Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CrEAtivE82

CrEAtivE82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 00:00

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Dodany obrazek
wyżej schemat biegów: w/g producenta z instrukcji
Liczba biegów: w/g producenta
- przód
- tył
2x2x4=16
2x1x4=8

1, reduktor używany jest tyko przy postoju??
2, jak wygląda zmiana na wsteczny? czy tak: zatrzymanie zmiana na reduktorze i wio??
3, jak oceniacie ze stopniowanie tej skrzyni? w pracach polowych transporcie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Dzisiaj, 19:20
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 06:42

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce do transportu hmmmmmmmm cięzko ocenić bo trzeba wiedzieć jak ruszyć i najlepiej dobrać tak bieg pod górę by nie przerzucać :D tak wsteczny jak napisałeś zatrzymanie reduktor i wio

#3 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 marzec 2013 - 08:18

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Dla mnie ta skrzynia to kompletna porażka. Na najwyższej grupie nie da się ruszyć z większym ładunkiem a żeby zmienić bieg na reduktorze na wyższy trzeba się zatrzymać. U mnie jest kila pronarów i większość już robiła sprzęgło wiadomo z jakiej przyczyny. Ja jak wsiadłem pierwszy raz to nie mogłem się połapać w tych biegach.

#4 Share CrEAtivE82

CrEAtivE82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 09:18

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce co do pronarów to może będzie drugi w gospodarstwie (ok 60h) po 82a więc wiem jak to z nimi jest a interesuje mnie głównie jak spisuje się w pracach polowych??

#5 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 11:26

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce w polu bedzie szedl jak trzeba ale moim zdaniem skrzynia 14/4 jest najlepsza ...

#6 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 18:18

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Aczkolwiek w 14/4 tez nie jest idealna dwojka polbieg, ale nie jest taka porazka jak w 1025, majac 16t ladunku i 6t masy przyczep na miescie lepiej zwalniac przed sygnalizatorem hen by nie zatrzymac sie do zera ale ruszyc jest realne, idac proporcjonalnie do mocy, ciezko widze 1025A np. z 20t ladunku i ponad 8t masy przyczep. Tej jesieni jezdzilem NH z serii 5000, 90KM mial 23t ladunku mialem i prawie 9t przyczepy i ze skrzyzowania normalnie na 3 zakresie i pierwszego biegu gumsko palil pod sygnalizatorem.... w 1025A Grupe biegow "A" (foto w pierwszym poscie) tylko na postoju mozesz zmieniac... Tak samo nh mial zakres I, II, III biegow ktore tez tylko na postoju sie zmienia
Yyyy... pewnie ktos da mi popalic za te ladunki :-)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 marzec 2013 - 19:57

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Grupy chyba w każdym ciągniku można zmienić na postoju, przynajmniej tak jest w mechanicznych skrzyniach ale producent tak powinien ze stopniować skrzynie żeby można było ruszyć z największej grupy i większości ciągników tak jest.

#8 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:41

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce ja na 14/4 przy ciaganiu 20t schodze na 1 zakres i startuje od 2 , 3 potem szybkie przejscie na 2 zakres polbieg i 2 ,3 , 3+ , polbieg 4 i 4+ i nikt mi nie powie ze tak ciezko jest bo jest igla tylko wprawy trzeba nabrac.....dla mnie ta skrzynia jest najlepsza posrod tej slynnej 9 biegowej i tej z 1025 ...

#9 Share fikun1

fikun1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:25

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce No to mój 1025 jest chyba jakiś wyjątkowy bo normalnie można zmieniać grupy , czyli A w czasie jazdy. Oczywiście zgrzyta bo jest niezsynchronizowana, ale to tak samo jak zmiana biegów w 360 powoduje zgrzyty. Absolutnie żadnych problemów ze skrzynią nie miałem nie mówiąc już o sprzęgle. Pare razy ruszałem z najwyższej grupy i wtedy faktycznie można sprzęgło spalić. Ciągałem już 20t + 8 przyczepa i nie wyobrażam sobie sytuacji typu ruszanie pod górkę na niższych grupach, a po wyjeździe "na równe" zatrzymanie i start z najwyższej grupy od zera. Ja robię to w ten sposób, że ruszam pod górę z niższych, na równym rozpędzam ile się da, a potem bez większego pośpiechu (trzeba dać się dograć trybom) zmiana grupy a potem biegu z 4 na 1 i ogień

oczywiście nie jest to wygodna zmiana biegów, tak czy inaczej ze strony producenta wprowadzenie takiej skrzyni to porażka, ale trzeba sobie jakoś z tym radzić

Edytowany przez fikun1, 06 marzec 2013 - 21:27.

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 22:15

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Bo w tym ciągniku powinna być jeszcze trzecia wajha tylko od zmiany H i L :) W T25 z jedną dźwignią niektórzy dokładają drugą to może i tu dałoby się dołożyć trzecią...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Dzisiaj, 19:20
  •  

#11 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 17:59

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Witam ale to jest problem skrzyń 4 biegowych ,ja mam pronara 1221 all i też mam taką skrzynie 16/8 ale problemu z ruszaniem z miejsca niemam ,no fakt zetor proxima 100 ma wolniejszy pierwszy bieg ,ale ma dużo szybszy 4 bieg od 3-go przy więkrzym ładunku ciezko sie nim rozpedzić .W polu skrzynia pronara sprawuje się super.

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:04

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce tak, majac 130KM ta skrzynia bedzie OK ale majac troszke ponad 100 to jest problem

Ojciec jest nakrecony na zakup 1221A Ale z bratem odciagamy go od tego jak mozemy :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#13 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:53

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Ta skrzynia nawet przy 150 kucylach jest porażką 1 jest za szybka,do ruszania z ładunkiem.
Gdyby szło przełączyć w biegu reduktor .a tak trzeba się zatrzymać.To jest uciążliwe
w transporcie ulicznym.Teraz sa skrzynie 24/12 i jedynka jest wolniejsza.

#14 Share kazek26

kazek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 15:37

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce Witam
Mam 1025 i1221 wiem że skrzynia to prawdziwa porażka czy macie wiecej informacji o skrzyni 24/12 co to w ogóle jest czy ktoś ma taką i mógł by coś o niej powiedzieć

#15 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 10:12

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce KTOS TU PISAL ZE 14/4 JEST CIEZKA DO JAZDY .....WIEC DLA ZAINTERESOWANYCH POLECAM

#16 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 22 lipiec 2013 - 23:30

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce ja mam w pronarku 14/4 czyli 2 zakresy jeden po 4 biegi do przodu drugi po 3 za kresy do przodu + oczywiście zając i żółw z 15T ładunku oczywiście mówię tu że 15ton ciągnął traktor to w szybkim zakresie nie ma najmniejszego problemu z ruszaniem ( biegi synchronizowane )
zaczynam od :
żółw 2
zając 2
zając 3
żółw 4
i jak pójdzie to zając 4 :P

#17 Share TomaszekLub

TomaszekLub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 14:25

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce A no w praktyce jest ta,że kwestia przyzwyczajenia i wprawy po prostu.A i nie zgodzę się,ze tzw.czwórka jest lepsza od tzw.dziewiątki większy dobór biegów w polu co za tym idzie lepsze wykorzystanie motoru szczególnie tego słabszego w 82SA. Ja posiadam 4 nie narzekam(większa jednostka napędowa) popieram włączenie odpowiedniego biegu przed wzniesieniem dla nie wprawionych;-)Pozdrawiam.

Edytowany przez TomaszekLub, 08 wrzesień 2013 - 14:37.

#18 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 18:40

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce u mnie nie chce nawet ruszyć sam ciągnik bez przyczep z 1 na szosówkach
co jest tego przyczyną pomocy

#19 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 20:26

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce U mnie też miał ciężko ruszyć z najszybszej jedynki na pusto - przyczyną był zalepiony ostojnik, filtr główny chyba też (ale najbardziej ostojnik). Ogólnie to był "zasyfiony" cały układ paliwowy - raz zatkał się na wejścu do ostojnika, drugi raz kranik. Działo to się po zakupie - ciągnik używany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:57

Pronar 1025 a skrzynia biegów w praktyce?? jak to jest w praktyce ale wymieniłem już filtry i jest to samo a jeszcze dodam że po odpaleniu na obroty wchodzi dopiero po chwili a już nawet turbo wymieniłem a pali niby dobrze nawet w mrozy nie mam pojęcia co mu dolega a ten ostojnik to po prawej taki z siteczkiem w tej puszce na cztery śruby to czyściłem chyba że jest jakiś inny jak tak to gdzie

Dodaj odpowiedź