Skocz do zawartości

Zdjęcie

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:04

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym W zwiazku z tym ze przy plugu nie mam ani kolczatki ani walu zawsze bylo odrazu po orce agregatowane szescdziesiatka i agregatem 2.5 metra a pozniej szedl agregat uprawowo siewny agromasz z walem croskila i siewnik z zetorem 12145. aby troche ulzyc szescdziesiatce i szybciej wykonac prace to zastanawiam sie albo nad agregatem 4.5 metra albo wloka 5 metrow do zetora. czy ktos z was na jesieni przed siewem rzapku lub pszenicy robi tak ze po orce wjezdza odrazu wloka a potem jak przyjdzie czas to odrazu agregat uprawowo siewny bierny? agregat ladnie kruszy ziemie i mysle ze wloka i potem siewny wystarcza a wiadomo wloka zrobie szybciej niz zwyklym agregatem 4.5 metra. a garegat i potem siewny to chyba troche za duzo jak na ziemie u mnie glin jakos nie ma. a wloka tez ladnie pole rowna i robi na wierzchu pyl. ktos z was tak robi? jaka szeroka wloka do ciagnika 120 koni 5 metrow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:26

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym ja zastanawiam się nad kupnem wału cambridge z włoką - i zamierzam go stosować bezpośrednio po orce siewnej (wyrówna i zagęści) przed agregatem siewnym z siewnikiem. A samego wału będzie można będzie używać po siewie - gleby IV klasy - chyba byłoby dobrze?

#3 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:44

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym A nie myślałeś o doczepieniu jakiejś włóki do pługa ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 marzec 2013 - 10:59

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym ja co roku po orce wjeżdzam bronami z włóką i potem agregat uprawowy i dopiero agregat uprawowo siewny. Choć w tamtym roku pogoda mi sprzyjała to po orce ziemia była odpowiednio wilgotna to wjechałem wałami Jacek z expomu bez włóki bo niestety nie posiadam włóki do wałów i po wałach elegancko kruszyło i równało ziemię no i poźniej agregat uprawowo siewny :)

#5 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 10 marzec 2013 - 11:17

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym może bronowanie cięzką broną 5polową by pomogło?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#6 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:38

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Nie szkoda wam paliwa, na to jeżdzenie ?

Ja na 3 klasie przejade raz kultywatorem z wałkiem i mi to w zupełności wystarcza :)

#7 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:04

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Dobrze napisałeś na IIi klasie może i tak u mnie na moich glinach klasa IV - V to bez przejazdu przed agregatem nie doprawisz ładnie ziemi.

#8 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:22

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Ale kolega @jarekvip99 pisze, że nie ma u niego glin, więc według mnie takie jeżdzenie to strata paliwa, a jak już to skłaniałbym się to jakiejś kolczatki przy pługu :)

Ale to tylko moje zdanie-niech się inni wypowiedzą :P

#9 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 marzec 2013 - 13:03

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Albo lepszy pług, po orce mam równo jak na stole raz kultywatorem i siew
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 14:34

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Jak się chce i jak się ma dobre elementy robocze to i zwykłym polskim zagonowym pługiem się ładnie zaorze :)

#11 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:48

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Panowie tu chodzi o zagęszczenie gleby po orce jest zbyt pulchno żeby siać np rzepak, czy żyto hybrydowe

#12 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:46

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Więc według mnie wystarczy kolczatka za pługiem- ziemia będzie ubita i zatrzyma trochę wilgoć, i przede wszystkim sporo w baku zostanie :)

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2013 - 22:57

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym orka i potem bezpośrednio agregat uprawowy z siewnikiem brona wirowa i bardzo fajnie rośnie szkoda paliwa na inne zabiegi dodatkowe no chyba że ziemia gliniasta i bryli sie strasznie.

#14 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:10

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym plug mam dobry tez jest rowno jak na stole ale sam agregat bierny to malo bo troche jest klasy I i II a tam trzeba czyms najpierw przejechac a wirnikowego nie chce bo dopiero co ten kupilem. kolczatki tez nie chce bo pola so w roznych odleglosciach i transportowanie 2 metrowej kolczatki nie jest takie latwe. wloka wyrowna i rozbije troche bryly a trzeba czyms wyrownac np po bruzdzie lub na poprzeczniakach jak plug zaczyna wchodzic to wiadomo troche bruzde tez zostawia to nie dwu skibowy ze da sie od konca ladnie zaczac.

#15 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2013 - 22:22

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym weź jakiś wał na przód albo coś w tym stylu
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#16 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 07:31

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym Kolego a masz tura lub przedni TUZ w ciągniku, którym siejesz ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 12 marzec 2013 - 07:42

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym można tez użyć odkładnic ażurowych, też ładnie kruszą:)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Dodaj odpowiedź