Polecane posty

sylwekbarca2    147

Witam, drodzy użytkownicy mam takie pytanie, mianowicie mam Zetora Proximę 90, zrobiłem nim już około 25 MTH, jak wiadomo muszę docierać go do 80-100. Póki co jedyne co robił to wywożenie obornika na pole(na kupę). Niedługo zaczną się prace wiosenne i w tym okresie można by go troszkę dotrzeć, więc moje pytanie co by było do niego odpowiednie? jakaś talerzówka, może prasa Sipma zwijka, pług trójka? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

A czy one nie są docierane fabrycznie na hamowni ?

Do prasowania jeszcze daleka droga, ale myślę że kolega dobrze mówi, ja lekkie prace to można siać nawoz, pryskać tylko trzeba by do niego opryskiwacz przystrajać. Ogólnie to może każdą prace robić, byle by mu nie dawać w kość :D


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

korde ja swoja 100 plus dalen na drugi dzien do uprawowo siewnego i chodzi jak w zegarku mozesz robic wszytko ale nie przeciazajac go ja oralem sialem robilem co sie tylko dalo tak mi na serwisie powiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja ci powiem tak u mnie na dotarciu, to jeździł sobie na początku na pusto potem coś tam ciągnął na pole lekkiego, bronował na wolnym biegu i lekkie brony a potem kultywator, żniwa transport full, i orki.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bieg niżej niż normalnie przecież słychać po silniku czy ma ciężko czy nie, nie za duzo obr tak max 2 ty obr i niski bieg i tak do pierszej wymiany oleju potem mozna normalnie a tak naprawde po 2giej wymianie oleju i około 700mtg bedzie dopiero dobrze dotarty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

Moje dwie forterry pusciłem w orke po nie całych 50 mth. Silnik musi docierać sie pod obciązeniem. Uważaj żebyś nie przegrzał i codziennie trzeba sprawdzać stan oleju koniecznie!!. Rób nim wszystko to co masz w planie i nie omijaj ciężkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

strata paliwa na to dotarty on juz prawie jest ja to juz na 3 mth orałem 4 obrotowymi FOLTERA 115 i nic jej sie nie stało i chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Mozesz robic wszystko aby nie przeciązać silnika, moze to byc nawet orka bylebys jezdzil na mniejszym biegu i na srednich obrotach. Moja proxima 85 do 10 mth chodzila z beczkowozem 5tys l a potem po 10mth to scierniskowy i plug tyle ze mniejszym biegiem sie jezdzilo i nie wysokie obroty zeby ciezko nie mial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

zadnego jezdzenia na pusto i zostawiania go na całą noc na chodzie tak mu się krzywde robi. W 70 % są dotarte na hamowni. TYLKO CIĘZKA ROBOTA. Jak nie wieżysz popytaj fachowców( mechaników na serwisie itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zadnego jezdzenia na pusto i zostawiania go na całą noc na chodzie tak mu się krzywde robi. W 70 % są dotarte na hamowni. TYLKO CIĘZKA ROBOTA. Jak nie wieżysz popytaj fachowców( mechaników na serwisie itp)

akurat jak ja osobiscie mam pytać tych mechaników z serwisu to wolę zapytać na AF albo ojca zapytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

moja proxima to tak od 10 mth to już chodziła w bronie wirnikowej.ogólnie możesz robić wszystko tylko bieg niżej i go mocno nie przeciążać


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tyle w teorii, a w praktyce siądzie brat, siosra dziadek szfagier ojciec matka czy kto tam jeszcze inny popracować nowym ciagnikiem i ruszy w pole na max obr albo za niskich zapcha maszyne i będzie pchał tonę ziemi a ciągnik kitował czy zadusi z 3 razy traktor z turbem, to też nie fajnie ;)

ak juz powołujecie się na serwisantów to słyszałem teorię że zetory i pronary mozna przeciążyć, a sdf-y nie najwyżej spadnie z obrotów ale nie zadymi może stąd wynika plotka o oszukanych koniach w sdf-ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

docieranie to docieranie a nie oszczędzanie :D

już go przez 25 mth oszczędzałeś ;) teraz spokojnie możesz puszczać go do wszystkiego, tylko tak jak wyżej napisali - trzymaj się niskich obrotów i tyle. od 2200 uzyskujesz max moment obrotowy, więc i tak nie ma sensu ciągnąć go wyżej


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hehe oj docieranie to nie tylko silnik ale cały ciągnik staranne wkładanie biegów do końca wysprzęglanie, załączanie napędu i innych urządzeń to jest bardzo ważne, heh przypomniało mi się jak zajechałem umawiać się na przegląd a szef serwisu oburzony co tam pan masz za problemu drobnostki mi tu od rana klijent wydzwania wczoraj ciągnik zawieźlimy a dzis złamany na pół i chce na to gwarancji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

ok dzieki za info, czyli jak podepne teraz do jakiegos malego kultywatora brony 5 badz do pluga 3 skibowego i nie bede go katowal tzn jezdzil nie za szybko to jak najbardziej wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Noi i nie zapominajcie o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie tzn klucz w łapy i macamy wszystkie sruby na kołach co 50mtg lub częsciej, oraz polecam posprawdzać wszystkie inne sruby również te łączące mosty napędy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

dzieki wszystkim za info! jakby w polsce było tak jak na agrofoto to z gospodarek z 20 ha bymsy sobie kupowali nowe meśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj