Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy zmiennokomorowe

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:51

Prasy zmiennokomorowe

co wy panowie pieprzycie??? powiem wam jedno ze jezeli prasa jest dobrze wyregulowana i pasy sa odpowiednio napiete to nie ma mozliwosci zeby cos nie dzialalo!!! i smieszne jest twierdzenie jakoby kiszonka czy sloma nie poszla w niej...
pozdrawiam i udanego sylwestra!!!

Ja mam przekonani po sąsiedzie jak nam prasował słome pasówką na zwykłych pasach i staneęo na podbieraku i nie chciało brać i musiał wychodzić i popychać a co do regulacji to też masz racje nie zaprzeczam.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy zmiennokomorowe Dzisiaj, 15:29
  •  

#22 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:53

Prasy zmiennokomorowe

Ja mam przekonani po sąsiedzie jak nam prasował słome pasówką na zwykłych pasach i staneęo na podbieraku i nie chciało brać i musiał wychodzić i popychać a co do regulacji to też masz racje nie zaprzeczam.

Tylko że on nie ma pojęcia o presowaniu to sie nie dziw ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#23 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:56

Prasy zmiennokomorowe

Tylko że on nie ma pojęcia o presowaniu to sie nie dziw ;/

To tez nie zaprzecze :(

#24 Share zielony

zielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 09:46

Prasy zmiennokomorowe a wiec dochodzimy do konsensusu gdy sprzet jest dobrze przygotowany i operator ma jaja to kazda prasa bedzie smigac jak ta lala :(

#25 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 14:12

Prasy zmiennokomorowe

a wiec dochodzimy do konsensusu gdy sprzet jest dobrze przygotowany i operator ma jaja to kazda prasa bedzie smigac jak ta lala :)

No masz racje a jak prase się kupi na złomie i operator niezna się(może nie wie gdzie jest podbierak :( ) to może być najlepsza prasa i nic z tego nie będzie :(

#26 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 16:28

Prasy zmiennokomorowe

No dobra odpowiedzcie mi na pytanie:
Robicie identyczne bele, tzn. można powiedzieć 2 sąsiednie pokosy, dobijacie ta sama masa w kg, identyczna średnica, czyli można uznać taki sam stopień zbicia.
Która prasa bedzie prasowała ze średnim najmniejszym zapotrzebowanie na moc, a która bedzie miała największe chwilowe zapotrzebowanie na moc.

Weżcie pod uwagę zmiennokomorówkę pasową oraz łańcuchową oraz stałokomorówkę łańcuchową i walcową (pełna komora walcowa)

No słucham? :(

Zakładając, że ciągnik przy każdej prasie będzie pracował z taką samą, stałą prędkością, przy równych sobie pokosach, robiąc bele o takiej samej średnicy (zagęszczenie beli i jego rozkład będzie inne dla każdej prasy) to:

-najniższe średnie zapotrzebowanie na moc będzie miała kolejno prasa:
1. stałokomorowa łańcuchowa
2. zmiennokomorowa łańcuchowa
3. zmiennokomorowa pasowa
4. stałokomorowa walcowa

-najwyższe chwilowe zapotrzebowanie na moc będzie miała kolejno prasa:
1. stałokomorowa walcowa
2. stałokomorowa łańcuchowa
3. zmiennokomorowa pasowa
4. zmiennokomorowa łańcuchowa

z tym, że jedyną prasą łańcuchową zmiennokomorową (nową) dostępną na rynku jest chyba KRONE VarioPack, a jako prasę walcową przyjąłem prasę Class Rollant z MPS :(

#27 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 16:49

Prasy zmiennokomorowe dlaczego z.kom. łańcuchowa potrzebuje mniej mocy od pasowej???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:27

Prasy zmiennokomorowe

dlaczego z.kom. łańcuchowa potrzebuje mniej mocy od pasowej???

Jeśli chodzi o prasy zmiennokomorowe to polecam Topagrar Testy :( tam jest porównanie 6-iu pras

#29 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:56

Prasy zmiennokomorowe Właśnie od kiedy pasy chodzą ciężej od łańcuchów? :( Bo w testach Krone miała małe zapotrzebowanie na moc?

