Zaloguj się, aby obserwować  
mati95115

Dominator 85, kapiący olej

Polecane posty

mati95115    0

Witam.

 

Mam problem gdyż zauważyłem ze z mojego claasika wycieka olej tzn z rozdzielacza pod kabiną od rury wysypu ziarna. Jest w nim taka mała dziurka ok 3 mm srednicy nie jest to zadne pęknięcie. Czy mogę to jakoś zakleić? I czemu ma służyć ta dziurka bo wydaje być się oryginalnie wywiercona.

 

Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Jeśli dziurka jest orginalnie wywiercona to znaczy, że musi tam być. Po prostu spisz numery i zamów komplet uszczelnien do rozdzielacza i po sprawie, lub oddaj rozdzielacz do naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

To może być np. odpowietrznik jakiś i nie wypada go zaślepić :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

No ale olej kapie na podajnik pochyły. Jeszcze muszę dokładnie z bliska to obejrzeć może tam jest jakiś gwint może powinna być tam jakaś śrubka. I mam prośbę do Was zobaczcie u siebie czy taka dziurka tam występuje. Bardzo byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Zrób foto i wrzuć, to rozkminimy :D


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Mi się wydaje,że to jest odpowiecznik pewnie wlałeś za dużo oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

:huh: Nie wiem jak to skomentować.

Mylisz się totalnie.

 

To na żółto to zawór upustowy.

 

Co do tego otworku to jestem na 99% pewien, że u mnie też jest, chociaż tam dawno nie zaglądałem.

Raczej to znak do zaglądania tam. :(

Na początku odkręć sama kostkę. Tam jest sprężynka. Tylko nie wiem jak z olejem czy będzie leciał, ale raczej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Nom właśnie jak ten otwór byłby jakim odpowietrznikiem nom to będę musiał zrobić to tak żeby ten olej sobie kapał do jakiegoś małego zbiorniczka, bo zapewne po odkręceniu tej małej kostki będzie leciał olej i to dość mocno. A zapewne przy spuszczaniu z hydrauliki oleju i ponownym uzupełnieniu jest dużo roboty ;/ Ale jakbyś mtracz mógł sprawdzić czy u Ciebie też jest taki otwór byłbym bardzo wdzieczny :)

Edytowano przez mati95115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak będę w domu to sprawdzę.

Co wy z tym odpowietrznikiem. Odpowietrznik hydrauliki masz w zbiorniku w jego korku. Jak było by za dużo oleju to by na zbiorniku wywaliło.

Nie wiem co za problem ze spuszczeniem oleju. Nie trzeba przecież spuszczać z całego układu.

Wytrzeć dokładnie cały ten element, podłożyć miskę, poluzować któryś wąż, albo te kostkę i niech leci.

Dla pewności można jeszcze spuścić olej ze zbiornika oleju korkiem spustowym.

Po złożeniu wszystkiego zalewasz zbiornik olejem, odpalasz, po chwili poruszać dźwignią rozdzielacza. Nic więcej nie trzeba robić bo reszta układu nie jest zapowietrzona. Później uzupełnić olej do stanu na miarce.

 

Nie wiem czy da się to uszczelnić zdejmując tylko tę kostkę czy trzeba wyciągać i rozbierzać cały rozdzielacz. Ale wiem na pewno kapać nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Nom właśnie masz rację po jakiego gwizdka tam odpowietrznik. Bo ogólnie to my ten kombajn kupiliśmy niecały miesiąc temu nom i przy oględzinach nie rzuciło nam się w oczy ze kapie tam olej być może wtedy jeszcze nie kapał ale po pary dniach gdy Claas stał już na podwórku poszedłem do niego i własnie trochę się bawiłem wszystkimi gałkami :D tą od rury też. Nom i na drugi dzień przechodząc obok niego zauważyłem właśnie plamę oleju na podajniku pochyłym. Nie wydaje mi się ze to przez to ruszanie gałką zaczął lecieć olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W pracy może nie kapać, a jak będzie stać przyjdzie mróz to zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego nie panikuj-jak kapie to wiadomo że jeszcze jest olej :) a tak na poważnie to może troszkę kapać, przez to się nie stoi. Jak bedziesz kosił i będzie ostro lało to sie tym zajmiesz a nie teraz, zwłaszcza że ani sezonu nim nie robiłeś i może wyjść parę innych żeczy. Strach ma zawsze wielkie oczy :blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Nom ale lepiej te ukryte usterki wykryć przed żniwami niż w żniwa stać w warsztacie :D

Edytowano przez mati95115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

przez kapiący olej się nie stoi ale niestety nie ładnie wygląda, będziesz częściej sklep z olejem odwiedzał. Mi w senatorze kapie z rozdzielacza na podajnik pochyły i troche z siłownika od motowideł i podnoszenia hedera (ok 6l na sezon). Siłowniki może zrobię w tym roku (ale to może) a o rozdzielaczu nawet nie myślę, niech kapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

I olej Ci nie leci stamtąd? Nom to pewnie czeka mnie rozbiórka tego :D ale to niech się najpierw ciepło zrobi :D albo zrobię tak żeby kapało w jakiś pojemnik :D

Edytowano przez mati95115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Mam jeszcze pytanko dotyczące młocarni czy u Was tez jest ciężko ją włączyć? Bo u mnie to normalnie trzeba się ostro zaprzeć żeby przesunąć tą wajchę do przodu. Heder włącza się w miarę lekko tak że jedną ręką włączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Możesz tam pod kabina mieć podgiete ciegno od tej dzwigni od właczania młocarni, a po za tym przeciez to jest siła cały bede młucacy odrzutnik słomy wytrzasacze wieć to sie cieżko włacza bo stawia to opor ale mysle ze bez problemu jedna reka można to właczyć chyba że masz 12 lat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Nie nom 12 lat nie mam :P W tym roku 18 skończę :D nom i tata co ma 38 lat tez ma to ciężko włączyć. A co do cięgła to tam wszystko jest proste.

Edytowano przez mati95115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A nasmarowane?

Tak samo ciężko-lekko włącza się młocarnie jak i heder.

Obydwie dźwignie poruszają tylko napinaczami.

Może pas się za mocno napina. Za bardzo podciągnięte. Spróbuj wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Dzięki Wam za wszystkie pomoce ;) Tą młocarnie to włączaliśmy raz przy oględzinach i raz u mnie w domu jeszcze nawet nic nie było smarowane być może to pomoże a jak nie to się wyreguluje jeżeli taka możliwość jest :D Prosiłbym o nie zamykanie tematu gdyż to nasz pierwszy kombajn a na tym forum można liczyć na Waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ręcznego i temperatury wody jak mniemam.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego.

A druga zabrudzony filtr powietrza. W komorze silnika przy ściance zbiornika zboża jest rura od filtra powietrza. Wkręcony jest w nią czujnik.

Jeden przewód jest przykręcony do masy, a drugi biegnie do kontrolki. Zewrzyj obydwa aby upewnić się czy instalacja(także masa przewodu) sprawna. Kontrolka powinna się zaświecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bartek2997
      Witam
      Jakis czas temu wymieniłem olej W skrzyni biegów w swoim 3060 wraz z filtrtem i po wymianie zaczął sie problem,mianowicie jak traktor się nagrzeje czyli mniej więcej po 15 minutach, pojawia się wycie/hałas z okolic pokrywy pompy oleju. Filtr oleju to jakiś zamiennik od samochodu ciężarowego i jest 2x większy niż orginał,ale wcześniej był założony taki sam i było ok. Wcześniej był zalany olejem Agrol ale poczytałem trochę i kupiłem Shell Spirax S4 TXM. Podnośnik i cała hydraulika działa normalnie.
      Czy ktośmiał podobny problem?
      Od czego można by zacząć sprawdzac?
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj