ci zboże dopiero po chwili? wtedy pierwsza wychodzi źle dopiero kolejne są ok

Dodaj odpowiedź