Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa po zmarłej osobie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sakuratorek

Sakuratorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:19

Dzierżawa po zmarłej osobie Mam pewną ofertę. Sąsiad chce oddać mi 4,5ha pola w dzierżawę prawie za darmo. Znaczy się jedynie płace podatek do gminy. Ale jest jeden haczyk. Właścicielami gruntów są Jego nie żyjące już Matka i Ciotka. Sąsiad i jego Córka są jedynymi spadkobiercami tych gruntów. I tutaj moje pytanie. Czy istnieje jakiś sposób aby zabezpieczyć się jakaś umowa?i jak sporządzić taka umowę, co powinna zawierać? Bo wiadomo jak to z sąsiadami, dzisiaj dobrze a jutro problemy. Starałem się opisać sytuacje najlepiej jak moglem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa po zmarłej osobie Dzisiaj, 19:23
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:23

Dzierżawa po zmarłej osobie a po co ci kwitek i tak na dopłaty wystawić możesz bez kwitka, a w takich sytuacjach to rok siejesz inny rok nie, jak już cos posiejesz to wygonić cię nie mają prawa, wiem wiem chciało by się jakis pakiecik na 5 lat ale to już chyba wasza indywidualna sprawa ale jesli ta osoba jest jedynym spadkobiercą to chyba może ci wystawić jakis kwit na tow końcu jeli gmina go ma obciążać podatkiem to jak jest podatek na tą osobę to i równie dobrze może ci dzierżawę napisać, a to jak tam mają z notariuszem to ustalone to ich sprawa

#3 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:40

Dzierżawa po zmarłej osobie JA tez dzierżawiłem od Sąsiad pole przez 3 lata i było ok w tym roku przyszedł; po pieniądze za podatek nie dałem bonie miałem chwilowo , przyszedł za miesiąc tez nie miałem i powiedział to ja będę sobie sam uprawiał . Na zimę zasiałem 2 letnia pszenice i nawę przenzyto . I z pole zeszłem bo nie miałem żadnej umowy . więc uważaj jak bierzesz coś be
z umowy .

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:48

Dzierżawa po zmarłej osobie No jak nawet za podatek nie chciałeś zapłacić, to miał racje ze zabrał. Trza się było dogadać.

Jak właściciele nie żyję to z tymi spatkobiercami można podpisać umowę. Bo to oni są teraz prawnymi właścicielami pola.To że spadek nie jest zrobiony to nie szkodzi. Oni płaca podatki i rozporządzają ziemią.

#5 Share Sakuratorek

Sakuratorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:01

Dzierżawa po zmarłej osobie Ferdek07 wole mieć kwitek, dzisiaj dobrze a jutro coś komuś odbije i będą problemy. No i w dodatku pola są kilka lat nie używane i troszkę zarosły. Trzeba sporo pracy włożyć zęby to doprowadzić do ładu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:13

Dzierżawa po zmarłej osobie http://regiodom.pl/d...gruntow-rolnych pierwszy z brzegu wzór umowy ;)

jak jest tam fragment umowy o wypowiedzeniu jej, warto dodać jakieś zastrzeżenie, że jak coś posiałeś, to może cię wywalić dopiero po zbiorze plonu, ew po wypłaceniu odszkodowania w równowartości poniesionych nakładów. warto się zabezpieczyć, masz rację, bez papierka nigdy nic nie wiadomo.

poprzeglądaj sobie umowy dzierżawy i wybierz coś. ogólnie nawet możecie sobie sami coś napisać.
papier to papier.

jak coś to pisz na pw, może będę mógł pomóc

Edytowany przez marcine, 05 marzec 2013 - 20:14.

norweskie-lesne.pl

#7 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:26

Dzierżawa po zmarłej osobie

No jak nawet za podatek nie chciałeś zapłacić, to miał racje ze zabrał. Trza się było dogadać.

Jak właściciele nie żyję to z tymi spatkobiercami można podpisać umowę. Bo to oni są teraz prawnymi właścicielami pola.To że spadek nie jest zrobiony to nie szkodzi. Oni płaca podatki i rozporządzają ziemią.

JA chciałem zapłacić tylko w innym terminie , próbowałem się dogadać z nim ale to nic nie skutkowało

#8 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:05

Dzierżawa po zmarłej osobie Spisać umowe dzierzawy ale niech podpisze sie i ojciec i córka. Była taka sytuacja u znajomego ze spadkobiercom sie odwidziało i chcieli odebrać dzierzawe ale ze była umowa nic nie zdziałali , nawet policja była wzywana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:31

Dzierżawa po zmarłej osobie Ja za dzierżawę to i 3 lata do przodu płace. Niestety ci co mają pole, sprzedać nie chcą ale kasę to od razu i parę lat do przodu chcą, i nie ważne skąd, ma być.