Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:17

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Witam
Mam pewien problem mianowicie :Dzisiaj jeździłem Case 5150 MAXTRACK i zauważyłem ze kiedy zapala mi sie kontrolka od skrzyni(pomarańczowa ikona z trybikiem w srodku) gina mi półbiegi w ciagniku ,nie mozna ich ani zdreukowac ani dodac ale kiedy wcisnąć sprzęgło ikona gaśnie i wszystko wraca do normy ale po pewnym czasie problem sie znowu powtarza ba nawet zauwazylem ze kiedy ciągnik stal chwile wylaczony (lądowałem w tym czasie obornik na rozrzutnik) po uruchomieniu kontrolka znowu sie swiecila ale po wrzuceniu biegów ciagnik tylko delikatnie szarpnał ale nie ruszył, wyłączyłem go wiec na 10min i potem wszystko grało, bardzo mnie to martwi. Czy spotkaliście sie z takim czymś wcześniej jaka moze byc tego przyczyna??Dodam ze wszystkie oleje w ciągniku sa swiezo wymienione na najlepsze z Fuchsa.
Proszę was o jakies rady bo strasznie mnie to martwi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Dzisiaj, 23:35
  •  

#2 Share Mikesz1404

Mikesz1404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja(maszyny rolnicze i motocykle)

Napisany 06 marzec 2013 - 20:57

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Także posiadamy case 5150 plus.. W żniwa mieliśmy ten sam problem, lecz po dolaniu oleju (ponad miarkę) problem zniknął.. Nie wiem czy to akurat było główną przyczyną, no ale pomogło.

#3 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:21

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni a filtr od hydrauliki zmieniałeś?

#4 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:25

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni TAK wszystkie filtry i oleje zostaly wymienione, sprawdzalem stan oleju i bylo rowno max , moze faktycznie jutro jeszcze doleje zeby bylo ponad max i to cos da

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 09:46

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Może filtr zabiło, może tak być, mi po 1 godzinach zabiło.

#6 Share Mikesz1404

Mikesz1404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja(maszyny rolnicze i motocykle)

Napisany 07 marzec 2013 - 18:12

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Jak dolejesz olej i trochę pojeździsz to daj znać czy coś pomogło tak jak u mnie..

#7 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2013 - 20:26

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Problem raczej lezy w czym innym jak masz przełaczane półbiegi? masz drugi lewarek czy przełaczasz je w drazku od biegów?

#8 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 21:28

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni mam drogi lewarek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ;)

Napisany 07 marzec 2013 - 21:45

mam drogi lewarek

Olej w skrzyni powinien być hy-tran Akcela ale to tez może być powód.Ale tez tak mam że zapala sie mi lampka od sprzęgła czasami tak ze przerzucam rewers przód tył żeby zaskoczył a to ze sie zapal lampka to wiek maszyny i mth robią swoje jeżeli chciał byś mieć wszystko na tip top to musiał bys wymienić uszczelniacze na koszach,robota może nie droga ale dużo grzebania.Zawiniać może tez czujnik który z czasem stracił już swoje parametry

Edytowany przez casexpmx, 07 marzec 2013 - 21:47.

#10 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 08:04

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Ja obstawiam ze to czujnik ja miałem dwa razy juz ten przypadek po wymianie czujnika problem znikł

#11 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:59

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni koledzy a jaki to czujnik gdzie on sie znajduje? duzo roboty zeby go wymienic?ile moze on kosztowac?

#12 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 07:46

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Na pewno koło pompy olejowej tylnego mostu tak jest w MF,jak go znajdziesz to zdejmij z niego przewód i zobacz czy jest poprawa.

#13 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:59

Pomaranczowa kontrolka od skrzyni Czujniki sa 4 kazdy od jednej połówki znajduja sie za filtrem oleju od skrzyni zobaczysz pionowo wkrecone do bloku skrzyni musisz miec do tego najlepiej nasadkowy klucz 27 bardzo długi ja sobie dorobiłem i odkrecam kazdy z czujników w ciagu minuty po jego wykreceniu nie zdjagnozujesz czy jest zepsuty czy nie one sa jednorazowe i nie rozbieralne mi padł kedys 2 półbieg a teraz w zeszłym tygodniu 1 półbieg koszt czujnika to cos około 700zł netto nowego bo sa tez gdzies dostepne uzywki musiałbys szukac. Nie wiem jak jest u Ciebie akurat ale mi staracił sie tylko jeden półbieg nie wszystkie i objaw jest taki jak opisujesz ale tylko na jednym z tych zepsutych czujników reszta normalnie działała.

#14 Share Balias

Balias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 10:45

Witam

Podłącze się do tematu mam Case 5150 z półbiegami w osobnej gałce problem polega na tej magicznej kontrolce pomarańczowej zębatki. Wspomne że płyny są na max filtry wymienione i oleje też. Problem objawia się w ten sposób że pracując traktorem  koło 2-3 godzin gdy chce zrobić gwałtowny skręt lub przeżucić rewersem z przodu na tył lub zredukować biegi zaczyna się palić wyżej wymieniona pomarańczowa zębatka, wtedy muszę zgasić traktor czasami nawet kilkakrotnie !!! żęby  zgasła i wtedy jechać dalej, dodam też ze gdy ruszam mimo powolnego puszczania sprzęgła traktor szarpie. Prosze o pomoc.

#15 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Muzyka,Filmy

Napisany 20 wrzesień 2015 - 19:22

Witam

Podłącze się do tematu mam Case 5150 z półbiegami w osobnej gałce problem polega na tej magicznej kontrolce pomarańczowej zębatki. Wspomne że płyny są na max filtry wymienione i oleje też. Problem objawia się w ten sposób że pracując traktorem  koło 2-3 godzin gdy chce zrobić gwałtowny skręt lub przeżucić rewersem z przodu na tył lub zredukować biegi zaczyna się palić wyżej wymieniona pomarańczowa zębatka, wtedy muszę zgasić traktor czasami nawet kilkakrotnie !!! żęby  zgasła i wtedy jechać dalej, dodam też ze gdy ruszam mimo powolnego puszczania sprzęgła traktor szarpie. Prosze o pomoc.

Może być że czujnik ciśnienia oleju się zepsuł. U mnie to samo dzieje,ale aż tak jak ty tego nie odczuwam. A z tym skręcaniem to odkręć kierownice na wprost i wciśnij kilka razy sprzęgło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 11:32

Panowie ja straciłem trzy półbiegi i jakoś próbuje skończyć jesienną uprawę, działa tylko drugi półbieg

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

Dodaj odpowiedź