Polecane posty

LowRider    33
No dobra odpowiedzcie mi na pytanie:

Robicie identyczne bele, tzn. można powiedzieć 2 sąsiednie pokosy, dobijacie ta sama masa w kg, identyczna średnica, czyli można uznać taki sam stopień zbicia.

Która prasa bedzie prasowała ze średnim najmniejszym zapotrzebowanie na moc, a która bedzie miała największe chwilowe zapotrzebowanie na moc.

 

Weżcie pod uwagę zmiennokomorówkę pasową oraz łańcuchową oraz stałokomorówkę łańcuchową i walcową (pełna komora walcowa)

 

No słucham? :(

 

Zakładając, że ciągnik przy każdej prasie będzie pracował z taką samą, stałą prędkością, przy równych sobie pokosach, robiąc bele o takiej samej średnicy (zagęszczenie beli i jego rozkład będzie inne dla każdej prasy) to:

 

-najniższe średnie zapotrzebowanie na moc będzie miała kolejno prasa:

1. stałokomorowa łańcuchowa

2. zmiennokomorowa łańcuchowa

3. zmiennokomorowa pasowa

4. stałokomorowa walcowa

 

-najwyższe chwilowe zapotrzebowanie na moc będzie miała kolejno prasa:

1. stałokomorowa walcowa

2. stałokomorowa łańcuchowa

3. zmiennokomorowa pasowa

4. zmiennokomorowa łańcuchowa

 

z tym, że jedyną prasą łańcuchową zmiennokomorową (nową) dostępną na rynku jest chyba KRONE VarioPack, a jako prasę walcową przyjąłem prasę Class Rollant z MPS :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dlaczego z.kom. łańcuchowa potrzebuje mniej mocy od pasowej???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
dlaczego z.kom. łańcuchowa potrzebuje mniej mocy od pasowej???

 

Jeśli chodzi o prasy zmiennokomorowe to polecam Topagrar Testy :( tam jest porównanie 6-iu pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Właśnie od kiedy pasy chodzą ciężej od łańcuchów? :( Bo w testach Krone miała małe zapotrzebowanie na moc?

 

Nie podpierając się tymi testami. Np. Welger najlepiej łyka, ale jest to okupione mniejszym stopniem zbicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak ktoś sie na na presowaniu i dba o prese to każda będzie dobra ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Właśnie od kiedy pasy chodzą ciężej od łańcuchów? :( Bo w testach Krone miała małe zapotrzebowanie na moc?

Może i pasy chodzą lżej od łańcuchów :) według testu z topagrar KRONE jako jedyna łancuchowa miała niższe średnie i maksymalne zapotrzebowanie na moc od pozostałych 5 pras pasowych, a według jeszcze innego testu, który znajduje się w Agromechanice KRONE łańcuchowa stałokomorowa miała niższe średnie,ale wyższe maksymalne zapotrzebowanie na moc od pasowej JD, a chyba właśnie o zapotrzebowanie na moc wcześniej ci chodziło :(

 

.... Np. Welger najlepiej łyka, ale jest to okupione mniejszym stopniem zbicia.

 

Welger miał największą przepustowość podbieracza, ale wraz ze wzrostem prędkości pracy (przepustowości) maleje stopień zgniotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Rzeczywiście Kronówka miała najmniejsze zapotrzebowanie na moc...ale nic za darmo. Zgniot był również mały. Także nic za darmo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1
Rzeczywiście Kronówka miała najmniejsze zapotrzebowanie na moc...ale nic za darmo. Zgniot był również mały. Także nic za darmo
Wlasnie jak jest z tym zgniotem, do siono kiszonki sie pewnie nie zabardzo nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ja na wiosne zamierzam właśnie kupić jaką prase. Tylko nie wiem jaką. Myślałem o pasówce. Będzie ona pracować z Ursusem C 360-3P lub zetorem 5340. tylko do słomy ewentualnie do siana ale to bardzo rzadko. Co byście mi doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

JA mam Krone KR125 i ma zgniot bardzo dobry bo potrafi belke ładnie zwinąć ale właśnie potrzebuje mocy c-360 na pewno nie dobije belki w tej prasie. nawet czasem zetor 7211 w sino kiszące miał co robić


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja juz rózne prasy po kolei podziwiałem w pracy i pozostaje przy jednym zmiennokomorowa pasowa dla mnie najleprza i taką chce kupic po niedzieli zaczynam polowanie na jd albo jakiegoś NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

powiem tak kupiłem prase NEW HOLLAND 640 i mam do niej instrukcje i minimalne zapotrzebowanie na moc to 60KM a zalecane to 72KM te prasy chodzą bardzo lekko i nawet słyszałem że od bidy to i C360 pójdzie w niej a współpracował z nia będzie PRONAR 82SA


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Znajomy wzioł na spo balociarkę NH i szczeże żałuje nie raz serwis przy niej cały dzień grzebie jeszcze jak odbierał ją z serwisu jeden mu powiedział żeby zaopatrzył się w lelanium i mocne nerwy :P

Ja rozglądam się i prawdopodobnie kupie claasa variant 280 może ktoś wie coś o tej presie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja zakupiłem hesstona fiatagri 5650 i myśle ze bedziem mykać dobrez prasa mało pracowała widać po niej tylko przesmarowac 4 sprezyny do podbieraka wstawic i w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj