Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE??

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 marzec 2013 - 20:35

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Mają robotę zrobioną i im lżej na duchu i będą gadać że inni to pecaje i wszystko na końcu robią ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Dzisiaj, 09:14
  •  

#22 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:43

Niech sadzą, oby jak najwięcej posadzili. W cale ich nie będę żałował jak im zmarzną. Głupich i chciwych nie ma co żałowac.

Nie rozumiem również po co zasilac roslinę gdy zapowiadają mrozy. Nie dośc że nic nie da roślinie to jeszcze może jej zaszkodzic.

Według wielu roślina głoduje i jak nie sypniesz szybko to plon spadnie drastycznie... Wydawać by się mogło że spadki rzędu 3 ton na ha skoro tak wszyscy biegiem z nawozem lecą.. Dla mnie to tak jak polewanie brudnego zimną wodą - jak będzie ciepło to nie zaszkodzi a wręcz pomoże, w przypadku mrozu....
Ciekawe jak się rośliny zachowają obudzone z letargu, doładowane azotem na mrozie -10.

#23 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:48

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Ja już nawet dzisiaj łąkę kosiłem i już trawa na wałkach jest :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:49

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? jak to mój sąsiad mawia "mocznik grzeje" że niby na mróz pomaga, nie wnikałem o co mu chodzi puki co to głęboką oborę na pryzmę na pole wywaliłem i trochę na łąki potrząsłem tyle z wiosennych prac

#25 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:54

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Wahania temperatury 20 stopni w tak krótkim czasie to bardzo duży stres dla roślin.

#26 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 12:34

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Ja dzisiaj zacząłem - przesadziłem paprotkę w donicy.

#27 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 07 marzec 2013 - 14:11

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? U nas jeszcze snieg leży na polu. Nikt nic nie robi. Dopiero może za 2 tygodnie cos sie zacznie.

#28 Share rrAfcio12

rrAfcio12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 15:16

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Swoją drogą jak by im przemrzły to rzeczywiscie by było tg mniej na targach.. Jesli im sie uda i nie bd mrozu to polskie młode ziemniaki beda z początkiem maja nie licząc tych co sadzą pod tunele :D ale jak zwykle co roku nie bd naszych zimniaków to sprowadzą i znowu bd po 3 - 8 zł za worek :D Ja odnosze wrazenie ze duzo rolników z róznych obszarów polski mimo ze dawniej nie sadziła ziemniaków to teraz to robi... <_<

#29 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 16:48

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? zmarzna nie zmarzna..do odwaznych swiat nalezy
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#30 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 marzec 2013 - 17:19

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? ;udzie chwytaja sie czego mogą teraz na miczym nie ma interesu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 marzec 2013 - 19:25

jak to mój sąsiad mawia "mocznik grzeje" że niby na mróz pomaga, nie wnikałem o co mu chodzi puki co to głęboką oborę na pryzmę na pole wywaliłem i trochę na łąki potrząsłem tyle z wiosennych prac

potas i saletra grzeje. Mocznik wychładza I w dodatku nie działa jak jest zimno

#32 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 11:57

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Według mnie nie ma się co śpieszyć- kilka dni ładnej pogody i ludzie chcieli się pozabijać, a u mnie znowu zima powróciła... <_<

#33 Share KetsoK

KetsoK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:07

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Tak jak i u mnie, parę dni było ładnie, jednego dnia było +13 a za 2 dni śniegu nasypało znowu. :P

#34 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 22:47

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? w mojej firmie jedynie gnojowica i nawozy no i kopanie drenarek na polu hehe. a jak narazie z reszta czekaja chociaz juz nie ktorzy widze i probuja z agregatami

#35 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 00:55

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? tak zacząłem prace polowe - odrzuciłem dzisiaj pół metra śniegu wokół swego domu :)

Edytowany przez szumi, 10 marzec 2013 - 00:55.

#36 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 10 marzec 2013 - 08:18

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Jak ktoś sadzi w tak zimną ziemie to musi się liczyć z tym ze ten kiełek ognije jak będzie zimno i mokro, a tym bardziej jak będzie mróz. także świat należy ale do roztropnych a nie głupich i chciwych, bo znając życie to sprzedadzą po kosztach tylko po to żeby wsadzić pekina za którego wezmą psie gów... jak w tym roku 30gr :lol: :lol: . w sumie to i dobrze bo ludzie (handlarze) na to czekają)- na ludzka głupotę. A takich jest wielu.Dodam ze czasy w których można było sprzedać warzywo w dobrej cenie już się skończyły bo coraz to więcej rolników przechodzi na warzywka. I jest tego coraz więcej też ze względu na np agrotechnikę, i uniezależnienie się od suszy. Jedyny możliwość na cenę to duża, duża ilość wody tak żeby gniło.ALE TO WIADOMO CO SIĘ Z TYM WIĄŻE. ja rsm dam tak około 2-3 dni przed ociepleniem.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#37 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:06

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Tak jak mówisz od rolnika kupi za 30 gr a sprzeda za 1,50 zł a potem ludzie w iastach narzekają ze drogo .. od rolnika nie jest drogo tylo posrdnik zarabia na tym pieniądze ... a jebniet..... unia chce obnizyc zawarsosc bioestrów w biopaliwie z 10 % po 5 % bo zywnosc za droga .. nazwać tych z uni debile to za mało

#38 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 10 marzec 2013 - 10:54

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? w poniedziałek rozwiozłem obornik, zaorałem i tyle. dzisiaj 5 cm śniegu. z nawozem jeszcze czekam. woj. łódzkie

#39 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:07

Jak ktoś sadzi w tak zimną ziemie to musi się liczyć z tym ze ten kiełek ognije jak będzie zimno i mokro, a tym bardziej jak będzie mróz. także świat należy ale do roztropnych a nie głupich i chciwych, bo znając życie to sprzedadzą po kosztach tylko po to żeby wsadzić pekina za którego wezmą psie gów... jak w tym roku 30gr :lol: :lol: . w sumie to i dobrze bo ludzie (handlarze) na to czekają)- na ludzka głupotę. A takich jest wielu.Dodam ze czasy w których można było sprzedać warzywo w dobrej cenie już się skończyły bo coraz to więcej rolników przechodzi na warzywka. I jest tego coraz więcej też ze względu na np agrotechnikę, i uniezależnienie się od suszy. Jedyny możliwość na cenę to duża, duża ilość wody tak żeby gniło.ALE TO WIADOMO CO SIĘ Z TYM WIĄŻE. ja rsm dam tak około 2-3 dni przed ociepleniem.

Tak jak mówisz od rolnika kupi za 30 gr a sprzeda za 1,50 zł a potem ludzie w iastach narzekają ze drogo .. od rolnika nie jest drogo tylo posrdnik zarabia na tym pieniądze ... a jebniet..... unia chce obnizyc zawarsosc bioestrów w biopaliwie z 10 % po 5 % bo zywnosc za droga .. nazwać tych z uni debile to za mało

No u nas to akurat nie sadzą ani kapusty ani innych warzyw tylko sieją kukurydzę, nie zmienia to faktu że kopią ziemniaka na chama po to tylko żeby wykopać i pie... ą cenę innym.
Unia też leci w kulki i jest nie konsekwentna i puszcza ludzi z torbami nic sobie z tego nie robiąc. Ludzie wydali kasę na urządzenia do produkcji biopaliwa estrów itd i zostną na lodzie z dużymi długami i co teraz? Dobitny przykład biomasa energia odnawialna opał ze słomy i wszystko o kant d... rozbić nikt tego nie chce a ludzie zainwestowali zostli z niczym. Tak robi dobry gospodarz?

Edytowany przez magnum123, 10 marzec 2013 - 12:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:19

ZACZELISCIE JUZ PRACE POLOWE?? Tak robią Ci którzy chce wykonczyć konkurencje