Skocz do zawartości

Zdjęcie

vat a różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ranczerka

ranczerka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 10:18

vat a różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
Opiszę może sytuację :
gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
vat a różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 11:03
  •  

#2 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 08:14

vat a różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przy gosp. rolnym . rezygnacje ze zwolnienie (RR) składa jedno z małżonków , bez znaczenia które z nich .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 12:14

vat a różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dokładnie, ustawa nie wskazuje, które z małżonków może czy też powinno się zarejestrować i żadne rejestry (w ARiMR) nie mają na to wpływu, gdyż gospodarstwo rolne traktowane jest jako jeden podmiot mimo dwóch różnych osób fizycznych z różnymi numerami NIP, natomiast przy różnicowaniu proponuję uważać na kody PKD, gdyż niektóre rodzaje działalności gospodarczej w kontekście podatku vat traktowane są jako działalność rolnicza (usługi wymienione w załączniku 2 do ustawy i vat) i można narobić w tym kontekście bigosu