Polecane posty

janosik32    0

Witam Towarzystwo.

Pytanie do Was, kto stosuje i z jakimi efektami w/w środki do upłynniania gnojowicy(bydlęcej)? Kożuch też jest powodem do ich stosowania. Czy coś w ogóle działa? Zastanawiam się nad tym, czy coś wlać aby toto sfermentowało, miało "lepszy" zapach, nie miało (w miarę) kożucha i było lepiej przyswajalne dla roślin.

Ktoś może coś polecić lub odradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Mikser też jest. I na tzw. kożuch pomaga częściowo. Zbiornik jest podziemny ok 250m3 i cieżko jest.

A chodzi też o poprawę właściwości gnojowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Dodane zostały bakterie firmy Biosan. Wizualnie gnojowica wygląda inaczej. Taka jakby "pulchna". Trochę przyhamowała działanie bakterii zima. Dopiero teraz coś widać, że ruszyło. Bakterie zapodane około 10 marca i miała być już wiosna a tu jeszcze bity miesiąc zimy był. Podamy drugą dawkę i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gdzie to kupiłeś i ile kosztuje

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

ja stosuje EMY greenland też dużo pomagają w zbiorniku nie czuć amoniaku i siarkowodoru kiedyś nawet go czyścilem więc trzeba bylo wejść do srodka i nie bylo problemu zadnego z oddychaniem co przed poczatkiem stosowania wykrecalo kiedy sie nachylilem nad wejsciem ale dodaje regularnie


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Masz "pełną" gnojowicę ze wszystkim, czy tylko samo wodniste?

To ile kapsułek rocznie zużywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

schodzi w sensie rolnicy kupują ode mnie ten preparat na problemy z gnojowicą jak tworzy się kożuch.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Colti
      Witam wszystkich SERDECZNIE
      mam problem mam pompe do gnojowicy
      model taki http://pompysanok.pl/opis/id,190981/from,nokaut/
      mianowicie pompa jest wyczyszczona elektryka jest wporządku lecz leżała po ostatnim pompowaniu z 2-3 miesiące i teraz wogule nie działa wcześniej nie miałem takich problemów
      poprostu czyściłem przed pompowaniem szamba i wszystko było ok
      pomocy szambo pełne a ja nie mam jak wypompować szamba a pompa kosztowała pare lat temu około 1 tyś teraz niestać mnie na nową...
    • Przez kot090
      Witam. Jestem na etapie planowania nowej chlewni na 120 loch. Jednym z nurtujących pytań jest sprawa przechowywania gnojowicy.
      Jaki sposób polecacie: budowę oddzielnego zbiornika na gnojowicę czy przechowywanie gnojowicy w głębokich wannach pod chlewnią? Słyszałem o systemie budowy głębokich wanien pod chlewnią, bez mieszadeł, bezpośrednio z których wypompowuje się  gnojowicę szambowozem. 
       
      Jakie są wasze opinie i doświadczenia?
    • Przez kamil100691
      Czy ktoś z Was stosował te bakterie? Jakie efekty? Dość dobra jest ich cena jednak duże wiaderka i zastanawiam się czy je kupić...🤔
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj