Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa garażu z dachem dwuspadowym

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 14:32

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Witam. Na wiosnę planuję ruszyć z budową garażu o wymiarach 16m x 9m i wysokości bram wjazdowych 3.50m. Chciałbym was zapytać z jakich materiałów będzie najlepiej podbudować ten budynek, a konkretniej z czego postawić ściany i jak wykonać konstrukcję dachową (wolałbym, żeby konstrukcja była drewniana) itd... Garaż prawdopodobnie będzie pokryty blachą trapezową... Chodzi o to, żeby było dobrze wykonane w przyzwoitej cenie ;)
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Edytowany przez skalpel97, 11 marzec 2013 - 14:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa garażu z dachem dwuspadowym Dzisiaj, 09:34
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 11 marzec 2013 - 15:01

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Jeżeli chcesz to ściany z pustaków a konstrukcja drewniana. A jeśli masz kase to zrób z płyty obornickiej/warstwowej.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 15:10

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Masz na myśli suporex? A konstrukcję dachową, ale co byście polecili? Kratownica drewniana, może coś innego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 15:53

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Wiem kto ma przęsła drewniane 12 metrów długie, podejrzewam że oddał by je w dobrzej cenie. 24 sztuki co 1 metr się je daje.

#5 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:37

Budowa garażu z dachem dwuspadowym 12 metrów to trochę za długie, garaż ma mieć 16 m długości i 9 szerokości ;) Jaką konstrukcję dachową drewnianą byście polecili? Ja wstępnie myślałem, żeby wykonać coś takiego:

mphoto.jpg

Edytowany przez skalpel97, 11 marzec 2013 - 16:59.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:12

Budowa garażu z dachem dwuspadowym 3 metry możesz wystawić i mała wiatka wyjdzie, można też obciać.
Podobną konstrukcję jak narysowałeś mam w stodole, żadnych zastrzeżeń nie mam, naprawdę konkret, a stodoła dobrze przed wojenna.Poniemiecka.
Co ta za typ konstrukcji.

#7 Share KetsoK

KetsoK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:16

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Witam... A nie myślałeś coś o dachu jedno spadowym miej materiału by poszło (blacha na dach)...??????

#8 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:05

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Typ konstrukcji to ramownice drewniane ( sochy ). Hmm, o dachu jednospadowym myślałem, ale starszyzna w moim domu niezbyt chętnie reaguję na taką propozycję... Wg was co będzie lepsze na ściany: suporex, cegła silkatowa, pustak żużlowy??? Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś jeszcze wypowiedział się na temat konstrukcji dachu. Z góry dziękuję za wszystkie porady ;)

Edytowany przez skalpel97, 11 marzec 2013 - 18:08.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:42

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Pytanie czemu 9, u nas x lat temu stawialiśmy garaż miał być 1 spadowy 8 metrów szerokości ale ktoś stwierdził że na 1 spadowy to za dużo więc jest dwuspadowy 8 metrowy (troszkę mały) a na 12 było by miejsce a koszt budowy niewiele większy.

Konstrukcja dachowa OK, tylko ja te sochy bym zrobił wyżej tzn. postawił na słupkach betonowych ok. 1,5 m wysokości aby było więcej miejsca manewrowego.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:00

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Hmm, muszę się poważnie zastanowić nad tą szerokością ;) Też myślałem o tym, żeby sochy postawić wyżej, ale pewien fachowiec stwierdził, że to nie jest dobry pomysł, bo będą rozpychać ściany... A Wy, co o tym myślicie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 marzec 2013 - 19:14

Budowa garażu z dachem dwuspadowym To zrób w miejscach gdzie są te sochy słupy lane w murze. tego nie rozwalisz. Często takie rozwiązanie jest stosowane.

#12 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:27

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Myślę, że to dobre rozwiązanie, ponieważ zostanie trochę więcej miejsca do manewrowania... Tylko teraz pytanie, czy to będzie stabilne i wytrzymałe?

