Skocz do zawartości

Zdjęcie

[truskawka] ścielenie truskawek

84 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:32

[truskawka] ścielenie truskawek to już chyba wiem czym będę robił:D a co myślicie o tym :P -----> :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[truskawka] ścielenie truskawek Dzisiaj, 21:28
  •  

#22 Share jareq

jareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:51

[truskawka] ścielenie truskawek wie ktoś jak wygląda element roboczy maszyny do ściółkowania z poprzedniego postu? czy to coś podobnego jak w teagle tomahawk?
Dodany obrazek

#23 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 19:27

[truskawka] ścielenie truskawek Maszyny do ściółkowania truskawek http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/de/index.php?page=view _picture&id=317470zapotrzebowanie na moc (maszyna ciągana,taka jak na zdjęciach) tylko 30kW,średnica balota 190 cm,standardowo można załadować 2 baloty(opcja 3 szt) maszyny nowe,filmy przedstawiające pracę rozdrabniacza
więcej inf.605-555-002

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 14:48

[truskawka] ścielenie truskawek maszyna fajna :P ale ja jeszcze mam za mało truskawek by w takie coś inwestować:/ ale wydaje mi się lepsza od teagle tomahawk :D

#25 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:11

[truskawka] ścielenie truskawek ja to robiem na swiezo zakladanej plantacji
wiec nie powiem jak to wyglada w w puzniejszym czasie, truskawka byla uprawiana na foli

#26 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:00

[truskawka] ścielenie truskawek Zdecydowanie lepsza od tomahawka,mniejsze zapotrzebowanie na KW,szybciej zozdrabnia balota,możliwość scielania całą szerokością, łatwy załadunek,dowolnej wielkości baloty jednym słowem same zalety :rolleyes:

#27 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 18:59

[truskawka] ścielenie truskawek Kilka lat temu na AF był pewien moderator, który też ścielił rozrzutnikiem. Zakładał za adapterem blachy w kształcie litery V, przez co słoma spadała tylko w międzyrzędzia.

#28 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:28

[truskawka] ścielenie truskawek no maszyna dobra ale jeszcze nie dla mnie :D bardziej interesuje mnie rozwiązanie z postu wyżej :D może ma ktoś jakieś info o takiej konstrukcji:)

#29 Share jareq

jareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:06

[truskawka] ścielenie truskawek ścielić rozrzutnikiem w truskawkach jest łatwo, problem jest tylko w tym żeby się nim zmieścić w międzyrzędzia, mają dość szeroki rozstaw kół i szerokie opony balonowe,
ale jeśli ktoś spokojnie wjedzie rozrzutnikiem w truskawki nie gniątąc ich to można szybko i tanio ścielić.

#30 Share pabloT90

pabloT90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:24

[truskawka] ścielenie truskawek Ścielenie rozrzutnikiem idzie bardzo dobrze. Koła balonowe ciężko zmieścić, ja założyłem drugą oś z inny rozstawem kół i kołami 16" a dodatkowo oś przesunięta do przodu, żeby na uwrociach nie przybierał, tym bardziej ze 330 na wąskich wszystko się mieści. Z tyłu zamontowaliśmy osłonę na wałki od wiatru. To, że spadnie słoma na krzaki wiatr ja sam w krzaki ułoży kiedyś się zrzucało,ale to nie potrzebne. Bliżej ścielenia wrzucę parę foto do galerii jak to wygląda. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 16:55

[truskawka] ścielenie truskawek dobra wskazówka :D właśnie jak ktoś ma foty to bardzo bym prosił :D

#32 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 05 kwiecień 2013 - 07:30

[truskawka] ścielenie truskawek polecam założyć koła od volva flc lub mana rozmiar 17,5 pasują na oryginalną piaste znajomy zakładał i chwali sobie

#33 Share jareq

jareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:17

[truskawka] ścielenie truskawek pabloT90 czekamy na zdjęcia

#34 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 maj 2013 - 09:26

[truskawka] ścielenie truskawek Ja w tym roku będę ścielił czymś takim http://www.technikbo...340118275-1.jpg . Postaram się nagrać jakiś filmik podczas pracy ;)

#35 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 maj 2013 - 21:00

[truskawka] ścielenie truskawek kolego ile dałeś za takie coś?? :D firma dość markowa :P jednak to jest lepsze od rozrzutnika potrzeba dużo miejsca na uwrociach by nie zniszczyć krzaczków :D

Edytowany przez Marcin91, 13 czerwiec 2013 - 19:10.
cytowanie poprzedniego posta

#36 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 14 maj 2013 - 10:33

[truskawka] ścielenie truskawek

Kilka lat temu na AF był pewien moderator, który też ścielił rozrzutnikiem. Zakładał za adapterem blachy w kształcie litery V, przez co słoma spadała tylko w międzyrzędzia.

To chyba o mnie :D

Mam kilka starych zdjęć, pierwsze są jeszcze na starych blachach, ostatnie już na nowych, które są przesunięte bardziej do środka aby więcej słomy szło na boki.

Zdjęcia

#37 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 15 maj 2013 - 08:04

[truskawka] ścielenie truskawek Dokładnie o Ciebie mi chodziło, tylko nie wiedziałem czy urzędujesz jeszcze na AF :)

#38 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:02

[truskawka] ścielenie truskawek @Bartek96@ kupiłem okazyjnie za 6 tys zł ( ceny za granicą wahają się w granicach 5 tys euro ). Maszyna ma jeszcze farbe na nożach, długo stała nieużywana bo wszystkie elementy robocze były zapieczone, jak to mówią " trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno " :D W Polsce za trochę zmęczoną wołają 9 - 13 tys, chyba że trafisz mniejszą np. KIDD wtedy nawet za 6500 można wyrwać. Co do nawracania .... Maszyna jest zawieszana na pompie i jak dojeżdżasz do końca rządka to podnosisz i normalnie nawracasz, potem jak już się ustawisz w rzędzie to opuszczasz i wtedy część ciężaru idzie na koła.

#39 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:23

[truskawka] ścielenie truskawek @celeronik no pomysł nie zły :P ale ja niestety w tym roku ręcznie robiłem za mało miejsca na nawracanie miałem z rozrzutnikiem :/
@dymek33 to faktycznie szczęście :D ale też może coś poszukam na zachodzie dużej nie chce :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 maj 2013 - 06:31

[truskawka] ścielenie truskawek Filmik już zmontowany :)