Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE??

98 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 marzec 2013 - 12:28

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Na niczym nie ma biznesu, jedynie na oszczędnościach coś zostaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Dzisiaj, 21:01
  •  

#42 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:31

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Narazie tylko prace lesne, wyreby drzew i krzakow polamanych przez mrozy jakie byly w styczniu.

U nas w regionie prace dopiero w kwietniu sie zaczna.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#43 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:37

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Moze nie w temacie ale jaką cenę proponują za rzepak na ten sezon 1700 netto co to jest kpina bo jak to nazwać. Zboże jak się urodzi to może po 600 w żniwa będzie i chyba trzeba będzie wszystko od razu z kombajnu opchać bo widząc po tym co się teraz dzieje to nie ma sensu tego zwalać i nawalać. Z ziemniaka też interesu nie będzie bo ja nie z tych co po 20 gr za kilo im się opłaca.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:07

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Kolega był na jakimś spotkaniu z jedną z firm chyba od środków ochrony roślin. Powiedzieli im wyraźnie: jak będzie urodzaj to rzepak będzie po 1200-1500zł - tyle go nasiali.

#45 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:11

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? U nas paru juz posadzilo, ciekawe co bedzie ;>
Ryzyk fizyk ;)

#46 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:12

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? ktoś chyba przesadził, albo kolega źle usłyszał, innej mozliwości nie ma

#47 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 11 marzec 2013 - 16:03

Kolega był na jakimś spotkaniu z jedną z firm chyba od środków ochrony roślin. Powiedzieli im wyraźnie: jak będzie urodzaj to rzepak będzie po 1200-1500zł - tyle go nasiali.

ja byłem na "szkoleniu" gdzie gość mówił, że rzepak im plonuje na poziomie 6 - 8 ton więc różne historie się słyszy....
U mnie na razie deszcz ze śniegiem i zapowiadają do - 15 stopni w nocy więc na razie to wymieniam filtry, oleje itp w maszynach...
-----

#48 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 marzec 2013 - 17:03

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? 6- 8 t to nawet we wzorcach chyba tyle nie ma ;D rzepaku jest zasiane tyle ile było kukurydzy moze być wiecej to fakt ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#49 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 21:34

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? w tamtym roku rzepak wyginoł w połowie Polski i stąd wysoka cena. Teraz wygląda bardzo dobrze i cena napewno spadnie ale w ogólnym rozrachunku wyjdzie lepiej bo powinien lepiej sypać. Prace polowe wstrzymane na dwa tygodnie. Dzisiaj -7 i 15cm śniegu.

Edytowany przez damian40000, 11 marzec 2013 - 21:37.

#50 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 13:49

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? własnie nie wymarzł tylko moze 15 % zasiewów ... u mnie we wsi wymarzł a kawałek dalej mial sie w najlepsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:12

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? A nie lepiej bylo by tych ziemniakow na zime zasadzic? Teraz snieg zniknie,ziemia rozmarznie i odrazu wykopki by byly :D a puzniej w kwietniu jeszcze raz zasadzic-to by byl interes ..

#52 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:00

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? jak zaszkodzić ? ja rozumiem takich ludzi co chcą pospieszyć sie z pracą bo wiedzą ze czym bdzie wczesniej zbiór tym mogą wiecej zarobić .. to nie jest chciwość to poprostu chceć godnego zycia

#53 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:50

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Rozumiec to i ja moge ale moim zdaniem sadzenie ziemniaka na poczatku marca i na dodatek w gole pole bez oslon to jaki moze byc na tym zarobek? U mnie w tamtym roku tez 2 rolnikow wyrwalo sie z tak wczesnym sadzeniem ziemniaka bo przeblysk pogody byl przez pare dni. Puzniej mroz jeszcze przycisnol i 3/4 wymarzlo w ziemi bo sniegu nie bylo.Sadzili jeszcze raz pod koniec marca jak ja sialem owies. Swoje ziemiaki sadzilem na poczatku kwietnia,ziemia byla juz cieplejsza i nie takie bloto jak w marcu. Okazalo sie ze moje lepiej i tak powschodzily i rosly. W sumie razem kopalem z wszystkimi i na plon nie nazekalem.

