Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomocy sianokiszonka z lucerny

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maksymilionlubelkie

maksymilionlubelkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:06

pomocy sianokiszonka z lucerny Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomocy sianokiszonka z lucerny Dzisiaj, 23:36
  •  

#2 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:46

pomocy sianokiszonka z lucerny Zarówno w beli jak i pryzmie będzie się psuła jak będziesz mało dawał. A co do kiszonki z samej lucerny to w ogóle nie wiem, ale chyba byś musiał dodawać zakiszacz bo sama lucerna nie zakisi się. No chyba że masz lucernę z trawą to spokojnie można robić kiszonkę. Tak mi się wydaję ale mogę się mylić.

Jeszcze odnośnie tego że np w belach się psuje to słyszałem że niektórzy pryskają belę po otwarciu i po każdym zadaniu paszy kwasem propionowym

#3 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:54

pomocy sianokiszonka z lucerny eee tam :P robię kiszonkę z lucerny w belach od 8 lat ni nie ma żadnego problemu z psuciem i zakiszaniem. Balot z lucerny skarmiam w ciągu 5 dni.

#4 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 08 marzec 2013 - 15:02

pomocy sianokiszonka z lucerny ja co prawda skarmiam bele od razu ale kiedyś tez leżał po parę dni kosisz młodo żeby za stara nie była belujesz owijasz jak masz możliwość dać zakiszacz to jeszcze lepiej jak nie to nic sie nie stanie tylko jak pisze nie czekaj ja to szybko kosze żeby nie robiła sie zdrewniała

#5 Share marrcnwlkp

marrcnwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:13

pomocy sianokiszonka z lucerny ja w tym roku bede robil po raz pierwszy bele z samej lucerny tez słyszalem ze sama lucerna sie nie zakisi ale mam nadzieje ze to nieprawda?? czy prawda??. z koszeniem to nie wolno czekac zbyc długo np. do wykwitniecia bo wtedy bedzie folia sie dziurawić przy owijaniu.

#6 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:22

pomocy sianokiszonka z lucerny ja w tym roku zrobiłem 30 bel lucerny i żadna się nie popsuła, a wrecz przeciwnie po zakiszeniu ma taki zapach że aż krowy się oglądają, a jak im dam to wyjedzą do czysta. :)

#7 Share maksymilionlubelkie

maksymilionlubelkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:31

pomocy sianokiszonka z lucerny ile mosze kosztować zrobienie bel przez kogoś bo nie wiem na jaki koszt sie szykować ?

#8 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:49

pomocy sianokiszonka z lucerny Zrobienie bel, to znaczy sprasowanie i owinięcie? prasowanie ok 10 zl, owijanie ok 7zł. chociaż pewnie różnie biorą.

dodam, że folia Twoja.

#9 Share case744

case744

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:57

pomocy sianokiszonka z lucerny ja od 5 lat robię z lucerny w pryzmie i nic sie nie psuje, chyba że z winy wybierania nie odpowiedniego, tni przed puszczeniem pąków bo inaczej łodygi będą za grube i zdrewniałe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 16:09

pomocy sianokiszonka z lucerny Jak ktoś Ci przyjedzie usługowo belować to 50 zł z folia od belki pewnie weźmie. Ja w tamtym roku po 55 brałem :D

#11 Share Robert7245

Robert7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:11

pomocy sianokiszonka z lucerny My zeszłym roku robiliśmy dokładnie 153 baliki kiszonki (trawa, lucerna) kasowali nas 28 zł od sztuki (presowanie, zwożenie, owijanie) bez foli :) :D

#12 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:14

pomocy sianokiszonka z lucerny u mnie za pakiet prasowanie/załadunek/rozładunek/owijanie koleś kasuje 35/belka + folia własna (woj.Łódzkie na granicy z Mazowieckim)
norweskie-lesne.pl

#13 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:32

pomocy sianokiszonka z lucerny Takie pytanie , lucerna słobo się "kisi" ponieważ ma mało cukru i dla tego powinno się dodawać zakiszacze np jakieś tam bakterie .... no i właśnie chodzi mi o te bakterie one coś muszą jeść żeby wyprodukować te pożądane związki chemiczne (czy jeszcze coś innego) aby możliwie jak najlepiej zakonserwować lucerne oraz poprawić jej strawność , jak wygląda bilans takiej kiszonki z lucerny zakiszanej bakteriami w porównaniu do lucerny zakiszonej z 3% dodatkiem melasy (czyli dołożeniem cukru aby na mnorzyły się bakterie które pewnie zjedzą cukier .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#14 Share marrcnwlkp

marrcnwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:09

Jak ktoś Ci przyjedzie usługowo belować to 50 zł z folia od belki pewnie weźmie. Ja w tamtym roku po 55 brałem :D

55zł od beli chyba cie suty swedzą. ja w tamtym roku 30zł z folia z siatka belowanie owijanie i zwozenie + ładowanie na owijarke z wlkp

#15 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 06:58

pomocy sianokiszonka z lucerny Nie może za darmo będę ciągnik po górach mordował a kredyty same sie popłacą. U nas tak dobrze nie ma jak w wlkp a jak wolisz za darmo robić to powodzenia.

#16 Share maksymilionlubelkie

maksymilionlubelkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 09:26

pomocy sianokiszonka z lucerny można posiać koniczynę razem lucerną ???

#17 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 09 marzec 2013 - 10:01

55zł od beli chyba cie suty swedzą. ja w tamtym roku 30zł z folia z siatka belowanie owijanie i zwozenie + ładowanie na owijarke z wlkp

to gratuluje jesli znalazles takiego glupka ktory za ta cene przyjechal Ci zrobic, gorzej jak tym niemadrym czlowiekiem byles Ty i nie potrafiles obliczyc kosztow gdzie sama folia na jednego balota kosztuje 10 zl hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 09 marzec 2013 - 14:34

pomocy sianokiszonka z lucerny u nas za samo belowanie od 15 za słomę do 20 za kiszonkę 25zł jak przyjedzie i owija ale ja zworze i z moim ładowaczem na owijarkę itp jak robiliśmy ze usługowo przyjechał z prasą ciągnikiem i po prasowaniu robił przy ładowaczu i z jego folją i owijarką z moim moim ciagnikiem z ładowaczem i brata ciagnikem transportującym i moim to w sumie na 5 ciągników to policzył mi po 35zł jego folia ale robiliśmy coś ponad 200 bel dziennie