jezyk

Nie działa obrotomierz mruga stop i piszczy alarm Renault 95-14

Polecane posty

Renault85-15TX    190

O widzisz to jednak przyczyna może tkwić przy pompie. Obroty miałem na prawdę  2800-3000 jak kupiłem ale może faktycznie to przekłamanie było licznika. 
Jak zmieniałem linkę ustawiłem obroty przy odpalaniu tak na 800 tymi śrubami regulującymi co są na lince. Im bardziej wykręcałem linkę w stronę kabiny tym bardziej rosły, a wkręcając malały więc ustawiłem sobie tak na 800 obr/min ale nic nie regulowałem na pompie po wymianie linki i być może dlatego jest tak źle z tymi obrotami.  

A jeśli obroty wzrosną po pociągnięciu tej dźwigienki to czym wtedy ustawić żeby tak pozostały? Sorry za tyle pytań ale mechanika pompy to nie moja mocna strona  <_<.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Obroty biegu jałowego, które ustawiłeś są do przyjęcia, jednakże nie ustawia się ich naciągiem linki tylko ogranicznikiem znajdującym się za dźwignią gazu od strony silnika. Podobnie jeśli chodzi o obroty max jest odpowiednia regulacja za pomocą ogranicznika. Obydwa ograniczniki są zabezpieczone i powinny posiadać plomby. Jeśli nie dokonywałeś regulacji na pompie poprzez te ograniczniki to pozostaw je w spokoju.

Proponowałbym pozostawienie obrotów biegu jałowego na obecnym poziomie lub podwyższenie do 825 obr/min. Natomiast skupiłbym się na odpowiednim naciągnięciu linki (jeśli się uda) tak, aby uzyskać obroty max 2350 obr/min bez jakichkolwiek zmian ogranicznika (pod warunkiem, że ogranicznik posiada zabezpieczenie i plombę).

 

Dla ułatwienia dodaję zdjęcie pompy z zaznaczonymi miejscami regulacji.

post-81345-0-06006400-1458420009_thumb.jpg

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A więc tak, na tych ograniczeniach nie ma już plomby i z tego co sobie przypominam wymieniłem lekko tą śrubę od obrotów max. Dzięki bardzo za rozpisanie tak szczegółowo i wyjaśnienie. W poniedziałek zajrzę i zobaczę dokładnie co i jak.
Kolega mi podsunął pewien pomysł ze brudy filtr może też też dawać objawy mniejszych obrotów które nie mogą dojść do max. Co o tym sądzisz?

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli wymieniałeś śrubę od obrotów maksymalnych to "po ptokach" - trudno będzie ustawić prawidłowe obroty (w Twoim przypadku bez stołu probierczego raczej niewykonalne, gdyż nie wiemy do końca, czy obrotomierz działa prawidłowo, czy nie).

Jeśli wykręcałeś ją to z pewnością pozostały nań ślady - należałoby wrócić do stanu poprzedniego. Zmiana obrotów max (w znaczeniu podwyższenia ich) do 3000 obr/min nie jest dobrym posunięciem ani dla silnika, ani dla samej pompy.

 

A tak na marginesie obroty maksymalne na poziomie 2400 obr/min są do przyjęcia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To znaczy ja tą śrubę od ogranicznika obrotów max lekko wykrecilem tylko nie pamiętam ile obrotów teraz, spróbuję wrócić do poprzedniej jej położenia. A co sądzisz o tym filtrze u góry w poście wspomniałem o tym.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Chodzi o filtr paliwa, czy o filtr w pompce zasilającej (ręcznej), czy filterek nylonowy w pompie wtryskowej? Możliwe, ale musiałyby być mocno zanieczyszczone, aby dać taki efekt. Jest ich trzy i każdy powinien być czysty, to podstawa.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Aż 3?! No to mnie kolego pocieszyłeś, nawet o tym nie wiedziałem że jest ich aż 3. Wymieniam tylko ten główny filtr paliwowy ale on tez już był wymieniany z rok temu. To może szukanie przyczyny zacząć od wymiany filtrów a później poprawnego ustawienia tej linki. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wymienia się tylko ten jeden paliwowy raz w roku podczas wymiany oleju. Jeśli lejemy czysty, sprawdzony ON i filtr jest czysty można wymianę przesunąć o kolejny rok. Dwa pozostałe trzeba przeczyścić i wypłukać w czystym ON. Pisałem o czyszczeniu filtra w pompie wtryskowej w innych tematach, m.in. tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61215-renault-110-54/page-12 post #22; oraz tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87529-ci%C4%85gnik-renault-13314-przeciek-pompy-wtryskowej/page-2

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzięki kolego za cenne informacje, jutro się za to wezmę i zobaczę co i jak dokładnie, wymienię filtr główny oraz przeczyszczę te filterki. Oraz wkręcę tą śrubkę którą oznaczyłeś na zdjęciu "ogranicznik", u mnie jest trochę inaczej ale wrócę do poprzednich ustawień widać ile ją wykręciłem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam ponownie, po wymianie filtru i przeczyszczeniu tych filterków ciągnik jak by dynamiczniej wchodził na obroty. Teraz sprawa tych ustawień obrotów jałowych dokonałem ich za pomocą tej śrubki co mówiłeś linkę naciągnąłem żeby nie miała luzu obroty sięgają 2200 - 2300obr/min (ale pewnie licznik przekłamuje bo jakoś różnie to wskazuje raz mniej raz więcej) . Ale mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie AlaCapone iż pedał gazu nożnego nie dochodzi mi do końca bo nie pozwala na to ogranicznik przy pompie. Czy mogę go wykręcić tyle żeby pedał doszedł do podłogi czy jest to jednak nie potrzebne i pozostawić w obecnym stanie? Dodam że rączka gazu w tym wypadku dochodzi lekko za połowę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ten ogranicznik przy pompie pozostaw w obecnym stanie. (przestawiłeś go tak, jak był fabrycznie). Pedał gazu nożnego także powinien mieć ogranicznik w kabinie oraz jest jeszcze jeden pośredni przed kabiną.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No na razie nic nie ruszałem, został tak jak był od początku ten ogranicznik przy pompie. W kabinie też jest ale pedał nawet do niego nie dochodzi gdyż wcześniej go zablokuje ten ogranicznik przy pompie. Brak tak mniej więcej 2cm żeby pedał dotknął podłogi. 
 

A tak jeszcze zapytam nie da się jakoś tej śrubki od ogranicznika obrotów max ustawić powiedzmy na ilość gwintów czy mogły być różne długości tego ustawienia. Wydaje mi się że ktoś już wcześniej nią kręcił. Niby wróciłem do tych ustawień co była ale 100% pewności nie mam gdyż widać że ktoś jeszcze kręcił tym przede mną i teraz jest ciężko wrócić do oryginalnych ustawień. 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie będę zagłębiał się w temat zbyt daleko, na dzień dzisiejszy niech wystarczy Ci, że najważniejszy jest ten ogranicznik przy pompie wtryskowej - to on powinien ograniczać obroty maksymalne na 2350 obr/min - to główne jego zadanie!

 

Wewnątrz pompy wtryskowej pod dekielkiem jest sprężyna, poprzez jej zamocowanie w różnych otworach można zmieniać wpływ pedału gazu na przyrost obrotów silnika (jest 9 możliwości zapięcia sprężyny). Przepięcie jej w inny otwór niż fabrycznie zmieni proporcje wciśnięcia pedału gazu na niższe (tzn. można zrobić tak, że wciśnięcie pedału gazu do oporu spowoduje wzrost obrotów silnika tylko do 1600 obr/min). Takie zabawy przez nieodpowiednie osoby mogą w skrajnym przypadku doprowadzić do zniszczenia silnika, dlatego nie zachęcam do eksperymentowania. Wyłącznie dla uprawnionych osób. Poniekąd istnieje właśnie ten luz pod pedałem gazu, aby można było zmieniać wpływ naciśnięcia pedału gazu na przyrost obrotów, tzn. jest możliwość indywidualnego ustawienia  gazu pod daną osobę. Łopatologicznie: jeśli ktoś nie ma wyczucia w nodze można ten skok wydłużyć.

 

Nie widziałem i nie słyszałem dźwięku silnika, dlatego nie mam pojęcia tak naprawdę jakie są rzeczywiste max obroty silnika, jednakże lepiej byłoby gdyby miał niższe niż, żeby pracował powyżej obrotów max przewidzianych przez producenta. Oczywiście chwilowe "przegięcia" z obrotami nie mają tak negatywnego wpływu, niemniej dłuższa praca już znacząco może wpłynąć na jego trwałość.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzięki wielkie jeszcze raz kolego i sorry za tyle pytań, które pewnie dla Ciebie są banalne.
Zauważyłem że jest kilka śladów na tym ograniczniku i przez to nie mam pewności jak dokładnie było to ustawione. Ale jeśli twierdzisz że lepsze obroty niższe niż za wysokie wkręce ten ogranicznik do ostatniego śladu na gwincie, najlepiej jak by działał poprawnie obrotomierz wtedy by była pewność jak go ustawić do obrotów tych 2300. Ale nic trudno jutro wkręce ta skrzynkę jeszcze pod ostatni gwint widoczny jako użyty. Jeszcze raz Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Proszę bardzo.

Właśnie, cała sprawa rozbija się o ten obrotomierz i jego "wątpliwe" wskazania.

 

Najlepszym wyjściem z tej patowej sytuacji byłoby ustawienie obrotów pompy wtryskowej przez pompiarza na stole probierczym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To by było najlepsze rozwiązanie, ale trochę mi się nie chce jej całej wyciągać. Wrócę tak jak mówiłem do ostatniego gwintu który widać że był użyty i tak zostawię jak 3 lata chodził w podobnym położeniu to i teraz niech tak na razie zostanie. 
Dzięki jeszcze raz  ;) pozdrawiam. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj