Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa garażu z dachem dwuspadowym

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:58

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Hmm... Przemyślałem to wszystko i zniechęciłem się do konstrukcji z rysunku (sochy) ze względu na to, tak jak kolega wyżej pisał, że będą one przeszkadzać i wyjdą drogo... Myślicie że konstrukcja jętkowa wytrzyma na 9m??? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa garażu z dachem dwuspadowym Dzisiaj, 23:36
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:12

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Tu masz poglądowo jak może też wyglądać konstrukcja dachu : http://www.agroproje...6,projekty.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:14

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Ooo, dzięki ;) Bardzo przydatna strona. Wg was co ile metrów trzeba dać taką kratownice jak w tych projektach wykonaną z drewna na szerokości 9m? I czy wchodzi w grę takie rozwiązanie, że na przemian będzie stawiana taka kratownica i jętki??? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 06:29

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Jak widać, 9 metrów to żadna rozpiętość dla dobrze zaprojetowanego dzwigara drewnianego. Co do stosowania na przemian stali z drewnem to moim zdaniem kiepski pomysł. Stosujac same drewno dajesz elementy gęsciej ale wychodzi nieco taniej. za to stosując stal dajesz mniej elementów sa trwalsze, ale musisz mieć nieco mocniejsze łaty. Taki mix nie łączyłby zalet obu materiałów a raczej ich wady, bo cała konstrukcja jest taka mocna jak jej najsłavbszy element więc remont i tak byś robił po takim czasie jak ci drewno wytrzyma, a zaoszczędziłbyś powiedzmy połowe tego co przy rezygnacji ze stali i przejściu na drewno. Mi osobiscie by się jeszcze coś takiego średnio wizualnie podobało. Jesli chodzi o rozstaw to mozesz przejrzeć galerie i tam znajdziesz zrealizowane budynki i mozesz zapytać wlaścicela jak to ma ale przyda ci się to wyłacznie jako orientacja bo tak na prawdę przecież bedziesz musiał mieć projekt w którym bedziesz miał policzone i narzucone jakie muszą byc mocne elementy i jak gęsto poustawiane.

Fajnie by było mieć takiego projektanta co by ci na kolanie policzył mniej więcej jaka konstrukcja ile cię będzie kosztować i żebyś mógł to przemyśleć. ja jaeszcze nic nigdy nowego nie stawiałem ale wyobrażam sobie że projektant bedzie miał na tyle doświadczenia, zwłaszcza że nie jest to jakiś skomplikowany obiekt że od ręki ci powie co i za ile, doradzi, obym się nie mylił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Almont

Almont

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:10

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Witam, chciałbym podłączyć się do tematu z inna propozycja.

Myślałeś może nad budową garażu w 'systemie tunelowym',? Budowla taka jest o wiele tańsza a czas budowy to ok 4 dni i jeszcze nie będziesz musiał latać po urzędach za pozwoleniem, a to też koszty.

zobacz jak to wygląda:

Załączone miniaturki

• wiata.jpg
  • wiata2.jpg

#26 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:14

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Dzięki kolego za propozycję z tunelem, ale już wcześniej postanowiłem i sobie zaplanowałem, że będzie to budynek murowany ;)
@kat181 Piszesz, że kratownica metalowa i jętki na przemian to kiepski pomysł, a co w przypadku kratownicy ,,drewnianej'' i jętek na przemian? Czy to dobry duet? Powiedzmy, że co metr raz będzie kratownica, a raz konstrukcja jętkowa. Co o tym myślicie? Stawiając samą kratownicę drewnianą co metr wyjdzie drożej, a jeśli na zmianę co metr dał bym kratownice i jętki to wyszło by trochę taniej.
Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Edytowany przez skalpel97, 06 kwiecień 2013 - 11:37.

#27 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:26

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Taka mieszanka będzie trudna technicznie do zrealizowania , a nawet niemożliwa ze względu na instalowanie krokwi i bindry na murłacie i różnicy wysokości trudnej do zgrania w tym przypadku. Ja myślę że najprostrzy dach to krokwiowy oparty na dwóch stolcach, ze słupkami i ryglami, ale potrzebny jest belk poprzeczny co 4-5m stalowy bindrowany lub żelbetowy.Dobrym rozwiązaniem ale pracochłonnym są dźwigary czy bindry ale z desek , pozwala to zachować maximum miejsca w środku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 19:53

Budowa garażu z dachem dwuspadowym

@kat181 Piszesz, że kratownica metalowa i jętki na przemian to kiepski pomysł, a co w przypadku kratownicy ,,drewnianej'' i jętek na przemian?

Tak jak wcześniej pisałem, trzeba pójść do projektanta, wydaje mi się że najtaniej wyjdą jętki i nie będzie jakiś wielkich problemów żeby taką konstrukcje zastosować przy rozpiętości 9-12 metrów. Robienie jakiś mieszanych konstrukcji chyba nie przejdzie.
Pozdrawiam