Sakuratorek

Dzierżawa po zmarłej osobie

Polecane posty

Sakuratorek    0

Mam pewną ofertę. Sąsiad chce oddać mi 4,5ha pola w dzierżawę prawie za darmo. Znaczy się jedynie płace podatek do gminy. Ale jest jeden haczyk. Właścicielami gruntów są Jego nie żyjące już Matka i Ciotka. Sąsiad i jego Córka są jedynymi spadkobiercami tych gruntów. I tutaj moje pytanie. Czy istnieje jakiś sposób aby zabezpieczyć się jakaś umowa?i jak sporządzić taka umowę, co powinna zawierać? Bo wiadomo jak to z sąsiadami, dzisiaj dobrze a jutro problemy. Starałem się opisać sytuacje najlepiej jak moglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a po co ci kwitek i tak na dopłaty wystawić możesz bez kwitka, a w takich sytuacjach to rok siejesz inny rok nie, jak już cos posiejesz to wygonić cię nie mają prawa, wiem wiem chciało by się jakis pakiecik na 5 lat ale to już chyba wasza indywidualna sprawa ale jesli ta osoba jest jedynym spadkobiercą to chyba może ci wystawić jakis kwit na tow końcu jeli gmina go ma obciążać podatkiem to jak jest podatek na tą osobę to i równie dobrze może ci dzierżawę napisać, a to jak tam mają z notariuszem to ustalone to ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

JA tez dzierżawiłem od Sąsiad pole przez 3 lata i było ok w tym roku przyszedł; po pieniądze za podatek nie dałem bonie miałem chwilowo , przyszedł za miesiąc tez nie miałem i powiedział to ja będę sobie sam uprawiał . Na zimę zasiałem 2 letnia pszenice i nawę przenzyto . I z pole zeszłem bo nie miałem żadnej umowy . więc uważaj jak bierzesz coś be

z umowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No jak nawet za podatek nie chciałeś zapłacić, to miał racje ze zabrał. Trza się było dogadać.

 

Jak właściciele nie żyję to z tymi spatkobiercami można podpisać umowę. Bo to oni są teraz prawnymi właścicielami pola.To że spadek nie jest zrobiony to nie szkodzi. Oni płaca podatki i rozporządzają ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sakuratorek    0

Ferdek07 wole mieć kwitek, dzisiaj dobrze a jutro coś komuś odbije i będą problemy. No i w dodatku pola są kilka lat nie używane i troszkę zarosły. Trzeba sporo pracy włożyć zęby to doprowadzić do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

http://regiodom.pl/d...gruntow-rolnych pierwszy z brzegu wzór umowy ;)

 

jak jest tam fragment umowy o wypowiedzeniu jej, warto dodać jakieś zastrzeżenie, że jak coś posiałeś, to może cię wywalić dopiero po zbiorze plonu, ew po wypłaceniu odszkodowania w równowartości poniesionych nakładów. warto się zabezpieczyć, masz rację, bez papierka nigdy nic nie wiadomo.

 

poprzeglądaj sobie umowy dzierżawy i wybierz coś. ogólnie nawet możecie sobie sami coś napisać.

papier to papier.

 

jak coś to pisz na pw, może będę mógł pomóc

Edytowano przez marcine

norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

No jak nawet za podatek nie chciałeś zapłacić, to miał racje ze zabrał. Trza się było dogadać.

 

Jak właściciele nie żyję to z tymi spatkobiercami można podpisać umowę. Bo to oni są teraz prawnymi właścicielami pola.To że spadek nie jest zrobiony to nie szkodzi. Oni płaca podatki i rozporządzają ziemią.

 

 

JA chciałem zapłacić tylko w innym terminie , próbowałem się dogadać z nim ale to nic nie skutkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spisać umowe dzierzawy ale niech podpisze sie i ojciec i córka. Była taka sytuacja u znajomego ze spadkobiercom sie odwidziało i chcieli odebrać dzierzawe ale ze była umowa nic nie zdziałali , nawet policja była wzywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja za dzierżawę to i 3 lata do przodu płace. Niestety ci co mają pole, sprzedać nie chcą ale kasę to od razu i parę lat do przodu chcą, i nie ważne skąd, ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Rok temu podpisałem umowę dzierżawy z Urzędem gminy. Ziemia 6 klasa, w umowie napisane, że muszę użytkować rolniczo, w planie zagospodarowania użytki kopalne. Czynsz-równoważność  2q żyta, świadczenia publiczne po mojej stronie. W tym roku dostałem nakaz podatkowy na kwotę 1200zł/ha (naliczone jak od kopalin). 300 m dalej posiadam swoje pole podatek 0,00zł (6 klasa ziemi). I tu moje pytanie skoro ziemie mam użytkować rolniczo, czy maja prawo naliczać mi podatek jak do kopaliny? Zainwestowałem trochę w tą ziemię, pole było zaperzone, nawożenie itd. i szkoda rozwiązywać umowę, ale na taki podatek mnie nie stać.
    • Przez tatiati
      Witam! Niedługo mam podpisać umowę dzierżawy. Mój tata chce przejść na emeryturę, więc chce mi oddać ziemię w dzierżawę. Umowę wypisywała matka, ziemia jest na tatę to ona zajmuje się 'papierologią' w domu. Byliśmy już w KRUS ale brakowało nam jednego dokumentu, więc jeszcze nie oddaliśmy wniosku. W międzyczasie wynikła inna sprawa. W umowie wykluczona jest działka, na której stoi dom. Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi ale pani w KRUSie była baaaaardzo zdziwiona, że ta jedna działka jest wykluczona. Zasiało to we mnie ziarno niepewności, zwłaszcza że specjalnie musieliśmy się wracać do gminy, żeby znów wyliczyli przeliczeniowe bo w takim wypadku się zmieniło. Tata ciągle zapewnia mnie, że to ja będę tam mieszkał i zajmował się wszystkim ale wiem, że matka nie jest temu przychylna i bardziej widziałaby tam moją siostrę. Chciałbym wiedzieć czym skutkuje wykluczenie tej jednej działki, bo domyślam się że matka nie odpisała jej bez powodu ale nie chce mi powiedzieć jaki jest ten powód, twierdząc że to tata to wymyślił, tymczasem ojciec nic o tym nie wie. Nie chcę być związany umową jeśli potem to siostra miałaby się wszystkim zajmować (w takim wypadku niech wydzierżawią ziemię siostrze a nie mnie). Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale chciałbym dać ziemie w dzierżawę co mógłbym z tego uzyskać jeśli mam 12h 3-4 klasa tylko zboża były siane ziemia nie wyjałowiona itd. czy otrzymałbym więcej jeśli np. miałbym studnie głębinową i dogadał bym się z jakimś ogrodnikiem lub tym od drzewek woj.wielkopolskie
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj