Bartek96

[truskawka] ścielenie truskawek

Polecane posty

daniel10    8

Zdecydowanie lepsza od tomahawka,mniejsze zapotrzebowanie na KW,szybciej zozdrabnia balota,możliwość scielania całą szerokością, łatwy załadunek,dowolnej wielkości baloty jednym słowem same zalety :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Kilka lat temu na AF był pewien moderator, który też ścielił rozrzutnikiem. Zakładał za adapterem blachy w kształcie litery V, przez co słoma spadała tylko w międzyrzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

no maszyna dobra ale jeszcze nie dla mnie :D bardziej interesuje mnie rozwiązanie z postu wyżej :D może ma ktoś jakieś info o takiej konstrukcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

ścielić rozrzutnikiem w truskawkach jest łatwo, problem jest tylko w tym żeby się nim zmieścić w międzyrzędzia, mają dość szeroki rozstaw kół i szerokie opony balonowe,

ale jeśli ktoś spokojnie wjedzie rozrzutnikiem w truskawki nie gniątąc ich to można szybko i tanio ścielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloT90    0

Ścielenie rozrzutnikiem idzie bardzo dobrze. Koła balonowe ciężko zmieścić, ja założyłem drugą oś z inny rozstawem kół i kołami 16" a dodatkowo oś przesunięta do przodu, żeby na uwrociach nie przybierał, tym bardziej ze 330 na wąskich wszystko się mieści. Z tyłu zamontowaliśmy osłonę na wałki od wiatru. To, że spadnie słoma na krzaki wiatr ja sam w krzaki ułoży kiedyś się zrzucało,ale to nie potrzebne. Bliżej ścielenia wrzucę parę foto do galerii jak to wygląda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

polecam założyć koła od volva flc lub mana rozmiar 17,5 pasują na oryginalną piaste znajomy zakładał i chwali sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1
Napisano (edytowany)

kolego ile dałeś za takie coś?? :D firma dość markowa :P jednak to jest lepsze od rozrzutnika potrzeba dużo miejsca na uwrociach by nie zniszczyć krzaczków :D

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Kilka lat temu na AF był pewien moderator, który też ścielił rozrzutnikiem. Zakładał za adapterem blachy w kształcie litery V, przez co słoma spadała tylko w międzyrzędzia.

 

To chyba o mnie :D

 

Mam kilka starych zdjęć, pierwsze są jeszcze na starych blachach, ostatnie już na nowych, które są przesunięte bardziej do środka aby więcej słomy szło na boki.

 

Zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Dokładnie o Ciebie mi chodziło, tylko nie wiedziałem czy urzędujesz jeszcze na AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

@Bartek96@ kupiłem okazyjnie za 6 tys zł ( ceny za granicą wahają się w granicach 5 tys euro ). Maszyna ma jeszcze farbe na nożach, długo stała nieużywana bo wszystkie elementy robocze były zapieczone, jak to mówią " trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno " :D W Polsce za trochę zmęczoną wołają 9 - 13 tys, chyba że trafisz mniejszą np. KIDD wtedy nawet za 6500 można wyrwać. Co do nawracania .... Maszyna jest zawieszana na pompie i jak dojeżdżasz do końca rządka to podnosisz i normalnie nawracasz, potem jak już się ustawisz w rzędzie to opuszczasz i wtedy część ciężaru idzie na koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

@celeronik no pomysł nie zły :P ale ja niestety w tym roku ręcznie robiłem za mało miejsca na nawracanie miałem z rozrzutnikiem :/

@dymek33 to faktycznie szczęście :D ale też może coś poszukam na zachodzie dużej nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

kolego widzę konkretny sprzęt i uprawa :D zmotywowałeś mnie tym filmem z rok podobny sprzęt będzie :D tylko do zetorka jakieś oponki znajdę bo ciapek z tym chyba nie da rady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

@celeronik no pomysł nie zły :P ale ja niestety w tym roku ręcznie robiłem za mało miejsca na nawracanie miałem z rozrzutnikiem :/

@dymek33 to faktycznie szczęście :D ale też może coś poszukam na zachodzie dużej nie chce :D

 

No niestety coś za coś, jak wyjeżdżam z truskawek to gniote na 5-6m, przy wjeździe w truskawki cofam w zboże i wtedy na 7-8m gniote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1
Napisano (edytowany)

no widzisz :D ale ja bym nie mógł patrzeć na tyle skasowanych truskawek :/

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ja gniotę zboże, nie truskawki, po niedzieli będę ścielił drugie pole, gdzie na poprzeczniaku jest jęczmień ozimy, tam to się wygniecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

aaaa ale jeszcze jednym minusem jest rozrzutnika jest to że nie rozdrabnia słomy :P gdy jest rozdrobniona to łatwiej glebogryzarką wjechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

@Bartek96@ kupiłem okazyjnie za 6 tys zł ( ceny za granicą wahają się w granicach 5 tys euro ). Maszyna ma jeszcze farbe na nożach, długo stała nieużywana bo wszystkie elementy robocze były zapieczone, jak to mówią " trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno " :D W Polsce za trochę zmęczoną wołają 9 - 13 tys, chyba że trafisz mniejszą np. KIDD wtedy nawet za 6500 można wyrwać. Co do nawracania .... Maszyna jest zawieszana na pompie i jak dojeżdżasz do końca rządka to podnosisz i normalnie nawracasz, potem jak już się ustawisz w rzędzie to opuszczasz i wtedy część ciężaru idzie na koła.

Bardzo ładne truskawki, jaka omimiana oraz jaki rozstaw rzędów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Tomahawk-ów do truskawek najlepiej sprawdza sie model 4040 (baloty 1,3m) lub 5050 (baloty 1,6)

 

http://www.youtube.com/watch?v=5O7WuOKif80

 

Jest jeszcze model Teagle Tomahawk 808, typowy do ścielenia obór, ale do truskawek tez może być.

 

http://www.youtube.com/watch?v=t6pXnHud4m8&feature=youtu.be

Edytowano przez GrupaDozamech

Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

znaczy się chcesz listę podzespołów? Z tego co widać:

 

kolanka 160

rury aluminiowe giętkie

jakaś rama

dyferencjał z jakiegoś auta napęd wpuszczony od strony półosi sprytne bo podnosi obroty zblokowany mechanizm różnicowy

wałek

jakaś beczka lub podobne coś na dnie tarcza z nożami

widać że masakryczna prostota i z tego co widać niezła skuteczność a i tempo pracy nie jest złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez direx7
      Panowie pochwalcie się ile mieliście towaru ze swojego pola i po jakiej cenie sprzedawaliście.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj