Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 13:30

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Czy nowe ciągniki z są wrażliwe na olej w skrzyni biegów, który obsługuje hydraulikę wewnętrzną i zewnętrzną? Jak wiadomo w skrzyni znajduje się olej hydrauliczno przekładniowy np. agrol ale podpinając wywrotki czy inne maszyny wymagające hydrauliki ciągnika można trochę zmieszać olej z olejem z innego ciągnika np. typowo przekładniowy hipol. Czy taka mieszanka jest szkodliwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Dzisiaj, 10:11
  •  

#2 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 14:42

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać z tego co slyszalem to teraz oleje sa mieszalne tyle co moze sie stac to zapchany filtr ale to tylko moje spostrzezenia nie wiem jak inni uzytkownicy ;)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 15:24

Czy nowe ciągniki z są wrażliwe na olej w skrzyni biegów, który obsługuje hydraulikę wewnętrzną i zewnętrzną? (...) Czy taka mieszanka jest szkodliwa?

Tak, są wrażliwe na oleje o innych parametrach niż dopuszczalne i hipolu napewno nie lubią.

Niektóre ciągniki (Fendt, MTZ, ...) mają oddzielny olej hydrauliki zewnętrznej, ten w skrzyni pozostaje czysty i nie ma problemu...

#4 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 15:31

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać ja bym nie mieszał jeśli masz przyczepe to spuść olej z tłoków i przewodów i wtedy podłącz do ciagnika i będziesz miał taki sam a jak masz czym innym ciągać przyczepe i ją wywracać i często porzyczasz przyczepe to lepiej nie zmieniać i nie podczepiać do nowych ciągników np. mamy już lambo od 2 lat i jeszcze ani jednej przyczepy nie wywrócił

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 17:59

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać W dwóch zetorach mam agrol w skrzyni więc chyba raczej nic się nie powinno stać jak podłącze te maszyny do deutza z 2000r bo chyba agrol nie jest jakimś syfiastym olejem?

#6 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 22:34

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Ja mam DF k100, olej jaki leje do hydrauliki to Akros i zdarza się że raz MTZ wywraca a raz DF tą samą przyczepkę to faktycznie filtry się zapychają...u mnie to czuć strasznie bo widzę jak ładowacz zaczyna wolniej chodzić.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 12:46

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać A jaki olej masz w mtzecie?

#8 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 23 grudzień 2007 - 14:26

A jaki olej masz w mtzecie?

Hydrauliczny L-46 a marka to już bez znaczenia ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#9 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 22:01

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Dolałem kiedyś przez pomyłkę (lub chwilowe zaćmienie umysłu) hipol do hydrauliki kombajnu Claas. Po chwili zrobiła się "bita śmietana" i powoli przestało działać wspomaganie i siłowniki. Wylałem te mieszankę i wlałem olej hydrauliczny żeby można było kosić dalej. Po roku musiałem jeszcze wymienić uszczelnienia w rozdzielaczu a z orbitrola też cieknie.
Myślę więc, że mieszanie tych olejów szkodzi (szczególnie kieszeni właściciela). Mam teraz podobny dylemat : kupiłem DF, a do tej pory używałem U 914 i C 330. Siłowniki i węże w przyczepach, pługu i innych maszynach opróżnię z resztek hipolu i mogę działać DF-em, ale żeby użyć czasem do kiprowania C330 (której na razie nie sprzedam) może wymienić jej olej na taki sam jak w hydraulice DF-a (tylko czy to nie zaszkodzi C330? ) Co o tym sądzicie ? A może jest olej, który nadawałby się do hydrauliki DF-a i do skrzyni C330 ?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#10 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 22:42

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Mieszanie olejów jest absolutnie niedopuszczalne.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 08:10

Mieszanie olejów jest absolutnie niedopuszczalne.

Absolutna racja- no chyba że chcesz sprzęgła od połówek spalić a to już będzie bolało.

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 10:10

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Ok hipolu nie można mieszać a co z agrolem? To chyba olej zbliżony parametrami do arkosa?

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 19:31

Ok hipolu nie można mieszać a co z agrolem? To chyba olej zbliżony parametrami do arkosa?

Jeśli spełnia wymagania producenta (jakość, lepkość, itp.) to nie powinno być problemu.

#14 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 19:44

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Znajomy nowym Same Ironem jak wywracał pożyczone przyczepy to mu półbiegi przestały działać. Owszem filtry poszły do wymiany a czy olej również wymieniał to nawet nie wiem ale wszystko możliwe.

#15 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 11:57

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać u mnie się nic nie dzieje bo nie wywracam moim deutzem przyczep robi to ursus 902 albo c-360 a on ma narazie tylko pług i agregat uprawowy to tylko te dwie maszyny które chodzą przy pomocy hydrauliki deutza i wszystko jest ok

#16 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 30 grudzień 2007 - 23:20

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Olei w skrzyni biegów nie powinnni sie mieszac! a w agrotronach zwłaszcza! do skrzyni biegów w agrotronie lejesz pół syntetyczny olej wiec jesli bedziesz go rgularnie mieszał z bełtem z ursusa to twoja skrzynia długo nie pochodzi. jak przyprowadziłem MK3 to poszedł do przyczepy HL pług i wszystko co z nim bediz echodzic nie bedzie juz wiecej podłaczane do 360(niektóre maszyny wspópracowały wczesniej z 1634) a poniewaz własniejestem przed wymiana oleju w skrzyni i nie ma teraz na niego duzo pracy przepłuka układy maszyn współpracujacych. ale jakspuszcze z niego olej zaleje skrzynie w 360 bo to jedyne co mi zostało z polskich. nie chciał bym wymineiac filtórw przed wczesnie bo to nie jest tani interes a skrzynia jest czuła
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#17 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 30 grudzień 2007 - 23:22

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Olei w skrzyni biegów nie powinnni sie mieszac! a w agrotronach zwłaszcza! do skrzyni biegów w agrotronie lejesz pół syntetyczny olej wiec jesli bedziesz go rgularnie mieszał z bełtem z ursusa to twoja skrzynia długo nie pochodzi. jak przyprowadziłem MK3 to poszedł do przyczepy HL pług i wszystko co z nim bediz echodzic nie bedzie juz wiecej podłaczane do 360(niektóre maszyny wspópracowały wczesniej z 1634) a poniewaz własniejestem przed wymiana oleju w skrzyni i nie ma teraz na niego duzo pracy przepłuka układy maszyn współpracujacych. ale jakspuszcze z niego olej zaleje skrzynie w 360 bo to jedyne co mi zostało z polskich. nie chciał bym wymineiac filtórw przed wczesnie bo to nie jest tani interes a skrzynia jest czuła
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#18 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 12:30

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać Ja właśnie się przymierzam do zmiany oleju w skrzyni bo już wszystko co na hydraulikę to tak wolno chodzi jakby chciało a nie mogło...olej mam, filtry też teraz tylko czekam na serwis który już od paru miesięcy mówi że już jest w drodze do mnie :(

#19 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 22:01

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać A nie możesz sam wymienić? Czy jeszcze masz gwarancje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 13:50

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać No właśnie o to chodzi, że mam gwarancję a może się ona jeszcze kiedyś przyda więc sam nie będę zrywał żadnych plomb :/

Dodaj odpowiedź