Skocz do zawartości

Zdjęcie

ŁADOWARKA z wozidła

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 10 marzec 2013 - 12:43

ŁADOWARKA z wozidła Witam ostatnio tak sobie myśle że przydała by mi się ładowarka najlepiej przegubowa do ładowania bel na foliarkę ,załadunek obornika i ogólne prace w gospodarstwie .Orginalne małe fadromki są za coś lepszego od 25 tyś. w górę więc wpadłem na pomysł kupić wozidło budowlane za około 10tysi i umyśleć jakiś nośnik narzędzi i jest ładowarka 4x4.zastanawiam się co lepsze zamontować jakiś używany tur za około 3tysie czy kupić ostatnie ramie do kopania od białoruśki dwa siłowniki do podnoszenia ramienia i jeden do wychyłu i zrobić euroramkę .Ramię z siłownikami zamontować do takiego słupka 30x30 ok. Metr wysokości który byłby przykręcony do wozidła zaraz za przegubem co o tym sądzicie dobry pomyśł czy lepiej szkłem d*py nie wycierać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ŁADOWARKA z wozidła Dzisiaj, 14:42
  •  

#2 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:52

ŁADOWARKA z wozidła Kolego też miałem takie pomysły jak ty i dobrze że tego nie zrobiłem bo by to był mój najgorszy zakup potem zastanawiałem się nad turem do zetora ale trzeba dać z 12 tyś aby był ok a tak kupiłem Case 1845 z 98r za 20000 zł w stanie bdb sprowadzoną z usa i super maszyna zwrotna duży udźwig mało miejsca zajmuje może lepiej pomyśl o takiej maszynie !
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#3 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 15:12

ŁADOWARKA z wozidła Taki case 1845 jest na pewno zwrotniejszy od jakiejś tam fadromy czy wozidła, więc wg. mnie nie warto bawić się w takie przeróbki :)

#4 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 15:26

ŁADOWARKA z wozidła ja robię od podstaw. koszt około 8000 zł zdjęcia może będą pod koniec przyszłego tygodnia

#5 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:20

ŁADOWARKA z wozidła Też myślałem nad bobkiem ale kasa mnie blokuje są na allegro za 11-13 tysi ale pewnie zajechane jak konie po westernie a jak nie to kurd*ple że bedzie sie z mokrą kiszonką fikał.Od podstaw robić to jak się nie ma zapasu chociażby połowy podzespołów to się po mojemu nie opyla i roboty sporo a tak silnik skrzynia mosty przegub i hydraulika orginalna tylko zostaje wysięgnik dorobić.Dodam że jeździłem takim wozidłem tylko dwucylindrowym i dwutonowym ,ładowarka orginalna chyba się trochę więcej łamie ale po zatym ok,jakby zapodał taką 3tonową i trzycylindrową i trochę tył dociążył to myśle że dwie tony spokojnie by woziła bez obawy o wywrotkę i przedni most

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:29

ŁADOWARKA z wozidła Szczerze mówiąc to ja nic nie miałem i wszystko kompletowałem i dorabiałem od podstaw :) miałem spore szczęście że wszystko udało się po przystępnych cenach kupić ;)

#7 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:59

ŁADOWARKA z wozidła Mariusz 0209 a ty budujesz przegubową czy coś ala bobek jak możesz to powiedz z czego masz podzespoły i z czego robisz ramie do podnoszenia

#8 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 22:26

ŁADOWARKA z wozidła to będzie przegubowa. :) oj sporo tych podzespołów ale wymienię najważniejsze: silnik Avia 712 wraz ze skrzynią biegów, skrzynia rozdzielcza star 66, dwa identyczne mosty napędowe od wózka widłowego, orbitrol rozdzielacz i zbiornik na olej od fortschritt e 512, siłowniki są od różnego sprzętu ze złomowiska, główny pochodzi od koparki Białoruś, pompa hydrauliczna NSZ 32, chłodnica mercedes w 124, wentylatory elektryczne od forda mondeo, zbiornik fiat uno, wszystko oparte na ramie z ceownika 160 mm a ramię będzie albo z profilu np 150x60x 4 albo jakiegoś ceownika. ramię to już najprostsza rzecz do zrobienia ;)

Edytowany przez mariusz0209, 10 marzec 2013 - 22:28.

#9 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 08:55

ŁADOWARKA z wozidła A nie boisz się że ramię z profila jak weźmiesz coś cięższego to się może zgąć zwifrować ja dumałem jakbym robił to z ramienia kopiącego od białoruśki tam chyba jednak stal jest trochę lepsza niż ta za składu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 10:20

ŁADOWARKA z wozidła jeżeli ścianka będzie odpowiednia to nic nie powinno się stać.