Zaloguj się, aby obserwować  
Tom85

[marchew] Środki w uprawie marchwi

Polecane posty

Tom85    0

Witam Koledzy

Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )

pozdrawiam ;)

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cbe1508    0

Racer mieszany z linurexem w 98% pole czyste od chwastu :) Ja stosuje na marchew i pietruszkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

od tego roku wchodzi sencor liquid, ciekawe czy poradzi sobie z rumianami i przytulią, u mnie marchewka zazwyczaj w zmianowaniu jest co drugi rok więc jest presja tych chwastów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

No tak z przytulią jest nie lada problem ja z resztą też tak mam raz na dwa trzy lata powtarzam na tym samym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja z przytulią takiego bardzo problemu nie mam , gorsze rumiany, dwa lata temu było tez źle z chabrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Qba1
      Słyszeliście już o tym produkcie? easyFlow to system poboru płynnych środków ochrony roślin z małych pojemników lub kanistrów. Dopiero zaczyna pojawiać się w Polsce, na zachodzie już używany. Wygrał nagrodę na ostatniej Agritechnice w 2013r.
       
      http://youtu.be/XVLoLEsjc3M
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez wojtek8244
      Witam.
       
      Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Konario
      Słuchajcie wymarzło mi trochę rzepaku, który na jesieni pryskałem Navigatorem i chciałem teraz w te miejsce wjechać z marchwią, ale słyszałem że może być trochę nie wesoło ze wschodami a tym bardziej z pozostałościami subst, aktywnej w korzeniu marchwi, jednak z drugiej strony słyszałem że nie koniecznie, niestety na etykiecie nie ma żadnej informacji o tym że można uprawiać marchew wiosną w przypadku wymarźnięcia. Mieliście może już takie doświadczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj