Maciej999

Pszczola murarka zapylanie

Polecane posty

Mariuszczs    23

Lepiej zorganizuj miejsce dla pszczelarza którego zaproś żeby postawił pszczoły. Musisz z nim uzgodnić tak żeby w razie oprysków pszczół mu nie wytruć.Trzeba się powoli przyzwyczajać że będzie trzeba płacić pszczelarzom za stawianie uli w wymagających tego uprawach. Trzmiele dużo szybciej zapylają ale niestety został ich tylko ułamek. Co do murarki to nie wiem ale warto kupić i hodować chociaż z tego powodu że owadów zapylających ubywa. Przy sadzie wiśniowym ponad 3000 sztuk samic na hektar, przy rzepaku pewnie już dziesiątki tysięcy sztuk

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=murarka+ogrodowa

Edytowano przez Mariuszczs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Murarek nie musisz kupować. Same się zalęgną, byleby miały gdzie. Murarkom potrzebne są puste łodygi roślin, trzmielom domki o wymiarach ok. 13x13x13 cm z otworem 2 cm i sianem w środku. Informacje te znalazłem na stronach poświęconych ogrodom i pszczołom. :)

Trzmiele są nieco bardziej wydajne w zapylaniu niż pszczoły miodne.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Trzmiel zapyla kilkakrotnie szybciej niż pszczoła. Ale......... Jeden dobry postawiony ul to tak min 20 000 pszczół wylatujacych i latających w koło w te w we wte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Ostatnio trafiłem na artykuł, w którym było o sztucznej pszczole. Jacyś naukowcy ją budują i ponoć ma się zachowywać, jak prawdziwa. Nawet będzie działać w rojach. Trochę to przerażające, ale z drugiej strony może sporo problemów rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekAtroszko
      Podejmę współpracę z rolnikiem/ plantatorem na terenie województwa Zachodniopomorskiego.
      Interesują mnie takie uprawy jak gryka, gorczyca, nostrzyk, malina, facelia, fasola i inne..
      ​Dysponuję kilkudziesięciu-rodzinnymi pasiekami.

      Kontakt:
      jacek@atroszko.pl
      tel. 662039535

      Pozdrawiam,
      Jacek Atroszko
    • Przez Pszczelarz123
      Witam.

       

      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.

      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.

      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,LIPA.

      Mogę postawić ok. 200 szt uli.

      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.

      Szukam miejsc w województwach:LUBELSKIM, PODKARPACKIM,ŚWIĘTOKRZYSKIM.

       

      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.

      Wiadomość prywatna lub mail: mebi@o2.pl
       
    • Przez mlodypszczelarz
      Witam, jestem młodym pszczelarzem z okolic pomiędzy Dolnośląskiem i Wielkopolską. Bardzo chętnie nawiąże współprace z rolnikami uprawiającymi rośliny miododajne (rzepak, gryka, facelia itd.). Narazie moja pasieka liczy tylko 8 uli, ale planuję jej powiększenie do około 30 w ciągu najbliższych 2 lat. Myślę, że korzyści są dwustronne - ja mam miejsce pożytkowe dla swoich pszczółek, a zainteresowany rolnik większy zbiór i troszkę dobrego miodu!:) Jeśli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt na forum w formie postu albo wiadomości prywatnej,
      dodatkowo jeśli ktoś z obecnych na forum wie o miejscach w których rosną rośliny nie będące zainteresowaniem rolników, ale miododajne to również byłbym bardzo wdzięczny za wiadomość
      pozdrawiam
      Dodam że okolice Wroclawia są mi niedalekie, ale rozważę też propozycje z dalszych miejsc
    • Przez kkrzysztof1963
      Witam,postawię 10 rodzin na uprawach miododajnych z bezpieczną miejscówką , Małopolska.
    • Przez kkrzysztof1963
      Witam, 10 rodzin województwo Małopolskie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj