Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawda czy mit?!!

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gostek

gostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 08:21

Prawda czy mit?!! Ponieważ nie znalazłem subfora poświeconego ekologii (?!!) postanowiłem tutaj umieścić krótką animację; wartą obejrzenia i przemyślenia.

https://www.facebook...&type=2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawda czy mit?!! Dzisiaj, 09:02
  •  

#2 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 09:49

Prawda czy mit?!! Dobre...dużo prawdy w tym.
Marcin

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 09:59

Prawda czy mit?!! Niestety tak jest zmierzamy ku zagładzie :( .

#4 Share gostek

gostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:47

Prawda czy mit?!! Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ten stan rzeczy.
Niedawno - z okazji "czatu z Monsanto" - próbowałem opublikować tu na Forum informacje które natychmiast zostały usuniete. Prędzej na forum pszczelarskim, wyśmiano fakty dotyczące środków ochrony roslin innej firmy.

#5 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 12:34

Prawda czy mit?!! tak to prawda, w indiach powiesiło si 500tysiecy rolnikow a kacie protestu przeciwko monsato, poprostu nie mieli pieniedzy i byli wyzyskiwani przez nich jak polacy za wojny, powolne wyniszczanie to jest

#6 Share KetsoK

KetsoK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:45

Prawda czy mit?!! Jeszce trochę i nasz czeka coś takiego jak w tym filmiku, a najbardziej czego się obawiam to śmieci wyrzucanych do lasu... Mam blisko las i sterty coraz większe się robią... :(

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:02

Prawda czy mit?!! Problem śmieci powinien się skończyć jak zacznie obowiązywać Ustawa Śmieciowa.

O monsanto kiedyś już było na forum, był nawet filmik.

Ta kreskówka to cała prawda o cywilizacji.

Edytowany przez Sadek, 08 marzec 2013 - 21:16.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 marzec 2013 - 21:38

Prawda czy mit?!! Bym napisał co o tym myślę ale lepiej się pohamuje. Jak ktoś chce wierzyć w teorie spiskowe proszę bardzo :P Amerykanie to uwielbiają i teraz wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie czy Amerykanie są najinteligentniejszymi ludźmi na świecie jeżeli u nich każda wiadomość ma kilkadziesiąt interpretacji :P Bo z tego co ja słyszałem to np w krajach skandynawskich poziom edukacji stoi na bardzo wysokim poziomie. No chyba że to tez były Teorie spiskowe :D

@gostek Twoje tematy zostały zamknięte bo już wcześniej na forum była o tym mowa ;) I dziwnym trafem akurat przed chatem naszła Cie ochota ogłosić trochę bzdur i faktów. Bo każda informacja trochę prawdy w sobie ma.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9 Share gostek

gostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:58

Prawda czy mit?!!

O monsanto kiedyś już było na forum, był nawet filmik.

Ta kreskówka to cała prawda o cywilizacji.

Było, było...ale czy coś to zmieniło?

Mam blisko las i sterty coraz większe się robią... :(

a mój sąsiad nie może zrozumiec dlaczego zamawiam usługi asenizacyjne.

Bym napisał co o tym myślę ale lepiej się pohamuje. Jak ktoś chce wierzyć w teorie spiskowe proszę bardzo :P Amerykanie to uwielbiają i teraz wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie czy Amerykanie są najinteligentniejszymi ludźmi na świecie jeżeli u nich każda wiadomość ma kilkadziesiąt interpretacji :P Bo z tego co ja słyszałem to np w krajach skandynawskich poziom edukacji stoi na bardzo wysokim poziomie. No chyba że to tez były Teorie spiskowe :D

@gostek Twoje tematy zostały zamknięte bo już wcześniej na forum była o tym mowa ;) I dziwnym trafem akurat przed chatem naszła Cie ochota ogłosić trochę bzdur i faktów. Bo każda informacja trochę prawdy w sobie ma.

Więc poco zabierasz głos.
O jakich "amerykańskich" teoriach piszesz? Co poziom edukacji w krajach skandynawskich ma do rzeczy??
To ciebie akurat przed czatem naszło żeby kasować posty związane ze sponsorem - wszyscy widzieli reklamy i rozsyłany spam.
Pozwól ludziom porozmawiać o ekologii, nie mąć w głowie jakimiś teoriami i statystykami.
Może niech inni ocenią jakie "bzdury" głosi Wikipedia i najwiekszy portal ekoloogiczny.
(Podałem żródła i się przedstawiłem.)
Widac temat ekologii musi cię interesować, skoro śledzisz ten temat na forum (no chyba że cenzorujesz z moderatorskiego obowiązku :/).
Może stworzysz odrębny wyróżniony dział. Przecież ekologia jest raczej ważnym tematem, prawda?

Edytowany przez gostek, 08 marzec 2013 - 22:18.

#10 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 22:17

Prawda czy mit?!! Jeszcze 1 taki post i dostajesz % za spam :P Ja nikomu nie zakazuje rozmawiać o ekologii. Co do teorii to sam je pisałeś ale chyba kopiowałeś bo jak widzę ich nie zrozumiałeś :P

Co do problemu śmieci to każdy problem widzi ale żeby je segregować to chętnych brak. W Nowej Zelandii w latach 70 przetwarzano więcej odpadów niż u nas dzisiaj. I trochę się boje że niewiele to się zmieni, bo nie wiem czy podatki zmusza do tego ludzi.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 00:35

Prawda czy mit?!! Pewnie zarobię swoje pierwsze %, ale popieram gostek-ka.

#12 Share gostek

gostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 06:59

Prawda czy mit?!! dziękuję.
Skoro w pierwszwj dobie bliskio 500 osób zajrzało na ten wątek, a mam nadzieje chociaz połowa obejrzała filmik, to proponuję skorzystać ze sposobności i podyskutowac o... szeroko pojętej ekologii
Zapraszam do dyskusji

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 11:47

Prawda czy mit?!! A co tu dyskutować ,będziemy pisać jak fajnie byłoby mieszkać w czystej okolicy?Wiadomo każdy chce , ale i tak każdy z nas przyczynia sie do degradacji.

#14 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 13:40

Prawda czy mit?!! człowiek jest problemem n ziemii, wszystko niszczy aby zarobic pieniądze bo jest zachlannym psem i wszystko demoluje aby byla kasa

#15 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:35

Prawda czy mit?!! przednowek a tu snieg na polach lezy gdziez szukac pokrzyw i szczawiu na zupe , chyba trzeba bedzie kore gotowac, wodzianka juz mi bokiem wychodzi. ziemniaki zaraza zjadla, ale niedlugo swieta wiec pierwszy raz w roku sie mieso zje[drugi na boze narodzenie], moze jakis placek miedzy dzieciaki sie podzieli zeby chociaz 2 razy w roku cos slodkiego zjadly.
moj dziadek -rocznik 1897-pewnie by kiedys tak pisal w marcu[nalezal do tej mniejszosci co umiala].

dzieci wy macie pojecie jak by wygladala rolnictwo bez "chemii"-nie minal wiek jak na naszej ziemi ludzie z glodu umierali, niestety czlowiek nie zna umiaru i jak w kazdej dziedzinie i w tej przesadza.
widzialem wyniki 15 letnich badan nt. zywnosci ekologicznej- prawie niczym nie rozni sie od klasycznej-oprocz zawartosci pestycydow, ktora i tak jest mniejsza niz normy , a tak to wszystko tak samo- witaminy, skladniki odzywcze , smak[przeklejano naklejki-nikt sie nie polapal] a reszta to pr.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#16 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:29

Prawda czy mit?!! A jak było w zawartości mykotoksyn? Co jak co ale ja już wole jeść chleb na mące z pszenicy chronionej fungicydami, niż mąkę z pszenicy ekologicznej porażonej fuzariozą.
Zapraszam na swój profil

#17 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:45

Prawda czy mit?!! musialbys miec duzo szczescia zeby kupic chleb z upraw ekologicznych, w polsce jest ok. 2500 gospodarstw ekologicznych, z 1000 w trakcie przestawiania, nie pamietam dokladnie arealu ale ponad polowa to laki , a reszta to sady, troche warzyw a zboza w wiekszosci ida na pasze dla zwierzat,
a porazenie grzybami moze byc mniejsze niz w konwencjonalnym rolnictwie-plodozmian robi swoje a i gestosc lanu na kolana nie powala. do tego wsiewki roslin poplonowych.

Edytowany przez jacus, 18 marzec 2013 - 21:46.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#18 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:20

Prawda czy mit?!! Czy ja wiem czy porażenie mniejsze, w końcu pszenica konsumpcyjna ma wartości które nie mogą przekroczyć określonego progu. No chyba że ktoś kombinuje a takich nie brakuje.

Co do gosp ekologicznych to tak widziałem to co mnie zdziwiło że aż tyle użytków zielonych. Ale pszenicy ekologicznej trochę jest, i znam gosp co ma problem ze zbytem takiej pszenicy bo ceni 1500zł za t i nikt kupić tego nie chce, tzn nie chciał jakiś czas temu :D
Zapraszam na swój profil

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:32

Prawda czy mit?!! Na każdym takie filmiki robią wrażenie i myślenie że trzeba się zmienić, coś z tym zrobić, że to prawda.
Następnego dnia wstajemy i nic się nie zmienia. Zapominamy.
Od lat najgorszym stworzeniem na ziemi jest człowiek i on jej zagraża.
W dawnych latach ludzie potrafili czerpać ze środowiska nie rujnując jej, np. plemiona Indian. Potem przyszedł biały człowiek i zabijał i niszczył dla przyjemności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gostek

gostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 11:29

Prawda czy mit?!! Wszystko to prawda... dyskusje takie maja jednak sens, jeśli np. jeden z nas zrobi opryski wieczorem to juz bedzie sukces liczony w tysiacach (tysiącach pszczół). Jeśli jeszcze kilka osób zechce zrobic podobnie, to już będzie ogromny sukces biorąc pod uwagę ew.późniejszy rozmiar populacji pszczół pochodzących z "uratowanej" rodziny.
Taki sobie przykład.
Pozatym kto ma o tych sprawach dyskutować, jak nie właścicie ogromnego obszaru jaki stanowia użytki rolne; wielu z was jest również włascicielami lasów.