Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:10

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Witam. Dzisiaj próbowałem przymierzyć mój agregat który będzie pracował przy uprawie ścierniska oraz po orce z siewnikiem Famarolu. Zaczepienie było trochę pracochłonne.

Najpierw musiałem zaczepy agregatu przestawić z zewnątrz do wewnątrz, gdyż były zdecydowanie za szeroko. Zresztą dalej jest i siewnik może mi spaść. Myślałem żeby pokombinować z podkładkami - zda to egzamin ?

Potem całkowicie odkręciłem łapki od agregatu, żeby zaczepić, nie udało się zaczepić przy skręconych - koła siewnika czepiały jakoś o wał. Jest możliwość tak jakby ustawienia tych łapek pod kątem, co powoduje że dół siewnika się trochę odsunie - myślę że to powinno pomóc.

W powietrzu jak był siewnik lepiej to wyglądało, jak opuszczałem siewnik na hydropaku to się przesunęło - kiepsko to wygląda.

Na zdjęciach widać że mocowanie jest też niezabezpieczone, nie dało się tego zrobić bo przeszkadza rama siewnika.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Wydaje się że siewnik jest za blisko wału.
Przepraszam że ostatnie nie obrócone - na kompie obróciłem za to na serwerze coś nie wyszło to.

Chciałbym, aby osoby posiadające taki agregat agromaszu lub którejś z bliźniaczych firm podzieliły się swoimi "wrażeniami", jak rozwiązały by moje problemy w związku z powyższymi problemami. Jutro będę dalej kombinował, może sam do czegoś dojdę, ale proszę o wasze wszelkie pomysły, rozwiązania. Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Dzisiaj, 22:13
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:25

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Mocowanie od siewnika najlepiej odciąć ,ustawić od czoła ramy siewnika aby pasowało na sprzęg i zespawać.Wtedy powinno oddalić siewnik i pasować na zabezpieczenia :)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:33

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Myślałem nad jakimiś mniej radykalnymi pomysłami :ph34r:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:34

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Przełóż uchwyty z lewej na prawo i odwrotnie to będzie węziej i masz w nich jeszcze otwory którymi możesz odsunąć siewnik.

#5 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 marzec 2013 - 18:46

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol dokładnie kolega ptaszyna ma racje najlepiej tak
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#6 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:50

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Z zamianą tych uchwytów jeden z forumowiczów podsunął mi już pomysł na PW i myślę że to będzie strzał w dziesiątkę, a przynajmniej będzie można jeździć bez obawy że siewnik odleci. Tak, wiem o tych otworach, jutro się z tym pobawię i dam znać co uzyskałem.

#7 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:06

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Moim zdaniem masz jeszcze za długi łącznik górny, bo jak byś go mocniej skręcił to koła siewnika bedą dalej od wału. Jak przełożysz ramie z prawego na lewe i odwrotnie to bedziesz musiął zaczepy spowrotem załozyć z wewnątrz na zewnatrz.

#8 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:19

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Taki łącznik dostałem z agregatem, ale w ostateczności jak nie będzie innego ratunku dostanie pewnie nowy łącznik. Za bardzo skracać też nie można, siewnik też musi być w miarę w pionie.

Korzystając z okazji wypowiem się trochę nt. dilera - Roltech Kielce oraz producenta - Agro Masz

Agregat przyjechał do mnie z wgięciem ramy - nie wpływa to na pracę, tylko na wygląd, ale pokazując znajomemu NOWY agregat zobaczy on niezbyt ładne wgięcie - trochę wstyd, no ale. Trochę się nie chce napierzać młotkiem w nowy agregat. Pokażę wam jutro czy pojutrze fotkę tego.

Z agregatem dostałem łącznik do hydropaka - bez jednego bolca, ale to już może być wpadka producenta.

Na agregacie nie ma żadnej tabliczki informacyjnej, mają ponoć przysłać jakąś naklejkę.

Takie niedopracowane trochę to wszystko.

Edytowany przez Grzybekk, 05 marzec 2013 - 19:30.

#9 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:43

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Tabliczki informacyjnej nie ma,gdyż zapewne maszyna została sprzedana bez podatku vat i dla dealera lepiej bo taniej a dla Cb normalna cena.Taki mały szacher -macher bez korzyści dla Cb :mellow:
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#10 Share beys

beys

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 22:18

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Jaka szerokość i jakim ciągnikiem będziesz z tym zestawem pracował?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 12:56

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol 3m, Ursus 1634 będzie z tym latał, nie wiem czy będziemy siać tym zestawem, zależy jak się sprawdzi, kupiliśmy go głównie do uprawy ściernisk. W moich zdjęciach mam ten zestaw podczepiony do 914.

@ Mały up.

Zaczepy zamieniłem tak, jak mi radziliście - jest teraz idealnie, siewnik jest sztywny, nie ma mowy o przesunięciu.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Zaczepy oddaliłem też regulacją - tam gdzie są 3 dziurki na śrubę. Oddaliło to trochę koła siewnika od wału. To rodzi kolejny problem :D Zobaczcie jakie są odległości między kołami a wałem - pierwszy rysunek lewa strona, drugi - prawa strona. Czyżby bolczyki przy siewniku były powyginane ? Czy konstrukcja agregatu krzywa? :D

LEWA

Dodany obrazek

PRAWA

Dodany obrazek

Kolejna rzecz: siewnik przy podczepianiu musiałem podnieść lewarkiem, tak, żeby łapy hydropaku złapały bolczyki siewnika. Było to całkiem wysoko. Wydaje się że łapy hydropaku (same końcówki) powinny być dłuższe, bo gdybym uprawiał bardzo płytko, to koło siewnika nie dotykało by nawet ziemi. Wy też musicie mieć tak wysoko siewnik żeby zaczepić go do hydropaku ?

Agregat stoi na ziemi, hydropak na max opuszczony.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

A tutaj bonus : "fabryczne" wgięcie.

Dodany obrazek

Edytowany przez Grzybekk, 06 marzec 2013 - 17:49.

#12 Share mateusz25

mateusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 06 marzec 2013 - 19:50

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Ja też mam agragat agro-maszu ale bierny, podczas podczepiania agragatu do siewnika nie podosiłem go tylko uniosłem belkę w siewniku bo jest pływająca i ustawiłem odpowiednio otwory w agragacie ale gdy podniosłem siewnik to okazało się zę ramiona są nierówno to w ten jeden uchwyt wbiliśmy kawałek drewna żeby się wyrónało i jest ok, ale u ciebie według mnie powinny być dłóższe mocowania.... ja bym zgłosił reklamację, nowy sprzęt a taka wpadka, to wgniecenie to najprawdopodobniej w czasie transportu, dzwoń do dealera i niech coś z tym zrobi :)

#13 Share remiczek

remiczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:18

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Jeśli chodzi o AGRO MASZ to wydaje mi sie że jest normalną sprawą tkie niedociągnięcia i wpadki. Moj kuzyn kupił w tamtym roku agregat uprawowy bierny z hydropakiem, wydokośc siewnika jest w porządku ale za to węże nie były skręcone . Ręką je dokręciłe. Jesienią 2012 kupiła u nich też pług 4 obr. Pierwsza próba w polu i szybki powrót do domu, okazało się że były źle ustawione korpusy do szerokości lemieszy i pług futrował. Nie chce robi anty reklamy, bo maszyny nie są najgorsze, ale przy ich odbiorze trzeba uważnie je obejrzec.

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:57

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Rozstaw dolnych zaczepów w TUZ kat II powinien wynosić ok 82,5cm +- 1,5cm wg tabeli niżej podanej. Sprawdź czy w siewniku jest nieprawidłowy rozstaw czy w hydropaku, wtedy będziesz wiedział do kogo kierować żale.
Dodany obrazek

Edytowany przez kris14, 07 marzec 2013 - 22:58.

#15 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 16:38

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol kris14, dzięki za tabelkę, ale nie za bardzo wiem jak ją odnieść do mojego problemu.

edit:

Tak jeszcze raz przeanalizowałem Twoją podpowiedź i musze stwierdzić że do tego doszedłem (za pomocą forumowiczów - dzięki) przez zamianę lewy-prawy.

Chyba że nie ogarnąłem jakiejś głębszej myśli.

Edytowany przez Grzybekk, 08 marzec 2013 - 18:45.

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:51

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Ja później się zoriętowowałem że problem rozwiązany, po napisaniu posta :P ale niech zostanie dla potomnych :)

#17 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:09

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol
Grzybekk a wał jest prosty? Bo widziałem pare tych maszyn i wszystkie miały krzywe wały.Nasz packer też nie jest idealnie prosty.

#18 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:58

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Jak to sprawdzić ? Zmierzyć jego średnicę po obu stronach ?

#19 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:13

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Po prostu zakrec lekko wałem i jezeli będzie za kazdym razem zatrzymywał się w tym samym miejscu to nie jest prosty,jak za kazdym razem zatrzymuje się w innym miejscu to ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:21

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol Hah, że nie wpadłem na to :) No to jest krzywy, jak się bawiłem to się zatrzymywał w jednym miejscu. Ale nie wydaje mi się żeby to była aż taka różnica na krańcach wału.

Dodaj odpowiedź