Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85, kapiący olej

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 08:50

Dominator 85, kapiący olej Jak kupisz 15 litrów wystarczy bo wchodzi ciut mniej. Turdus, Falco, Platinum Ultor 15W40, albo jakiś jedno sezonowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85, kapiący olej Dzisiaj, 07:23
  •  

#42 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 30 czerwiec 2013 - 09:03

Dominator 85, kapiący olej witaj kolego , jak Ci kapie ten olej z tego rozdzielacza to jest nie problem, zrobisz to w godzinkę bez wykrecania rozdzielacza , z przodu z tej kostko co masz mały otwór wykreć 4 śrubki na klucz 8 mm i z tyłu tez podobnie jest , tylko wczesniej wykrec dzwidnie , z przodu bedzoe sprezyna , wiec wyciągnij ta sprezyne ,ona wyjdzie z suwakiem rozdzielacza , wymien oringi z przodu i z tyłu rozdzielacza i tyle , potem to poskrecaj tylko zachowaj czystość by nic tam nie wpadło i po problemie , za oringi dasz po 50 groszy , lub oryginały sa po około 3,50 - 7 zł i po problemie

#43 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 13:45

Dominator 85, kapiący olej A co z olejem nie poleci ?

I dzięki bardzo za wytłumaczenie na pewno się mi to przyda bo trzeba to zrobić przed sezonem bo bardzo nieładnie wygląda ten olej na podajniku ;)

Edytowany przez mati95115, 30 czerwiec 2013 - 13:47.

#44 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 lipiec 2013 - 14:16

Dominator 85, kapiący olej to samo chciałem powiedzieć - oringi wymienić i będzie jak nowe. A z tymi ciężko chodzącymi dźwigniami -to bym najpierw wszystko dobrze przesmarował, bo kto smaruje, ten jedzie. Mam Mercatora i jedynie co, to mi ciężko chodzi od wysypu, ale to nie heder, co się wyłącza przy obracaniu, więc nie chce mi się wymieniać popękanej linki

#45 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 15:06

Dominator 85, kapiący olej pytasz o olej , mo poleci olej,ale tak około litra do 4 litrów ii wiecej nie poleci , pokapie z 30min i tyle ,póżniej to se poodpowietrzaj i zrobione , a gdzie zaopatrujesz sie w czesci ? moge Ci dac namiary na sklep u korbankóe , do gąski itd , to sa sklepy wysyłkowe i tam wszystko jest , u korbanków zamówisz se katalog ,chyba ze masz taki, a gdzie mieszkasz ,bo jak nie daleko to bym wpadł i Ci to zrobił od reki ,

Edytowany przez audia3, 01 lipiec 2013 - 15:09.

#46 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:36

Dominator 85, kapiący olej Wiesz co w części zaopatruję się w różnych sklepach w mojej okolicy. I własnie się dowiedziałem ze w mojej okolicy tez jest sklep firmy Korbanków ale myślę ze na sklepie wszystkiego nie mają chociaz mogę się mylic. Ale patrzyłem tez na stronę korbanków i naprawdę mają wszystko :) A ja jestem z okolic Rychwała powiat koniński :)

#47 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 22:02

Dominator 85, kapiący olej no korbanki jak czegos nie maja to sprowadza,ale ceny za to maja okropne , u nich to w ostatecznosci kupuje jak nie idzie dostac po innych sklepach

#48 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:06

Dominator 85, kapiący olej Witam. :)
Mam taki problem z motowidłami chodzi o to ze jak podnoszę to lewa strona podnosi się szybciej niż prawa a jak oduszczam to lewa szybciej opada. Normalne to chyba nie jest co moze być nie tak?

#49 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:53

Dominator 85, kapiący olej a ramę masz prostą? Jeszcze jedno, co mi przychodzi do głowy, to czy średnica tłoki są takie same, czy przypadkiem nie ma jeden mniejszej średnicy...

#50 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 09:01

Dominator 85, kapiący olej To że najpierw podnosi się lewa strona potem prawa całkiem normalne, bo jeden siłownik uruchamia drugi. Ale to że nierówno opadają to już troszkę dziwne. Może zatarło się, przyłapało na zawiasie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 12:25

Dominator 85, kapiący olej Wszystko jest proste, siłowniki oryginalne, Jeszcze spróbuje te zawiasy dobrze przesmarować.

#52 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 06:58

Dominator 85, kapiący olej kolego a odpowietrzałeś siłowniki ? masz je zapowietrzone i dlatego tak sie dzieje
na prawym jest odpowietrznik i tam tkwi problem ,ze sie zapowietrzyły i jest tak jak opisałes

#53 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:49

Dominator 85, kapiący olej Niestety ale odpowietrzenie nic nie pomogło dalej krzywo podnosi i opuszcza ;/

#54 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 12:16

Dominator 85, kapiący olej a wczesniej było dobrze z tymi motowidłami ?

#55 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 12:23

Dominator 85, kapiący olej a skąd kolega ma wiedzieć, jak kombajn wyruszy(ł) w dziewiczą podróż po jego polu? Ja wczoraj rozpocząłem akcję "żyto".

#56 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 20:39

Dominator 85, kapiący olej Powiem tak przy oględzinach było tak samo ale było to zimą i myśleliśmy ze to przez gęsty olej. Ale wczoraj znalazłem ze w jednym miejscu troszkę zgniecioną rurkę po wyprostowaniu troszkę się poprawiło ale i tak jeszcze prosto nie podnosi.
A tak wgl to dzisiaj była pierwsza próba Claasa jak narazie wszystko szło dobrze i oby tak do konca. A mam pytanko na jakim biegu jeździcie? Bo my dzisiaj 1 i max przyśpieszacz.

#57 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:35

Dominator 85, kapiący olej Po pierwsze zależy od zboża. Jak gęsty łan i czy stoi. Ile ton z ha miałeś na tym kawałku.
A druga sprawa to podaj jakie maksymalne obroty osiągasz na skrzyni. Czyli ile pokazywał zegar obrotów skrzyni.
Obroty maksymalne zależą od stanu pasa jezdnego. Mówiąc, że na maksa każdy ma inna prędkość - obroty skrzyni.

#58 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 08:43

Dominator 85, kapiący olej jak zrobisz ze sto ha tym kombajnem to dojdziesz do wprawy

#59 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 08:47

Dominator 85, kapiący olej Nom było to żyto plon bardzo mały ok 2.5 tony hektar i do tego trawka. A na zegarze pokazywało 24.

A jeszcze pytanko bo bardzo wyje pompa hydrauliki. Dopiero jak się rurę wysypu otwiera to wtedy jej wgl nie słychać. To normalne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:56

Dominator 85, kapiący olej Wyje pompa czy olej w dzielniku strumienia? Z tego co pamiętam to jakieś delikatne szumy oleju było słychać.
Przy takim zbożu jeżdżę na dwójce, coś do 15 jak pamiętam.