#54 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:37

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? teoretycznie dopuki ziemia nie ma około 10 stopni nie powinno sie sadzic

#55 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 09:28

Według wielu roślina głoduje i jak nie sypniesz szybko to plon spadnie drastycznie... Wydawać by się mogło że spadki rzędu 3 ton na ha skoro tak wszyscy biegiem z nawozem lecą.. Dla mnie to tak jak polewanie brudnego zimną wodą - jak będzie ciepło to nie zaszkodzi a wręcz pomoże, w przypadku mrozu....
Ciekawe jak się rośliny zachowają obudzone z letargu, doładowane azotem na mrozie -10.

do jakiej szkoły chodziłeś, że tak twierdzisz?? wegetacja zaczyna się od 2*C, a rozhartowanie ozimin zaczyna się gdy przez 2-3 doby jest plus 10*C

Moze nie w temacie ale jaką cenę proponują za rzepak na ten sezon 1700 netto co to jest kpina bo jak to nazwać. Zboże jak się urodzi to może po 600 w żniwa będzie i chyba trzeba będzie wszystko od razu z kombajnu opchać bo widząc po tym co się teraz dzieje to nie ma sensu tego zwalać i nawalać. Z ziemniaka też interesu nie będzie bo ja nie z tych co po 20 gr za kilo im się opłaca.

dokładnie 20gr to szczyt, żeby po tyle sprzedawać, na szczęście mam bezpośredni zbyt u ludzi, a nie cisne na sklepy, bo sku***syny płacą jeszcze mniej niż na giełdzie, bo wiecie, niby nie muszę tam jechać i stać albo sprzedać tamtym DEALEROM :P na giełdzie.

dobrze, że ziemniaki tak ładnie podskoczyły teraz, oby tak dalej.
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#56 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 marzec 2013 - 09:52

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? U mnie ziemniaki sadzi się 25 kwiecień - 1 maj, bo wcześniej to zniszczą je poranne przymrozki.

#57 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 14 marzec 2013 - 10:00

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Ja wywiozlem ze 20 beczek gnojówki w tym sezonie,jak nie bylo sniegu oczywiscie. :ph34r:
Zetor Team.

#58 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:30

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? ja wczoraj tura podczepiłem i śnieg z podwórka wywiozłem bo samochodem po podwórku nie dało się poruszać , o pracach polowych u mnie można zapomnieć , może przed samymi świętami coś się ruszy :)

#59 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:35

do jakiej szkoły chodziłeś, że tak twierdzisz?? wegetacja zaczyna się od 2*C, a rozhartowanie ozimin zaczyna się gdy przez 2-3 doby jest plus 10*C

dokładnie 20gr to szczyt, żeby po tyle sprzedawać, na szczęście mam bezpośredni zbyt u ludzi, a nie cisne na sklepy, bo sku***syny płacą jeszcze mniej niż na giełdzie, bo wiecie, niby nie muszę tam jechać i stać albo sprzedać tamtym DEALEROM :P na giełdzie.

dobrze, że ziemniaki tak ładnie podskoczyły teraz, oby tak dalej.

Czyli rośliny rozhartowane bo przez kilka dni było nawet więcej niż +10. Na to azot, mróz i 30cm śniegu przez 2 tyg. Czym to grozi?

Skoro bezpośrednio ludziom sprzedajesz to i wielkich areałów nie masz... Po ile w tamtym roku sprzedawałeś skoro na rynku można było po 400zł za tonę kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 13:22

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? a kiedy przeprowadzacie orkę? Mikad wspomniał o szczególnym znaczeniu obsypywania bezpośrednio przy sadzeniu, aby ograniczyć straty wody, czy w takim razie warto opóźnić orkę i wykonać ją bezpośrednio przed sadzeniem (pług z wałami + uprawa agregatem) teraz mam pokrywę roślinną, ewentualnie płytko przejadę broną talerzową czy też korzystniej będzie wykonać orkę jak najszybciej? oczywiście zakładam, że wiosną wystąpi deficyt opadów