Zaloguj się, aby obserwować  
gaga195

82sa hydraulika oraz "gaz"

Polecane posty

gaga195    44

Siema, mam problem z gazem, po prostu sie zacina, wdepne do oporu odbije polowe i nie spada na taki zakres jak ustawilem ręcznym, teraz mam sprezyne przy pompie zamocowana do tego prenta od gazu ale to nie to samo. Druga sprawa z tylu w podnośniku jak podniosą go to nie chce opadac tzn opada jak sie na nim stanie, nie wiecie co to za przyczyna? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co do gazu wyczyśc to miejsce pod pedałem i przesmarój cały układ powinno być lepiej ... a do hydrauliki wychodzi na to ze cisnienie oleju trzyma ramiona do gory i wolno opadaja dopiero pod ciezarem to sie wyrobi z biegiem czasu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

dokładnie jak się w 60tce wymieni pierścienie i uszczelniacz to też nie chce opadać pod własnym ciężarem więc nie ma się czym przejmować, a ty masz przecież siłownik dwustronnego działania to możesz opuścić a dół po co stawać na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do pistoletu oleju i wal tam po tych cięgnach. To misi chodzić lekko. No a co do podnośnika... mam 110 tłoka i sam podnośnik opada tylko jak olej jest gorący. I to też trzeba czekać. na zimnym nawet w lecie z samej góry na dół opada ze dwie godziny. Sprawdzałem to.... uszczelnienia stawiają taki opór a same ramiona są za lekkie żeby przesunąć tłoczysko szybko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

82sa ma na momobloku wiec sa tam jednostronnego tak ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Sa ma 2 silowniki jednego kierunku tzn 1 wejście i opada pod własnym ciężarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

eee to spokojnie to sie samo ułozy a co do gazu .. jeśli nasmaryjesz i wyczyscisz tam pod pedałem to powinno pomuc


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

myślę że to raczej wina filtra hydrauliki, który nie był zmieniany od nowości możliwe?

rok produkcji 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No jest to możliwe . Ja zmieniam co rok kosztuje 10 zł ...a wymiana to 20 min i po robocie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

eee to spokojnie to sie samo ułozy a co do gazu .. jeśli nasmaryjesz i wyczyscisz tam pod pedałem to powinno pomuc

Jestes w bledzie kolego, 4tys mth i tak jak bylo tak jest, czyli juz nie ulozy sie tak szybko, juz tak byc musi... co do gazu to tak jak pisales, pod pedalem wyczyscic syf i psiknac WD, tylko i wylacznie tam zwrocic uwage, tam dalej na dzwigniach juz nigdzie nie trzyma.

Z podnosnikiem nie pomoze wymiana filtra, ojca 82SA ponad 7 lat pracuje z ciezkimi maszynami i nic sie nie ulozylo.

 

 

a ty masz przecież siłownik dwustronnego działania to możesz opuścić a dół po co stawać na niego

Jednostronnego jest w 82SA ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SARNABMW    0

Miałem ten sam problem z gazem w SA okazało się że dzwignia gazu po prawej stronie przy pierwszym filtrze paliwa zachaczała się i wystarczyło ją lekko przegiąć i po sprawie ,a co do hydrauliki to zaobserwowałem podobne zjawisko tylko u mnie wolno też i podnosi nie tylko opada i tak było od nowości prawdopodobnie są wlożone dławiki z małym otworem i jest mały przepływ oleju w jedną i drugą stronę trzeba je odszukać i wymienić na te z większym otworem jak to zrobię to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

U mnie w 82sa dźwignia gazu haczyła o przewód od nagrzewnicy i lekko się przypiekło przy gazie ręcznym (takie cuś podobne do teleskopu), wyczyściłem i podwiesiłem przewód, ot cała filozofia :D ; odnośnie podnośnika: u mnie od nowości podnosi w miarę szybko ( podobnie jak w proximie i agrotronie), filtr przeglądamy co sezon i jeszcze nie było potrzeby wymiany ( nowy w zapasie) bo jest czysty :) Dodam, że siedzi od nowości ( 2004). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Odkrecasz pokrywa 4 sruby pod nia jest tuba z filtrem musisz wykrecic taka blaszke i wiltr gotowy do wymiany


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj