Bartekh

jaki olej zamienny do nh td5030?

Polecane posty

Bartekh    0

witam! :) Mam pytanie czy do mojego nh zamiast oleju ambra mastergold hsp 15W40 mógłbym mu naleć np. turdusa 15W40 czy lepiej nie ryzykować, bo jak zobaczyłem ceny olejów ambry to aż włos się jeży. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Mobil Delvac MX 15w/40 14zł/L lub Platinum Ultor Plus 15w/40 13zł/L.

To dokładnie takie same oleje nawet jak jest na gwarancji to Ci go go będą musieli w serwisie nalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Polecam jak kolega wyżej olej fuscha,ale i w przypadku orginalnego ambra,cena 2o pare zł,mysle ze tez tragedi nie ma,tym bardziej ze producent zaleca wymieniać co 500,600 mtg,lub raz w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Kolego jarecki82 gdzie taki zamienniki oleju lejom na gwarancji ??.Możesz nalać zmienić inny filtr ,ale ppa gwarancja jak zobaczy to serwis NH .Chcesz mieć gwarancje musisz lać ich olej zalecany i płacic

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ja nie napisałem że taki olej leją na gwarancji !

Jest taki przepis że możesz mieć swój olej, jeśli spełnia dipuszczenia producenta to MUSZĄ Ci go uznać. Miałem tak z nową Pandą a sąsiad z JD 5R . Załatwiłem mu Shella Rimulę i przyjechał pan z serwisu, zaczął coś stękać to mu szybciutko wytłumaczyłem co i jak.

Choć z tym NH to faktycznie widzę że Ambra ma jakieś śmieszne dopuszczenie NH 33O H i tutaj na gwarancji mogli by się doczepić, ale po niej to śmiało Mobil albo Platinum nie warto przepłacać to takie same oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Serwis do MTZta lał Falco CD, bez problemów jest TURDUS kupiony nie u nich. Do logana pickup przyniosłem swój olej (kupiony grubo ponad 50%taniej niż u nich) i też nie robili problemów. Zero problemów z gwarancją. Może warto poszukać tej ambry poza oficjalną siecią CNH?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doradca13    0

Witam wszystkich .

Przepraszam Panowie że tak z butami doklejam się do tego Forum ; A to myślę że wyjdzie Wam na Zdrowie. :)

 

.Co do porównań "ORGINALNY OLEJ " i jakości oleju : Fuchs,Orlen,Shell,Mobil,czy oleje markowane ( JD,MF,Class,Valtra,NH ). Głównymi graczami na rynku Olejowym (w sektorze rolniczym) jest Shell i Fuchs to oni mają najwięcej do powiedzenia; Z tego co mi wiadomo a wiem na te tematy wiele to np; Shell to produkty Np;JD,Valtra,DF,Manitu,Class.Są nalewane badź rozlewane dla nich w ich opakowwania. Chodz i resztę sprzętu można na tych samych produktach obsłużyć. Co do Jakości i porównania . Jak ktoś kupuje Mercedesa i na wymiane oleju jedzie z olejem z biedronki to ..... gratulacje.Natomiast co do cen to zapraszamy do Opola !!!!! Co do cen :o , to nie wiem gdzie kolega kupuje takie drogie prtodukty chyba że z opak.1Litrowego.Shell jest Tańszy. :) . Shell Rimula R 4 L (15w/40) u nas po 13,45 zł/L z opak. 20L . Natomiast Mobil Delvac to niezupełnie to samo co Orlen czy Shell 15w/40. Każdy z tych produktów posiada inną bazę dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Wszystko się zgadza z tym przepłacaniem tez tak myślałem. Ale ile razy w roku będziesz zmieniał ten olej ile mtg zrobisz. Jeżeli raz w roku to zaoszczędzisz około 100zł na oleju. Jak we wczesniejszym poście jak na ciągnik za takie pieniądze stać to na olej już nie? Do TD5050 wchodzi około 10l (9l) czyli 2x120zł 5l- Turdus 2x62zł 5l. Jeżeli zrobisz dwie wymiany to chyba maszyna jeździ to zarabia na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko po co płacić za ten sam olej 2x tyle? Mi przy autku krzyknęli ~300 za olej który kupiłem za 140 z wysyłką. Oczywiście tej samej marki itp.

Znajomy ostatnio szukał filtrów do NH, dobrze że kupił po starej znajomości, oczywiście z fakturą ale za 70% ceny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Odnośnie kupowania Ambry poza CNH, to jest problem, bo tylko oni go sprzedają legalnie. A zamiennik dobry? Arbor, jest od tego samego producenta (Petronas), ta sama jakość ale cena jest sporo lepsza. jest tańszy o ok. 1/3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja słyszałem ze te oleje cnh to Fuchs produkuje. Ale jak ktos wcześniej powiedział jak w silnik wchodzi 10litrów a różnica maks 2zł to szkoda się trzepać z szukaniem. My filtry kupujemy w sklepach z częściami do maszyn budowlanych i ciężarówek a olej z serwisu ale jak bym wziął bańke i im pokazał też by dali o tych samych parametrach ale facet w sklepie powiedział że różnica w cenie maks 2zł przy takim Fuchsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Dla CNH bankowo oleje robi Petronas. Arbor też się miesza. Ale oczywiście co kto lubi. Liczy się efekt i żeby chodziła maszyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj