Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja

35 odpowiedzi na ten temat

#1 gieniu

gieniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 12:46

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja chce zbudować dmuchawę do zboża ale nie mam żadnego schematu zasady działania budowy takiej dmuchawy. byłbym bardzo wdzięczny za podanie odpowiedniego linku strony obojetnie jakiej informacji na ten temat ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Dzisiaj, 22:33
  •  

#2 kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5817 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 13:01

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Hmm, wg. mnie nie warto oszczędzać na takim sprzęcie, własna konstrukcja i brak dobrego wyważenia możę się źle skończyć.
  • 0

#3 wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1257 postów
  • 5170015

Napisany 16 grudzień 2007 - 13:21

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja a jak przerobić dmuchawę od siana do zborza??
  • 0

#4 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4434 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 13:23

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Właśnie ciekawy pomysł.Ile mogłoby kosztować zrobienie takiej dmuchawy??Tylko kwestia tego czy taka samoróbka chociaż(troche)wytrzyma. ;)
  • 0

#5 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 16 grudzień 2007 - 13:23

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Również się zgadzam...lepiej kupić oryginalną i być pewnym że nic się nie stanie... ;)

Znów aż tak drogie to dmuchawy do zboża nie są... :P

Zerknij tutaj... :P

http://www.allegro.p...m...4&country=1

POZDRAWIAM...
  • 0

#6 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9358 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 14:20

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja a jaka ma być?? tocząca czy ssąco-tłocząca??
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#7 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4434 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 14:33

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja Andrzej a czym sie one różnią?? ;)
  • 0

#8 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 16 grudzień 2007 - 15:45

Andrzej a czym sie one różnią?? :P

ja operowałem dmuchawą ssąco-tłoczącą :P
ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma ;)
a tłocząca to taka do której trzeba sypac zboże, co wiąze sie w większą pracochłonnośćą niż przy ssąco tłoczącej :D
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#9 Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 12348798

Napisany 16 grudzień 2007 - 15:50

chce zbudować dmuchawę do zboża ale nie mam żadnego schematu zasady działania budowy takiej dmuchawy. byłbym bardzo wdzięczny za podanie odpowiedniego linku strony obojetnie jakiej informacji na ten temat ;)

U mnie sąsiad używa tej do siana zdaje egzamin.
  • 0

#10 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:19

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja @ marcin 974
,,ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma'

To nie ma czym sie chwalić ;) .
U mnie dmuchawą tłoczącą 9 ton pszenicy w ok. 25 min do sliosu typu bin 8m wysokiego Silnik 11kw przy dmuchawie (fakt na styk) no i nie latam po przycepie z niczym tylko podnoszę przyczepę. No i żeby było śmieszniej made in stodoła. Wirnik tylko kupiony oryginał (kwestia wyważenia).
  • 0
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:57

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja @deer chciało Ci się ją robić??? ;)
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 16 grudzień 2007 - 18:33

@ marcin 974
,,ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma'

To nie ma czym sie chwalić ;) .
U mnie dmuchawą tłoczącą 9 ton pszenicy w ok. 25 min do sliosu typu bin 8m wysokiego Silnik 11kw przy dmuchawie (fakt na styk) no i nie latam po przycepie z niczym tylko podnoszę przyczepę. No i żeby było śmieszniej made in stodoła. Wirnik tylko kupiony oryginał (kwestia wyważenia).

no tak 11kw a 7,5kw to jest chyba róznica??
zmijką silos 10t (11t pszenicy wejdzie) to sypie się 25-30min -jak sie podstawi hl'ke ósemkę z metrowymi burtami to wszystko sie nie zmiesci :P
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#13 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 18:49

a jak przerobić dmuchawę od siana do zborza??

Dmuchawy starego typu (leżące ) nie wymagają wcale przeróbki. W nowej podając na wirnik będziesz miał jak zboże jak po śrutowniku, trzeba ją położyć zrobić iżektor i komorę wsypową. Ze stojących były chyba dwa typy, rozmiary i ta mniejsza byłby poreczniejsza.
  • 0

#14 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 19:05

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja taka od siana to wolno idzie bo ma duzy przekroj rur.walek ulozyskowany i wirnik to bys musial kupic-najlepie na zlomie u nas tego bylo kiedys pelno.zasypnik to mozesz z czegos pospawac lub skombinowac.rury plastikowe 160mm+kolanka.chyba trzebabyloby je uziemis bo sie elektryzuja
  • 0

#15 wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1257 postów
  • 5170015

Napisany 16 grudzień 2007 - 19:07

Dmuchawy starego typu (leżące ) nie wymagają wcale przeróbki. W nowej podając na wirnik będziesz miał jak zboże jak po śrutowniku, trzeba ją położyć zrobić iżektor i komorę wsypową. Ze stojących były chyba dwa typy, rozmiary i ta mniejsza byłby poreczniejsza.

co to jest ten "iżektor"??
  • 0

#16 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:49

co to jest ten "iżektor"??

Wejdź na stronę POM Augustów i zobacz dmuchawy, ta część pod zasypnikiem, zwężająca się a potem rozszerzająca jest eżektorem czy iżektorem. Powietrze w zwężcze zostaje sprężone i wychodząc z niej przy rozprężaniu znacznie przyśpiesza i w tym miejscu jest podawane zboże
  • 0

#17 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 23:18

no tak 11kw a 7,5kw to jest chyba róznica??
zmijką silos 10t (11t pszenicy wejdzie) to sypie się 25-30min -jak sie podstawi hl'ke ósemkę z metrowymi burtami to wszystko sie nie zmiesci ;)

Wszystko OK tylko że ten twój silos ma gdzieś 3 góra 4 m a nie 8 m :P .Ciekawe czy wtedy ta twoja żmijka zda egzamin?
  • 0
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#18 Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 21:59

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja U mnie wydajność zasypu silosa 8m w górę oryginalną binowską dmuchawą wynosi 3-4t/godz.I to delikatnie mówiąc wnerwia.Jaki jest błąd w konstrukcji tej dmuchawy, że tak wolno idzie?
  • 0

#19 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 23:40

U mnie wydajność zasypu silosa 8m w górę oryginalną binowską dmuchawą wynosi 3-4t/godz.I to delikatnie mówiąc wnerwia.Jaki jest błąd w konstrukcji tej dmuchawy, że tak wolno idzie?

Wymień zwężkę venturiego (inżektor) na śluże powietrzną (takie coś jak pomiędzy dmuchawą a rurą i zbiornikiem w dmuchawie samozasysającej) i na dzień dobry masz 2,5 raza większą wydajność jak nie 3 razy, w stosunku do obecnej. Ja zanim zabrałem się za budowę nowej, to najpierw zmieniłem to w starej i wydajność do silosu 8m wzrosła z 3 t na h do 10 t na h.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 20:23

Wymień zwężkę venturiego (inżektor) na śluże powietrzną (takie coś jak pomiędzy dmuchawą a rurą i zbiornikiem w dmuchawie samozasysającej) i na dzień dobry masz 2,5 raza większą wydajność jak nie 3 razy, w stosunku do obecnej. Ja zanim zabrałem się za budowę nowej, to najpierw zmieniłem to w starej i wydajność do silosu 8m wzrosła z 3 t na h do 10 t na h.

A skąd wziąć tą śluzę powietrzną i jak ją zamontować? Proszę o dokładniejszy opis, zdjęcia. Co jest w tej śluzie powietrznej, że wydajność wzrasta 2-3 krotnie?
  • 0

Dodaj odpowiedź