Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć Tura PILNE ! :)

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:32

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) Pisze w imieniu kolegi

Kupił ostatnio tura Maileuxa MX 100 do Fendta 312 lsa z 1993 roku.

Od tura idą 5 węży ale nie ma szybko złącza i rozdzielacza oryginalnego do tego tura tylko są same węże.

Dodam że ma jojstik i rozdzielacz tylko że na 4 wejścia.Jak to podłączyć ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć Tura PILNE ! :) Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 19:17

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) jeżeli jest to z hydraulicznym poziomowaniem to bez oryginalnego rozdzielaza może mieć problem
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 marzec 2013 - 19:43

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) do tura idzie 5 węży bo podnoszenie jest siłownikiem jednostronnego działania a operowanie łyżką to idzie 2 węże i do zamykania i otwierania np. krokodyla 2 węże jeżeli ma joistick to potrzebny jest elektro zawór który pod naciśnięciem tego guzika będzie dawał ole na krokodyl a nie na wysypywanie łyżki. a w rozdaielaczu masz 4 wejścia więc na jednej sekcji podepnij podnoszenie czyli te od podnoszenie a tą dziurę od powrotu zaślep bo jest jedno sekcyjny a pod drugie 2 wejścia podepnij węże do elektro zaworu o ile mas za jak nie to trzeba kupić a od elektor zaworu 2 wyjścia na wysypywanie a 2 na zamykanie krokodyla jak coś nie rozumiesz to pisz ale myślę że opisałem to szczegółowo
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:26

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) nie wiem czy widziałeś kiedyś fendta.z przodu ma takie 4 wyjścia od hydraulik i chce właśnie tam podpiąć.Do tura idzie kabel więc jest tam elektrozawór . Na pewno 2 przewody ma iść do podnoszenia a 2 do wywrotu i składani. ale po co ten 5 ??? Tak ładowacz ma hydrauliczne poziomowanie

ja bym to zrobił tak

z przodu co ma te 4 wyjścia to bym podpią jak do zwykłego rozdzielacza.A ten 5 dać na powrót czy zasilanie ??

Bo tak 2 ma podpięte góra dół 2 do wywrotu tylko z tym 5 nie ma co zrobić.

3 sekcje to ładowacz ma już w sobie tylko sprawa podłączenia by była kabli :)

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:33

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) Piąty prawdopodobnie jest to powrót ale tak bez zdjęć to jak "niewidomy w nocy" mogę stwierdzić

#6 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:47

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) Piąty przewód jest to chyba wolny spływ chodź nie jestem pewien. http://www.m-x.eu/pl...-revendeur.aspx tu masz kontakt do przedstawicieli MX zadzwoń lub napisz maila do Tomasza Bekasa gość jest w porządku powinien ci wyjaśnić co i jak.

#7 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 21:37

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) jeżeli masz josick i 3 sekcje to masz elektor zawor wiec zamykanei krokodyla pod elektro wraz z wysypywaniem łyżki od elktro idą 2 węże podpinasz pod te 2 z 4 przy traktorze i pod jedno podpinasz podnoszenia całego ładowacza a jedną dzire deklujesz
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 21:52

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) Ta jedną to ty sobie możesz "zadaklować" :D :lol: :lol: :lol: - chyba nie wiesz na jakiej zasadzie działa hydraulika siłowa to nie to samo co sanitarna

#9 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 21:58

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) no jeżeli masz rozdzielacz i siłownik jednostronnego działania to podpinasz jedne wąż a w druga dziure aby się nie brudziło deklujesz

#10 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2013 - 22:03

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) wydaje mi się, że 5 przewód to jest wolny spływ z elektrozaworu tak jak napisał roman05. Jutro jeszcze sprawdzę na ciągniku

#11 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:16

Jak podłączyć Tura PILNE ! :) zgadzam się BobaMF dwa to podnoszenie i opuszczanie drugie dwa to przechylanie łyżki a 5 to wolny spływ po to jak byś np. przy samym dole otworzył łyżkę na max i zaczął podnosić tura to siłowniki od poziomowania chciały by ją otworzyć wtedy zawór który jest na wewnętrznej stronie tura upuści oleju i po to właśnie ten 5 kabel. a elektrozawór do krokodyla też powinien być na wewnętrznej stronie razem skręcony z tym przelewowym.

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:19

no jeżeli masz rozdzielacz i siłownik jednostronnego działania to podpinasz jedne wąż a w druga dziure aby się nie brudziło deklujesz

Kolega pisze od samego początku że idą dwa przewody do podnoszenia tura i dwa od łychy czyli obie sekcje są dwustronne. Piąty przewód to najprawdopodobniej wolny spływ a to łatwo sprawdzić poprostu jeżeli dobrze podłączone jest zasilanie i powrót to z wolnego spływu olej powinien lecieć tylko wtedy gdy używamy sekcji rozdzielacza w położeniu neutralnym nie powinno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ladowaczeMX

ladowaczeMX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 10:08

Pisze w imieniu kolegi

Kupił ostatnio tura Maileuxa MX 100 do Fendta 312 lsa z 1993 roku.

Od tura idą 5 węży ale nie ma szybko złącza i rozdzielacza oryginalnego do tego tura tylko są same węże.

Dodam że ma jojstik i rozdzielacz tylko że na 4 wejścia.Jak to podłączyć ?????

Przyślij mi zdjęcia na maila mx@gregoire-besson.pl
coś wymyślimy. 5 węży = podnoszenie + opuszczanie + nabieranie + wysyp + wolny spływ
Jeżeli w rozdzielaczu masz tylko 4 wyjścia to może być to nie od MX.