Nie podpierając się tymi testami. Np. Welger najlepiej łyka, ale jest to okupione mniejszym stopniem zbicia.

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:01

Prasy zmiennokomorowe Jak ktoś sie na na presowaniu i dba o prese to każda będzie dobra ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 19:28

Prasy zmiennokomorowe

Właśnie od kiedy pasy chodzą ciężej od łańcuchów? :( Bo w testach Krone miała małe zapotrzebowanie na moc?

Może i pasy chodzą lżej od łańcuchów :) według testu z topagrar KRONE jako jedyna łancuchowa miała niższe średnie i maksymalne zapotrzebowanie na moc od pozostałych 5 pras pasowych, a według jeszcze innego testu, który znajduje się w Agromechanice KRONE łańcuchowa stałokomorowa miała niższe średnie,ale wyższe maksymalne zapotrzebowanie na moc od pasowej JD, a chyba właśnie o zapotrzebowanie na moc wcześniej ci chodziło :(

.... Np. Welger najlepiej łyka, ale jest to okupione mniejszym stopniem zbicia.

Welger miał największą przepustowość podbieracza, ale wraz ze wzrostem prędkości pracy (przepustowości) maleje stopień zgniotu :)

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 17:33

Prasy zmiennokomorowe Rzeczywiście Kronówka miała najmniejsze zapotrzebowanie na moc...ale nic za darmo. Zgniot był również mały. Także nic za darmo :(

#33 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 31 grudzień 2007 - 17:49

Prasy zmiennokomorowe

Rzeczywiście Kronówka miała najmniejsze zapotrzebowanie na moc...ale nic za darmo. Zgniot był również mały. Także nic za darmo

Wlasnie jak jest z tym zgniotem, do siono kiszonki sie pewnie nie zabardzo nadaje?

#34 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 22:35

Prasy zmiennokomorowe Ja na wiosne zamierzam właśnie kupić jaką prase. Tylko nie wiem jaką. Myślałem o pasówce. Będzie ona pracować z Ursusem C 360-3P lub zetorem 5340. tylko do słomy ewentualnie do siana ale to bardzo rzadko. Co byście mi doradzili?

#35 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 23:16

Prasy zmiennokomorowe JA mam Krone KR125 i ma zgniot bardzo dobry bo potrafi belke ładnie zwinąć ale właśnie potrzebuje mocy c-360 na pewno nie dobije belki w tej prasie. nawet czasem zetor 7211 w sino kiszące miał co robić

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#36 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 17:48

Prasy zmiennokomorowe ja juz rózne prasy po kolei podziwiałem w pracy i pozostaje przy jednym zmiennokomorowa pasowa dla mnie najleprza i taką chce kupic po niedzieli zaczynam polowanie na jd albo jakiegoś NH

#37 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 21:07

Prasy zmiennokomorowe powiem tak kupiłem prase NEW HOLLAND 640 i mam do niej instrukcje i minimalne zapotrzebowanie na moc to 60KM a zalecane to 72KM te prasy chodzą bardzo lekko i nawet słyszałem że od bidy to i C360 pójdzie w niej a współpracował z nia będzie PRONAR 82SA
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#38 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 00:04

Prasy zmiennokomorowe Znajomy wzioł na spo balociarkę NH i szczeże żałuje nie raz serwis przy niej cały dzień grzebie jeszcze jak odbierał ją z serwisu jeden mu powiedział żeby zaopatrzył się w lelanium i mocne nerwy :P
Ja rozglądam się i prawdopodobnie kupie claasa variant 280 może ktoś wie coś o tej presie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 luty 2008 - 23:29

Prasy zmiennokomorowe ja zakupiłem hesstona fiatagri 5650 i myśle ze bedziem mykać dobrez prasa mało pracowała widać po niej tylko przesmarowac 4 sprezyny do podbieraka wstawic i w pole