Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dociążenie Zetora

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 18:25

Dociążenie Zetora Z tego zdjęcia wynika że na przód kosztują 1100zł http://www.agrofoto....image23124.html
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dociążenie Zetora Dzisiaj, 11:30
  •  

#22 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:05

Dociążenie Zetora polecam zalozyc obciazniki na tyl
Jeden krazek wazy 45 kg Grzybek do mocowania kolo 30 kg
tak do pola rozsadnie jest zalozyc na kolo 3 sztuki
Jakies miesiac temu komplet obciaznikow na tyl kosztowal 900
2 grzybki 4 taleze i sruby
osobno jest drozej

#23 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:11

Dociążenie Zetora gdzie tyle kosztował na składnicy to są orginalne do zetora

#24 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:37

Dociążenie Zetora Ja do 7745 dokładałem po dwa talerze na tylne koła i teraz mam po 4 na jednej stronie.Kupowałem w Kaliszu w zetor polska i płaciłem coś koło 100 za talerz.Niestety niewiele to moje dociążenie pomogło jak skakał tak skacze! Dodam jeszcze że koła mam z przodu 13,6-24 z tyłu 16.9-34 i z ciśnieniem też już kombinowałem i nic. To jest wada tych ciągników i tyle.

#25 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:30

Dociążenie Zetora

Gdzieś mam nr do faceta, który dorabia obciążniki wycinając z blachy, 1,50zł za kilogram. Ma szablony i dorabia podłóg oryginału lub na zamówienie może stworzyć dowolny obciążnik. Nie jest to wycinane żadnym palnikiem, ani boszem, tylko laserem, lub plazmą, jest sterowane komputerowo i niema żadnych zadr, nierówności i każdy jest identyczny, otwory pasują, (niema problemów z ich przykręceniem i skręceniem) Ja dorabiałem do Valtry, to kosztowało mnie 5 tys taniej niż oryginalne, i mam ich więcej. Postaram się znaleźć nr tel. Jak jesteś zainteresowany to napisz.

Marek jak możesz to poszukaj mi tego telefonu bo potrzebuje obciążników na tył do Fronterki. ;)

#26 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 21:17

Dociążenie Zetora Ja na przód do 7745 mam założone te oryginalne pod maską 155 kg. a przed maską mam też dorabiane na wzór np.1224 Kolega pracuje na wypalarce laserowej w byłym "Mostostalu" i mi je dorobił z blachy 70mm.Zrobił mi 6 plasterków bo tak chciałem tylko nie wziąłem poprawki na to że stal jest cięższa od żeliwa! Jeden obciążnik waży ok. 70kg! Jak je wszystkie założyłem to nie szło nim ujechać w transporcie bo tył podbijało do góry ale z agregatem upr.-siew. 3m to było lux.

#27 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:16

Dociążenie Zetora A my z ojcem zdejmujemy do transportu wszystkie z przodu. Różnica ogromna w jeździe.
Praktycznie tylko przy pracach w polu na jesieni i na wiosnę ma pełen "balast" na przodzie. Bo normalnie jak z pełnym obciążeniem na szosie w rezonans wpadnie, to skacze jak low rider :rolleyes: Z tego względu przedni tuz - dobra rzecz.

#28 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:26

Dociążenie Zetora Najlepjej załóż przedni obciążnik i jakiś obciążnik.

#29 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 17:26

Dociążenie Zetora Albo jesli masz duzo kasy to dokupic TURa i dociazenie 1.5 tony od razu :) nie ale na serio to zamowic u jakiegos fachowca albo troche pokombinowac i cos sam,ego stworzyc i problem z glowy.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#30 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 10 marzec 2008 - 18:57

Dociążenie Zetora Nasza Proxa też skacze , mamy z przodu max obciążników a z tyłu mamy w jednym kole po 2 krążki , a max na 1koło można założyć 4 i załuje że 4 nie mamy bo by troche lepiej w polu szła. Tu są jakieś obciążniki do zetora na tył http://www.otomoto.p...show&id=T461866

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dociążenie Zetora Dzisiaj, 11:30
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:38

Dociążenie Zetora

Albo jesli masz duzo kasy to dokupic TURa i dociazenie 1.5 tony od razu :) nie ale na serio to zamowic u jakiegos fachowca albo troche pokombinowac i cos sam,ego stworzyc i problem z glowy.

Jak masz tura to musi być duże ciśnienie z przodu i jeszcze bardziej skacze i trzęsie.

To jak to jest z tym transportem pusty może i lepiej bez obciążnikó, ale np. jak ciągne dużą przyczepę czy to jednosiową czy 2 osiową to nie pomiata troche ciągnikem?

Mam taki mały dylemat, bo u mnie ciągnik będzie latał dużo w transporcie lekkim i w łąkach i takie pytanko jak zachowuje się 4x4 bez tych wszystkich cieżarków jak kopie się w torfie czy błocie to nie tak że d*pa przykuca a przód w powietrzu drapie tzn nie jiest dociążony i nie ciągnie jak należy?

Do jakich obciążen trzeba by założyc obciązniki do proximy czy do talerzówki 2,7m czy pługi lub cokolwiek do 700kg to da sie poginać w transporcie żeby przód nie skakał?

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2008 - 20:18

Dociążenie Zetora Jak przód ma dobrze ciągnąc to trzeba nakłaść trochę złomu :), ( zobacz sobie ile obciążenia mają 914 czy 1224, które do lekkich nie nalezą) inaczej tył siada a przód tylko się ślizga.
Do ciężkich jednoosiówek też warto mieć obciążony przód, poprawia to komfort jazdy i łatwiej zapanować nad ciągnikiem.
Do talerzówki masa nie jest aż tak istotna, potrzebna jest prędkość powyżej 12 km/h a wtedy raczej nie będzie poślizgu nawet bez obciążników, prędzej zabraknie mocy. Do pługa warto jednak założyć ile się da aby ograniczyć poślizg.
W transporcie z dwu osiowymi przyczepami lepiej mieć lekki przód żeby nie trzęsło całym traktorem.
Z tego wynika, że najlepszy jest obciążnik na przedni TUZ :).
Tak widzę sprawę obciążenia w ciągniku, inni użytkownicy mogą mieć jednak inne doświadczenia.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:26

Dociążenie Zetora o pole się nie martwie bo problemu nie będzie a o łąki pytam, i transport, oraz takie jazdy w transporcie z kosiarką czy talerzówką czy czymś innym do 700 - 800kg czy zetor bez obciązników nie będzie tłukł i odrywał koła przednie?

co do 914 to kaleka i mół obciążony i to nie jest żaden przykład

ps. czy taki ciągnik obwieszony ze 500kg obciążnikami nie pali wiecej poza polem w transporcie itd?

czy taki zetor nie skał by bez obciążników a na oponach niskoprofilowych>?

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 21:03

Dociążenie Zetora zgadzam sie z @Mariusz x, że na dobrą sprawę przedni obciążnik powinien wisieć na TUZ...ale co do talerzówki to już nie bardzo... :)
moją talerzówka prędkość 12km/h i 6 km/h nie ma wpływu na jakość pracy.prędkośc zależy tylko od głębokości pracy i kiedy już zmuszony jestem jechać 6-7km/h to pośliz jest nie mały i obciążników napewno przydałoby się więcej :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2008 - 21:10

Dociążenie Zetora Wszystko zależy od prędkości, przy 6 km/h to obciążniki są potrzebne aby zmniejszyć poślizg, jednak przy uprawie powyżej 12 km/h już mało który ciągnik zagrzebie kołami. Wtedy obciążenie nie jest konieczne, chyba, że maszyna jest ciężka i podnosi przód.

#36 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:47

Dociążenie Zetora Witam, piszcie jakie macie sposoby na podskakiwanie forterry w transporcie...

Ja wpadłem na pomysł założenia na tylni tuz obciążnika taki który przy zaczepionej przyczepie będzie ponad zaczepem, wiosną przetestuje . Ktoś z was to już próbował?

#37 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:18

Dociążenie Zetora Napompuj koła azotem, będziesz miał jak w samochodzie. :P A niewystarcza spuścic powietrza troche?