FarmerWodniki

Koparka bialoruś - problemy z hydrauliką

Polecane posty

Witam,

jestem świeżo upieczonym wlaścicielem koparki białoruś wersja budowlana z roku 1989. W koparce dokonałem wymiany: pompy 100, dwóch rozdzielaczy, naprawiłem siłowniki, ogólnie nie ma nigdzie przecieków, ale dalej jest coś nie tak. Nie wiem z jakiego powodu koparka wyje po załączeniu pompy w podlodze i nie chce podnieść swojego ciężaru na łyżce (na łapach i spychu podnosi). Dodam jeszcze, że wymieniłem rownież olej (HL 68), wyczyścilem filtr oleju, wg mojego myślenia powinno być wszystko OK, ale nie jest. Jeżeli ktoś z Was miał podobne problemy to będę wdzieczny za informację co może być ich przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarielo520    2

Witam cie kolego. Ja w mojej budowlanej miałem podobny problem wymieniłem pompę pod kabiną pompę od spychu i obrotu ramienia (tą przy silniku) i problem był tego typu ze dalej jakos tak powoli chodziło wszystko i strasznie pompa ta pod kabiną wyła (a wcześniej nawet tego wycia nie było) jak powoli rurka po rurce dochodziłem okazało się że rozdzielacze są źle ustawione tzn było źle ciśnienie ustawione po wkręceniu manometru i ustawieniu przez znajomego niby sie poprawiło ale dalej wyło problem był w zapchanej rurce doprowadzającej olej do rozdzielaczy pod końcem była zapchana i pod wpływem załączenia jakiegoś siłownika stawiała dodatkowy opór i wyła. ale wiem ze problem ten też sie pojawia gdy mocowanie rozdzielaczy jest poluzowane lub gdy rozdzielacze są żle ustawione i poruszając dźwignią nie do końca są otwierane sekcje jak cos to pisz białorusa mam już w małym palcu hehe :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego za szybką odpowiedź i w sumie wydaje mi się, że chyba masz rację. To co mi daje jeszcze do myślenia przy mojej bialoruśce to fakt, że po odkręceniu rurki powrotu oleju (rurka przelewowa, nie wiem jak ją poprawnie nazwać), która idzie od rozdzielacza do zbiornika oleju, olej z niej tylko kapie. Z tego co mi mówił jeden użytkownik koparki powinien on lecieć z tej rurki, a nie tylko kapać. Zasięgalem już informacji na temat tego wycia i znowu spotkalem się z opinią, że może to być wina pompy (w moim przypadku odpada, bo jest nowa), albo przystawki przy pompie. Co Ty o tym sądzisz? Wspomniałeś również Kolego odnośnie ciśnienia w rozdzielaczach, czy orientujesz się może na jakim poziomie powinno ono być? Kupiłem nowe rozdzielacze więc wyszłem z zalożeniem, że są poprawnie poustawiane. Rozdzielacze mam poprawnie zamontowane, nie mają żadnych luzów, a pompa (lub coś innego) wyje od razu jak tylko załączę hydraulikę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolczak5    0

Witam panowie, jestem posiadaczem koparko spycharki budowlanej białoruś na osprzęcie bułgarskim, Dziś po 8 godz pracy( kopanie) wystąpił pewien problem, otóż nie mogłem zlikwidować luzu na łańcuchy od skrętu i olej zaczął wylewać się przednim rodzielaczem. Gdzie szukać problemu, olej wyrzuca przy podnoszeniu i opuszczaniu łap, pługu przy próbie zlikwidowania luzu na skręcie, wygląda to tak jabkby dobijało ciągle olej z głównego zbiornika,

może jakiś zawór mogł się gdzieś przyciąć, może maszyna się rozgrzała i potzrebuje odpoczynku( jeszcze tak długo i intensywnie u mnie nie pracwała, ale nigdy takich problemów nie miałem z nią)

Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pekla obudowa i olej nie bedzie szedl na silwniki, tylko na ziemie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj