Skocz do zawartości

Zdjęcie

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 20:33

A skąd wziąć tą śluzę powietrzną i jak ją zamontować? Proszę o dokładniejszy opis, zdjęcia. Co jest w tej śluzie powietrznej, że wydajność wzrasta 2-3 krotnie?

Wejdź w galerię wynalazki udoskonalenia. Sa tam zdjęcia i opis.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Dzisiaj, 03:28
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 20:40

Wszystko OK tylko że ten twój silos ma gdzieś 3 góra 4 m a nie 8 m ;) .Ciekawe czy wtedy ta twoja żmijka zda egzamin?

ma około 5m, żmijkę osmioetrową klade widlakiem na górę, w przyczepę sie zanurza i sypie
mam tylko dwa takie silosy i dla mnie to wystarczające jest ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 11:57

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja ja mam jakąs niemiecka dmuchawe pomalowałem i git sasiad ma znowu przerobioną z dmuchawy do siana ale jak widze przez płot nie bardzo mu sie to sprawdza
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#24 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 23:13

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Patrzyłem dmuchawy z POM Augustów i różnica w wydajności między zwykłą a taką z dozownikiem wynosi 0,5t/godz. To jest tyle co nic.

#25 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 15:22

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Sam nie wiedziałem do jakiego dać to tematu ale tu chyba najbardziej pasuje. Przypadkowo natrafiłem na ofertę sprzedaży takiej dmuchawy (do odśnieżania lotniska) http://www.amw.com.p..._photo_6158.pdf cena wywoławcza w przetargu to 1000 zł. I tak jak by dorobić rury do niej to by była dmuchawa tłocząca o dużej wydajności (chyba).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#26 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:39

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja To byś mógł 2 dmuchawy zasilać...
Widziałem jak taka dmuchawa pracuje tyle że o wiele większa, z wielką szczotą drucianą i doczepiona do ciągnika siodłowego. Każdą drobinkę piachu, błota usuwały z płyty a podmuch mie taki mały.
Jak się ustawiałem w kolejce do tankowania ze swoim Uralem 4320 to te szczotko dmuchawy tankowały ostatnie bo zawsze najdłużej. Nie dość że leje ze 400 litrów do baku tej szczoty to jeszcze do ciągnika siodłowego 600.

Ale taki sprzęt nawet jak nie potrzebuję, to bym kupił jak bym miał rezerwową gotówkę. To się opłaca, silnik założę się że zdrowy, troche złomu jest użytkowego. Sam silnik po wymontowaniu można upchnąć na allegro za 1500, a jak nie to łazika się zrobi. Wszystko się przyda.

#27 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 12 marzec 2009 - 02:21

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Robiłem taką dmuchawę do zboża i powiem wam ze jeśli policzyć czas pracy i cześć to nie bardzo się opłaca chociaż sama satysfakcja jest spora. Robiłem ją całkowicie od podstaw. Sam spawałem i wyważałem wirnik i całą resztę. Sporo przeróbek dokonałem zanim uzyskałem właściwy kształt tego "izektora".
W materiały typu blachy, wałek na oś itp zaopatrzyłem się na pobliskim złomowcu. Łożyska wraz z obudowami pochodzą z rozrzutnika. Silnik 5,5kv.

#28 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:28

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja A przerabiał ktoś w tym celu młocarnie lubelanke "lublinianke" czy jakoś tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 22:48

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Ja planuje zrobić dmuchawę tylko potrzebuje wymiary zwężki venturiego (inżektora)oraz jego odległosc od kosza zasypowego najlepsze było by zdjęcie z zwymiarowaną dmuchawą (od silnika do końca inżektora)

#30 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 13:23

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja witam
Mam pytanie do użytkowników dmuchawy z dozownikiem łopatkowym (taka jak ssąco tłocząca tylko ze z koszem do zasypu zboża)w jaki sposób reguluje się ilość zboża którą podaje dozownik do dmuchawy???
- czy jest ustawione fabrycznie max otwarcie ???
albo inaczej zadam pytanie ;) skąd mam wiedzieć ze dana wydajność dmuchawy to jest już 100% i nie można podawać więcej zboża dozownikiem????
ps. przerabiam zwykła dmuchawkę 7,5 kw i tego nie mogę rozkminic.......
pozdrawiam

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:56

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Między koszem a podajnikiem jest zasuwa moja z podajnikiem daje ok 12t bez ok 8t ale silnik 13kw

#32 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:06

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja a masz samorobke???
dozownik ustawie tak na 8 ton -sprawdze "na sucho" i zobacze czy dmuchawa da rade..........

#33 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 20:06

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja To nie za szybkie macie dmuchawy. Moja dmuchawa tłocząca z odrzutnikiem daje 18t/h ,wysokość 9m , silnik 7,5kw .Dwóch osiłków ręcznie nie zasypie jej, tylko kurzy się z pod niej niesamowicie.

#34 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 09:25

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja To jest polska stara dmuchawa z lat 70 fabryczna, jasno zielona.Ja kupiłem dwa lata temu ssąco tłocząca z Odolanowa, daje 10 t 15kw

#35 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 14 luty 2010 - 14:15

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Czy wie ktoś jak przerobić (o ile jest taka możliwość)dmuchawę tłoczącą na ssąco tłoczącą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 luty 2010 - 16:52

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Nie przerobisz, ja próbowałem, ssące mają ciśnieniowe wentylatory.

Dodaj odpowiedź