#13 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:31

Budowa garażu z dachem dwuspadowym tomek 73 ma podobną konstrukcję stodoły budowanej przed wojną więc musi być stabilna

#14 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 marzec 2013 - 20:36

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Przedwojenne konstrukcje powinny być wzorem dla dzisiejszych konstrukcji, tak samo jak i drogi :). Odnośnie dachu, u nas w garażu 8x20m zastosowano konstrukcję jętkową, po 2 jętki 5x14 do krokwi. Nasz garaż jest przedzielony ścianą w połowie, na odcinku 20m (szerokość) jest 5 lanych słupów w ścianie. :)

Edytowany przez Luc826421, 11 marzec 2013 - 20:37.

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 21:02

Budowa garażu z dachem dwuspadowym

Hmm, muszę się poważnie zastanowić nad tą szerokością ;) Też myślałem o tym, żeby sochy postawić wyżej, ale pewien fachowiec stwierdził, że to nie jest dobry pomysł, bo będą rozpychać ściany... A Wy, co o tym myślicie???

Tylko słup nie jest oparty na ścianie tylko na wymurowanym słupku i jakoś nie rozparło, kąt parcia nie jest aż tak duży aby rozpychał mury. Ale wiadomo każdy ma swoją teorię.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 02:33

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Jak zalałbyś taki słup w murze i wystawił z niego kotwę to póżniej nie musisz nic dodatkowego ulewać żeby zamocować. Ja w takim przypadku zastosowałbym w miejscu podparcia metalową płytkę zatopioną w betonie uprzednio zazbrojoną. Później przy montażu podpór dospawasz do niej w odpowiednim miejscu gniazdo na słup.

#17 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:23

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Ten projekt dachu jest dobry ale trochę archaiczny, teraz nikt tak nie robi dachu bo te sochy przeszkadzają a dach z blachy jest kilkakrotnie lżejszy niż dawne dachy z dachówki czy eternitu. Dach dwuspadowy jest wygodniejszy a koszt podobny jak jednospadu ,ale musi być odpowiednie miejsce bo morzesz go postawić od granicy działki min. 3m bez okien a 4m z oknami a jednospadowy może być w miedzy.Najtańszym chyba materiałem jest cegła silikatowa mur grubości 12cm ze słupami o rdzeniu żelbetowym co 3-4m na których opierasz poprzeczne belki bindrowane na których spierają się słupki z ryglami trzymające stolec.Dzięki temu masz wolną przestrzeń garażu.Ja mam taki model i stoi kilkanaście lat wymiary mojego to 30x8.

#18 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:45

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Też mam ten typ konstrukcji w stodole budowana na początku lat 80 i nie było problemów, obecnie przerobiona na tuczarnie i sochy opierają sie na stropie ale jak była to stodoła to sochy zbytnio nie przeszkadzały, szerokość 9,5 metra

#19 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:19

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Myślicie, że konstrukcja ścian, którą zaproponował @Darpol będzie stabilna? I jaką konstrukcję dachową drewnianą byście polecili, oprócz tej którą zaproponowałem? Myślę, żeby ściany postawić z cegły silikatowej lub z suporexu. Co byście polecili z tych dwóch materiałów, który będzie tańszy i lepszy? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam ;)

Edytowany przez skalpel97, 19 marzec 2013 - 17:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 12:10

Budowa garażu z dachem dwuspadowym Witam, przylaczę sie do tematu. Moim zdaniem konstrukcja z rysunku w obecnych czasach to nieporozumienie, oprócz tego że moze przeszkadzać to wydaje się być droga, sporo belek o dużym przekroju. Podnoszenie soch do góry wiaże się z konicznością wzmacniania scian co tylko generuje dodatkowe koszty. Moim zdaniem lepsza będzie konstrukcja jętkowa.

Jeśli chodzi o rozważania dach 1 lub 2 spadowy to wolałbym dwuspadowy tak jak któryś z kolegów pisał koszt podobny ale o wiele praktyczniejszy i moim zdaniem poprostu wyglada lepiej. Prawo budowlane obecnie nie pozwala budować na granicy (chyba że do istniejącego budynku i to tylko do jego wysokości), a najbliżej mozna postawić 3m od granicy pod warunkiem że nie ma okien wiec spad może byc i na granicę.