Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 90 jak docierać?

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:06

Zetor Proxima 90 jak docierać? Witam, drodzy użytkownicy mam takie pytanie, mianowicie mam Zetora Proximę 90, zrobiłem nim już około 25 MTH, jak wiadomo muszę docierać go do 80-100. Póki co jedyne co robił to wywożenie obornika na pole(na kupę). Niedługo zaczną się prace wiosenne i w tym okresie można by go troszkę dotrzeć, więc moje pytanie co by było do niego odpowiednie? jakaś talerzówka, może prasa Sipma zwijka, pług trójka? pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 90 jak docierać? Dzisiaj, 17:28
  •  

#2 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 marzec 2013 - 22:19

Zetor Proxima 90 jak docierać? jak na wiosne to raczej siewnik do nawozów

#3 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2013 - 22:28

Zetor Proxima 90 jak docierać? A czy one nie są docierane fabrycznie na hamowni ?
Do prasowania jeszcze daleka droga, ale myślę że kolega dobrze mówi, ja lekkie prace to można siać nawoz, pryskać tylko trzeba by do niego opryskiwacz przystrajać. Ogólnie to może każdą prace robić, byle by mu nie dawać w kość :D

Wiem, że nic nie wiem.

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:30

Zetor Proxima 90 jak docierać? korde ja swoja 100 plus dalen na drugi dzien do uprawowo siewnego i chodzi jak w zegarku mozesz robic wszytko ale nie przeciazajac go ja oralem sialem robilem co sie tylko dalo tak mi na serwisie powiedzieli

#5 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:31

Zetor Proxima 90 jak docierać? ja ci powiem tak u mnie na dotarciu, to jeździł sobie na początku na pusto potem coś tam ciągnął na pole lekkiego, bronował na wolnym biegu i lekkie brony a potem kultywator, żniwa transport full, i orki.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#6 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:17

Zetor Proxima 90 jak docierać? Do normalnej roboty go a nie!!

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:21

Zetor Proxima 90 jak docierać? bieg niżej niż normalnie przecież słychać po silniku czy ma ciężko czy nie, nie za duzo obr tak max 2 ty obr i niski bieg i tak do pierszej wymiany oleju potem mozna normalnie a tak naprawde po 2giej wymianie oleju i około 700mtg bedzie dopiero dobrze dotarty :)

#8 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:23

Zetor Proxima 90 jak docierać? Moje dwie forterry pusciłem w orke po nie całych 50 mth. Silnik musi docierać sie pod obciązeniem. Uważaj żebyś nie przegrzał i codziennie trzeba sprawdzać stan oleju koniecznie!!. Rób nim wszystko to co masz w planie i nie omijaj ciężkich prac.

#9 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:23

Zetor Proxima 90 jak docierać? strata paliwa na to dotarty on juz prawie jest ja to juz na 3 mth orałem 4 obrotowymi FOLTERA 115 i nic jej sie nie stało i chodzi

#10 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2013 - 23:25

Zetor Proxima 90 jak docierać? Mozesz robic wszystko aby nie przeciązać silnika, moze to byc nawet orka bylebys jezdzil na mniejszym biegu i na srednich obrotach. Moja proxima 85 do 10 mth chodzila z beczkowozem 5tys l a potem po 10mth to scierniskowy i plug tyle ze mniejszym biegiem sie jezdzilo i nie wysokie obroty zeby ciezko nie mial ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:29

Zetor Proxima 90 jak docierać? zadnego jezdzenia na pusto i zostawiania go na całą noc na chodzie tak mu się krzywde robi. W 70 % są dotarte na hamowni. TYLKO CIĘZKA ROBOTA. Jak nie wieżysz popytaj fachowców( mechaników na serwisie itp)

#12 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 04 marzec 2013 - 23:56

Zetor Proxima 90 jak docierać? możesz nim robić wszystko tylko bieg niżej i nie przekraczaj 2 tyś obr. i będzie ok

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 07:19

Zetor Proxima 90 jak docierać?

zadnego jezdzenia na pusto i zostawiania go na całą noc na chodzie tak mu się krzywde robi. W 70 % są dotarte na hamowni. TYLKO CIĘZKA ROBOTA. Jak nie wieżysz popytaj fachowców( mechaników na serwisie itp)

akurat jak ja osobiscie mam pytać tych mechaników z serwisu to wolę zapytać na AF albo ojca zapytać ;)

#14 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 08:56

Zetor Proxima 90 jak docierać? moja proxima to tak od 10 mth to już chodziła w bronie wirnikowej.ogólnie możesz robić wszystko tylko bieg niżej i go mocno nie przeciążać

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 09:47

Zetor Proxima 90 jak docierać? Tyle w teorii, a w praktyce siądzie brat, siosra dziadek szfagier ojciec matka czy kto tam jeszcze inny popracować nowym ciagnikiem i ruszy w pole na max obr albo za niskich zapcha maszyne i będzie pchał tonę ziemi a ciągnik kitował czy zadusi z 3 razy traktor z turbem, to też nie fajnie ;)
ak juz powołujecie się na serwisantów to słyszałem teorię że zetory i pronary mozna przeciążyć, a sdf-y nie najwyżej spadnie z obrotów ale nie zadymi może stąd wynika plotka o oszukanych koniach w sdf-ach

#16 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 10:32

Zetor Proxima 90 jak docierać? docieranie to docieranie a nie oszczędzanie :D
już go przez 25 mth oszczędzałeś ;) teraz spokojnie możesz puszczać go do wszystkiego, tylko tak jak wyżej napisali - trzymaj się niskich obrotów i tyle. od 2200 uzyskujesz max moment obrotowy, więc i tak nie ma sensu ciągnąć go wyżej
norweskie-lesne.pl

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 10:57

Zetor Proxima 90 jak docierać? hehe oj docieranie to nie tylko silnik ale cały ciągnik staranne wkładanie biegów do końca wysprzęglanie, załączanie napędu i innych urządzeń to jest bardzo ważne, heh przypomniało mi się jak zajechałem umawiać się na przegląd a szef serwisu oburzony co tam pan masz za problemu drobnostki mi tu od rana klijent wydzwania wczoraj ciągnik zawieźlimy a dzis złamany na pół i chce na to gwarancji :lol:

#18 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 17:19

Zetor Proxima 90 jak docierać? ok dzieki za info, czyli jak podepne teraz do jakiegos malego kultywatora brony 5 badz do pluga 3 skibowego i nie bede go katowal tzn jezdzil nie za szybko to jak najbardziej wskazane?

#19 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2013 - 18:05

Zetor Proxima 90 jak docierać? Tak, to będzie dla niego najlepsze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:34

Zetor Proxima 90 jak docierać? Noi i nie zapominajcie o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie tzn klucz w łapy i macamy wszystkie sruby na kołach co 50mtg lub częsciej, oraz polecam posprawdzać wszystkie inne sruby również te łączące mosty napędy itd