Polecane posty

Adatan    97

Ale ten ciagnik ma by pomocniczy czy jako główny? ;) na ile ha ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja ci polecam zetora są mocne i trwałe no i części trochę tańsze jak do zachodnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ja mam 2 Zetory (7711 turbo i 7011) i bardzo sobie chwalę te ciągniki. Seria 7x11/7x45 jest bardzo udana, gdyż są to zwrotne i dosyć komfortowe ciągniki. Z częściami też nie ma problemu, jednak rzadko dochodzi do poważniejszych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Niech autor napisze coś więcej, np na ile HA ten ciągnik.... "Bierz" łatwo powiedzieć, potem jak Ci się coś zepsuje to płac kwoty w tysiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 39 ha. traktor będzie jako główny,i doracie mi jakiej seri najlepiej kupic zetora

Owszem chciałem wziąść coś z zachodu ale jeden z moich sąsiadów kupił case 4230 i padła mu skrzynia cena 20 tyś po 4 miesiącach a drugi sąsiad kupił deutza 4,50 i za głupi przedni napęd zapłacił 8 tyś więc z chęcio bym kupił zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jako główny, czyli orka uprawa raczej do ciężkich prac? Jak tak to odpowiedni byłby zetor 8145 albo 10145, jednak zależy to też od tego jakie masz pola, czy dużo manewrowania, bo jak tak to lepiej coś z serii "7745 (turbo)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

6340 ci powinien wystarczyć jak masz jeszcze jakieś ciągniki na agrofoto jest użytkownik który zetorem 5340 obrabia 50 h bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3395    0

Ale nowy czy stary ? Bo widze że wymieniłeś starszego modelu sąsiadów. Wiec sie nie dziwie jak tam pewnie z Francji sprowadzone. Moim zdaniem kup coś z zachodu. Są droższe ale jakościowo lepsze. Polecam cos z modelów Same Silver 90 lub 100. Ja mam Same Silvera 100.6 i bardzo chwale :) mam także i Zetora 11441 i nie zbyt za nim przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Na taki areał to trzeba coś większego radziłbym Zetora 10540 lub 9540, ciągnik mocne tanie w naprawie i mało awaryjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Wiadomo, że w tych czasach dobrze mieć te 20-30km więcej np. do prasy, beczkowozu, tamdema do obornika, przyczepy bo traktor na lata się kupuje. Ale jak zetor to albo 7745, 7745T albo 7340T proste w naprawie, popyt na nie jest i ceny części ludzkie i dostępne w zasięgu ręki tak jak i mechanik do ich naprawy. A czy zachodni to wpierw zobacz ile na miesiac masz kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj