Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyciek- w proxima

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cvan

cvan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:42

wyciek- w proxima Witam. Dzisiaj zauważyłem po ciężkiej orce (góra,glina) nie wielki wyciek oleju w okolicach łącznika miedzy silnikiem a skrzynia. to coś poważnego ;/ ? Zetor jest nowy i mam go pół roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyciek- w proxima Dzisiaj, 04:31
  •  

#2 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 09 marzec 2013 - 22:00

wyciek- w proxima Powiem tobie że ja mam zetora proxime 8441 od 2008 roku i także zobaczyłem wyciek oleju z tego samego miejsca co u ciebie,więc od razu zadzwoniłem po serwis i przyjechali za tydzień popatrzyli i zaczęli go rozpoławiać, zajęło im to cały dzień znaleźli jakieś mikropęknięcie jakiego oringu i założyli nowy,w i pojechali.Za 4 dni kłade się pod ciągnik a tam wyciek nadal więc znowu dzwonimy,znowu przyjechali,popatrzyli i znowu mówią rozpoławiamy.Tym razem zmienili nie jestem pewien co bo już nie pamiętam dokładnie ale chyba to była jakaś cała obudowa na kórej był ten oring,ale wracając do tematu.Zmienili i złożyli i pojechali.Za tydzień kłade sie znowu a wyciek nadal jest więc znowu dzwonimy a oni mówią że nie możliwe.Przyjechali znowu i powiedzieli że nic się nie da się zrobić z tym(tylko wymiana ciągnika na nowy by pomogła) tak powiedzieli i koniec.Olej jak wyciekał,tak wycieka.
Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

#3 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 09 marzec 2013 - 22:17

wyciek- w proxima @proximaplus to co powiedziałeś to jest niedopuszczalne w nowym ciągniki ! panowie z twojego serwisu chyba nie znają się na rzeczy no pewnie załatwili sobie na lewo papiery mechanika niewiedzą jak to usunąć @cvan wzywaj serwis !!!!

Edytowany przez piwex16, 09 marzec 2013 - 22:18.

Miłość :P

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 marzec 2013 - 22:37

wyciek- w proxima W niektórych zdarzają się usterki fabryczne..każda marka to ma..a tooo...a to znowu too...takie wycieki sa powszechne..Dzwoń po service :D Niech robią.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5 Share Tom85

Tom85

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny Rolnicze (ZETOR)

Napisany 09 marzec 2013 - 22:53

wyciek- w proxima Ja mam zetora proxime plus 100 i był widoczny tłusty nalot z przodu ciągnika powyżej przedniego napędu i w moim przypadku winą był źle założony seger

#6 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 00:41

wyciek- w proxima kolego też tak mam w Zetorze 9540. U mnie wyciek i to dość obfity pojawia się tylko po włączeniu blokady tylnych kół. Rok temu był robiony remont wzmacniacza, jednak nie zczaiłam tego gdyż nie była mi ona wogóle potrzebna. Na 60% olej wylewa sie jesli naciskam stopke blokady przed pełnym nabiciem powietrza. Jak tylko zrobi sie ciepło przeprowadze testy. Niestety narazie nie jest w stanie nikt mi podpowiedzieć co może być przyczyną. CVAN sprawdź czy nie masz tego samego, jesli nie to obstawiam simering w bloku lub skrzyni.Skąd ubywa ci oleju??

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 marzec 2013 - 06:53

wyciek- w proxima Toż jak już w pole poszedł to już nie jest nowy tylko używany, a używany ma prawo się pocić. Nowy to jest jak na placu stoi. Spać spokojnie bo to normalna kolej rzeczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share cvan

cvan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 11:40

wyciek- w proxima ja narazie z serwisem się chyba wytrzymam ponieważ wyciek oleju jest bardzo mały i chyba wychodzi z takiej dziurki w okolicy miejsca gdzie się rozpoławia ciągnik. na fakt wtedy dostał mocno i mógł się spocić i może to normalne że popuszcza przez tą dziurke trochę oleju.

#9 Share kinimo

kinimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 12:29

wyciek- w proxima Mialem to samo proxima 90 ma 50mh. zadzoniłem po serwis przyjechali,popatrzyli i musialem zaprowadzic na warsztat. podobno uszczelniacz na wale przeciekal. zobaczymy czy wymiana okarze sie skuteczna <_<

#10 Share cvan

cvan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:47

wyciek- w proxima

Mialem to samo proxima 90 ma 50mh. zadzoniłem po serwis przyjechali,popatrzyli i musialem zaprowadzic na warsztat. podobno uszczelniacz na wale przeciekal. zobaczymy czy wymiana okarze sie skuteczna <_<

Ahh...to mnie teraz załamałeś..

#11 Share kinimo

kinimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 maj 2013 - 12:49

wyciek- w proxima

Witam. Dzisiaj zauważyłem po ciężkiej orce (góra,glina) nie wielki wyciek oleju w okolicach łącznika miedzy silnikiem a skrzynia. to coś poważnego ;/ ? Zetor jest nowy i mam go pół roku

i jak z tym wyciekiem,? bo u mnie po tej wymianie uszczelniacza znow olej kapie :/

#12 Share cvan

cvan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 maj 2013 - 17:03

wyciek- w proxima to jak Ci go naprawili? Ja wciąż czekam na serwis mają być za dniach...

#13 Share kinimo

kinimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 maj 2013 - 07:44

wyciek- w proxima Tez sie nad tym zastanawiam jak... ,moze jakas wada walu albo czego innego. Dzwomilem do serwisu i narazie mysla co z tym zrobic :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share cvan

cvan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 maj 2013 - 10:15

wyciek- w proxima No niech myślą bo zrobić muszą jak na gwarancji.. mojego zabrali na warsztat w tym tygodniu mówią że będzie zrobiony.

Edytowany przez cvan, 15 maj 2013 - 10:15.