Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa garazu z dachem jednospadowym

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:33

Budowa garazu z dachem jednospadowym Mam w planach wybudowac garaz o powierzchni okolo 200 metrow kwadratowych w ksztalcie litery L z dachem jednospadowym. szerokosc garazu to 8 metrow i stad moje pytanie czy wytrzyma dach obciazenie sniegu? sciany pustak zuzlowy gdyz nie trzeba go obrzucac na poczatku ani nic i lepiej dac calego czy np 3/4 by wystarczylo? dach pewnie drzewo co metr krokwia potem laty i blacha trapezowa. a moze mozna z czegos taniej zrobic dach? blacha raczej by zostala ale np stal zamiast drzewa i co ile by bylo trzeba zrobic? w halach stalowych robia co 4 metry minimum nawet i do 6 metrow. ale czy stal nie drozsza niz drzewo? bylem zainteresowany tez hala stalowa ale najlepiej aby zgralo sie wszystko z moimi starymi budanki i jakos wygladalo wszystko razem to musi byc buden w ksztalcie litery L.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa garazu z dachem jednospadowym Dzisiaj, 11:11
  •  

#2 Share wini

wini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:05

Budowa garazu z dachem jednospadowym Ja mam dwa garaże budowane z własnej roboty pustaka ustawianego wzdłuż. Garaże o wymiarach 8x6. Dach własnej roboty jednospadowy. Kozły wykonane z dwóch kątowników 4x4cm ustawione jeden nad drugim i spawane ze sobą za pomocą prętów kwadratowych (w takie trójkąty) na to łaty drewniane i eternit.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:16

Budowa garazu z dachem jednospadowym Drzewo wyjdzie taniej o przynajmniej połowę niż stal. Przy 8 metrach to krokwie daj 25x10 i nic ich nie ruszy. Teściu tak ma już z 8 lat i nic się nie dzieje, ale on ma ponad 8,5 metra i krokwie dane co 115-120 cm. I dość płaski dach ma.
Przy 100cm to starczą 25x8 a ja bym dał co 90cm.takie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mardra8

mardra8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, Informatyka, Mototyzacja, Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2013 - 10:23

Budowa garazu z dachem jednospadowym Witam,
Po pierwsze wytrzymać to wytrzyma tylko wszystko zależy od przekroju tych krokwi. Lecz przy takich rozpiętościach warto pomyśleć nad dachem z kratownic. Przy budowie garażu o takiej powierzchni 200m2 i tak musisz mieć pozwolenie na budowe: czyli zdobyć warunki zabudowy, mieć projekt budowlany, kierownika budowy. Tak więc wszystko będziesz miał w projekcie. No chyba, że planujesz budowe " na dziko" lecz licz sie w razie czego z dużymi karami, lub dużymi kosztami legalizacji takiej samowoli budowlanej.
Pozdrawiam
mardra8

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 marzec 2013 - 10:37

Budowa garazu z dachem jednospadowym Jak nakryjesz trapezem to śnieg zjedzie jak skoczek ze skoczni i malo kiedy będzie leżał na dachu.

#6 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:04

Budowa garazu z dachem jednospadowym ja myslalem krokwie takie standardowe 14x7 i co metr a na srodku po dlugosci pociagnac dwuteownik 140 zeby tez sie na niej dach opieral a nie tylko na scianach i co pare metrow slup z dwuteownika lub grubej rury zeby ten dwuteownik u gory trzymal tak co 4 metry gdzies. mam tak na garazu tylko ze jest 6,5 metra szeroki i tez jednospadowy i kryty deskami i papa wiec ciezszy na pewno niz blacha i trzyma sie juz z 25 lat. a ile moga kosztowac takie formalnosci z budowa takiego garazu? to musi byc jakis kierownik budowy? nie wystarczy zwykly masjster?

#7 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:36

Budowa garazu z dachem jednospadowym Nie wystarczy zwykły majster, jak to ująłeś, musisz wystąpić o warunki zabudowy potem według nich architekt musi ci zrobić projekt musisz wystąpić o pozwolenie na budowę przy czym mieć jakiegoś kierownika budowy odpowiedzialnego za całość z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. I dopiero wtedy możesz zacząć inwestycję. Inaczej będzie to samowola budowlana i chyba wiesz co sie z tym wiąże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 13:09

Budowa garazu z dachem jednospadowym kolega rolnik1973 ma racje ja mam na szopie blacho trapez. szopa jest jednospadzista o niewielkim kącie (można po nim chodzić dowoli i ciężko jest spaść z niego) i śniegu na niej nigdy nie ma :)

#9 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 marzec 2013 - 14:16

Budowa garazu z dachem jednospadowym Tez nad tym myslałem i szukałem na allegro roznych materiałow i zanlazłem gotowe konstrukcje dwuspadowe jedno też są ceny są rózne .. to sa konstrukcje aluminiowe i lekkie ale wytrzymałe z rozbiórki hal .. popatrz tam jeśli to ma być araz to postawił bym to na słupach sciany albo betonowe albo blacha i taniej wyjdzie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#10 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:25

Budowa garazu z dachem jednospadowym panowie podepnę się do tematu,mam garaż 6.5x24 dach jednospadowy,o małym pochyleniu 60cm , będzie w tym roku zmieniany eternit na blachę oraz nowe drzewo [własny las], moje pytanie ,obecnie mam standardowe krokwie 14x7 ,opaski czy tam murłaty na ścianach plus dodatkowo na środku opaska 14x14 podparta słupkami umieszczonymi co 3-4metry, czy przy lżejszym dachu ,można zrezygnować z tej środkowej opaski ...morze te słupy aż tak nie przeszkadzają,lecz jak się na zimę wstawia mniejsze maszyny to byłoby wygodniej ,jak myślicie dać np krokwie 20x8 ,czy inne....

#11 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:09

Budowa garazu z dachem jednospadowym Witam ja mam garaż 26x9 spad 50cm krokwie 17x8 co 80cm po środku podciąg 16x16cm podciąg leży na takkiej szynie do szyny mam przyspawane po 2 pręty i szyna wygięta aby brzuch miała i leży ;brzuchem do góry; Też się bałem o śnieg ale nic się nie dzieje. Żadnego śniegu nie ma a dachu bo jest zwiewany przez wiatr...Taki garaż wita jest za***ista do maszyn itp.

#12 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:58

Budowa garazu z dachem jednospadowym witam, wie ktoś jaka jest teraz cena stali ?

zamierzamy remontować garaż- 24x10
dach jednospadowy, drzewo będę miał swoje, ale chciałbym się zorientować jak teraz stoi stal, czy ktoś już kupował jakieś szyny itp ?

Jak dobrze pójdzie to uda nam się zremontować cały garaż, jak nie to tylko w tym roku dach, a w następnym reszte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 12 maj 2013 - 17:22

Budowa garazu z dachem jednospadowym Pytanie do konstrukcji gotowych z niemiec chodzi mi o to jak gesto muszą one być ... chodzi o te konstrukcje które są z rozbiórki hal .. nap przesło długosci 7,9 metra
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!