Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 18:22

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Nie ma innego, ostojnik to to o czym piszesz. U mnie po odpaleniu momentalnie wchodzi na obroty. Na Twoim miejscu sprawdziłbym jednak drożność układu paliwowego, może jednak jakiś paproch siedzi gdzieś w wężyku przy jakiejś końcówce, śrubie (tam najczęściej się zatrzymują), w dalszej kolejności pompa zasilająca no i wtryskowa ale to już ostateczność - pompy wtryskowej wiadomo że nie sprawdzisz sam, zasilającą w ostateczności możesz wymienić - droga chyba nie jest. Turbina nie powinna wpływać na ruszanie z miejsca - za niskie obroty. Jak pompujesz ręczną pompką to normalnie zasysa i pcha paliwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Dzisiaj, 19:27
  •  

#22 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 21:28

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce a może mieć zamałom dawkę na pompie wtryskowej ustawioną jak pompuje pomocniczą paliwo daje lux

a ile twój pali na 1 h w orce albo na mtg

#23 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 22:52

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Jak dobrze idzie ręczną pompką to raczej układ paliwowy nigdzie przytkany nie jest, chyba że filtr główny (dokładny) ale pisałeś, że wymieniony. Jeśli chodzi o spalanie to mój pali niemało. Zbiornik(i) paliwa starczył na "zgruberowanie" 5 ha i na zaoranie 5 ha (gruber 2,6 i pług zagonowy 4x35, ale koło zabiera czyli 1,6m). Wychodzi około 15l/ha, wydaje mi się dużo ale część pól była szersza niż dłuższa tak więc zeszło mi się dość długo, na mth nie patrzyłem. Trudno mi coś więcej Ci doradzić, jeśli plomby na pompie nie ruszane to dawka powinna być dobra. Jak pompowałeś ręczną pompką to sprawdzałeś czy paliwo swobodnie przepływa przez filtr dokładny? Z tym ruszaniem to tak było od początku, czy stało się po jakimś czasie (nie wiem czy ciągnik masz od nowości czy kupiłeś używany)? Czy stało się to po jakiejś czynności naprawczej, serwisowej? Zakładam, że układ zasilania w powietrze masz drożny, no ale gdyby nie był to powinna zapalić się kontrolka zanieczyszczonego filtra.

#24 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 19 listopad 2013 - 20:49

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Ja miałem 1025,fakt ruszanie tym ciągnikiem z ładunkiem to porażka.Można spalić sprzęgło.Producent powinien coś z tym zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Dzisiaj, 19:27
  •  

#25 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 14:21

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce wymieniałem filtry wszystkie na nowe ten ostojnik też czyściłem
ja kupiłem go rok temu z 900 mtg miał już tak odrazu też myślałem że to filtry bo odpala przy -20%
blombe ma zerwaną temu pytałem o te śruby na pompie gdy są tam dwie nie wiem ktura jest od dawki
no i te obroty dopiero łapie po chwili dla tego stawiałem na walniete turbo
pytam o dawkę bo mi przez 11,5 godziny przy pługu 4x35 +brona ciężka wypalił 105 litrów a pole długie mało nawrotów
wydaje mi się że tymi śrubkami koś musiał bawić bo to chyba nie zawiele
kolega wyżej pisze żę to wada fabryczna ale na pusto można spalić sprzegło leka przesada słyszałem że przy obciążeniu 15 ton mają takie problemy a nie pusto jak ktoś mugł by pomuc to bardzo prosze poratujcie
mat też mtz 82 i nie ma takich problemów oprucz cieknących oleji nigdy tam nic nie robiłem dla tego też kupiłem pronara bo to dobre maszyny a tu niespodzianka pomocy!!!

#26 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 18:10

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Ja bym oddał pompę wtryskową do ustawienia i to powinno problem rozwiązać. pozdrawiam

#27 Share kiler

kiler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:44

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce andrzej-or@ mieliśmy podobnie w rasinie. Rozebraliśmy ile sie dało a w końcu zyszlo ze w jednym weżyku paliwowym był jakis paproch i blokowało dopływ paliwa. Wszystko było dobrze palił fajnie ale juz przy robocie nie miał mocy i strasznie sie dusił. Zobacz jak tam u CIebie z przewodami może to ten sam problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 27 grudzień 2013 - 01:49

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce jak chcesz się raz a dobrze pozbyć tego problemu:
Układ paliwowy do wykręcenia i przedmuchania.
pompa do regeneracji
koncówki wtrysku do wymiany.
dodatkowo zobaczy czy w dolocie nie masz oleju i czy wirnik nie jest luźny na turbinie

Dodaj odpowiedź